Jump to content

Modificari exterioare...


wabbit
 Share

Postare recomandată

Daca vrei sa aduci cablurile in portbagaj  trebuie dat jos spoilerul spate unde la mijloc se afla un locas cu dop de cauciuc pe unde sunt trase firele de la priza cui remorca (in varianta daca exista ??)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 588
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • phun

    58

  • DEY_tm

    39

  • Tracto

    25

  • taz21

    20

Top Posters In This Topic

Posted Images

Multumesc mult!

Mai exista alta varianta care sa nu necesite demontarea barii? (Da, am priza si carlig de remorcare).

Sincer, nu am gasit detalii exacte cum se demonteaza bara si de aceea vreau sa gasesc o solutie astfel incat sa nu o demontez.

Modificat de BobDeville
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bara e prinsa in cateva surubi de 10mm la care ajungi foarte usor si niste clipsuri langa roti. iti recomand sa demontezi bara. vei munci mai putin la montajul senzorilor si va dura mult mai putin 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

chelu1.6 & asterix68 - multumesc de sfaturi si detalii. PDF'urile m-au luminat :). Chiar daca nu e vreme asa de buna ma apuc de treaba, vreau sa pun senzorii azi pe masina, daca tot e zi libera :).

Modificat de BobDeville
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut! Cum sa scapam de distanta dintre bara (in special fata) si caroserie/aripi. Ma refer la spatiul acela gol unde se "pupa" bara cu aripile si grila pe fata, care de cele mai multe ori nu prea se "pupa" prea bine. Ideea e ca exista multe alte masini ale anilor '95 care se imbina mult mai bine dand o tenta de "modern". A amintit cineva tot in topicul de aici dar nu s-a discutat prea mult. A gasit cineva rezolvarea? Arata destul de rau nelipindu-se bara de restul caroseriei. Salut si multa bafta!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Depinde foarte mult de ,,evenimentele "care afecteaza bara din fata ,sasiul....caroseria in timp (o bordura,o groapa mica pe asfalt ,un sant si multe altele !! :Driver: )

Deci dupa ceva incidente din astea marunte( doar a venit zapada si poleiul.. :santa[1]:  ) La o masina din "96" nici nu am prea mari pretentii !! Reparatii home made ....

Asa se vad urmarile la mine ( cu detalii mai ales in partea de jos ...) :vaidecapulmeu:

post-85877-0-90677900-1417955075_thumb.jpost-85877-0-24410500-1417955063_thumb.jpost-85877-0-43296700-1417955069_thumb.j

Modificat de asterix 68
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mda, la mine e si bara altfel putin (schimbata intre timp). Pe interior mai are o mica bordura in sus care ar impiedica oricum apropierea de caroserie. E genul ala de bara mai scurta, cu coltul cumva mai coborat. Cred ca estetic vorbind, asta ar fi singurul defect/dezavantaj sau cel putin lucrul la care mai puteau lucra putin nemtii. Am vazut ca variantele '98 sunt putin imbunatatite in privinta barilor fata/spate si a modului in care se pupa cu caroseria.

App de exteriorul masinii am postat aici ceva pt care sper sa gasesc mai repede rezolvare amintind si in sectiunea dedicata g3/vento: http://vwforum.ro/topic/115861-cumpar-aparatoriflapsuri-noroi-golf-3vento/

Rog cei interesati sa posteze acolo pt a evita off-topicul. Thx!

Modificat de paul-vw
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salutare tuturor.as dori cateva sfaturi in legatura cu bandourile la golf 3.Au trecut aproape 2 ani de cand leam astupat si mia crapat chitul peste tot.Aqm as vrea sa intreb cum sa procedez.ma bate gandul pe de o parte sa-mi cumpar 2 usi(este in 2 usi golful) sa revin la bandouri si sa gasesc o modalitate sa dau jos chitul de pe aripa spate(si Nam nici o idee cum as putea sal dau jos ) si sa pun bandoul inapoi sau sa sudez in argon tabla si chit Verde peste si sa le astup calumea de data asta dar mie teama ca va crapa peste ceva timp.dati-mi sfaturi ce sa FAC va rog.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

salut, as vrea sa modific si eu bara fata sa astup locurile unde vin semnalizarile, ce as putea folosi sa nu crape?

Modificat de valyman
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare fratilor sunt mai nou pe aici ai nu am gasit post cu modificari la motorizare asa ca am postat aici imi cer scuze

Am o rugaminte am un golf 3 1.8 Gl cod motor ABS vreau sa il modific sa scot ceva din el sa traga mai bine etc. Ma ajuta cineva cu un sfat ? Ex: pune un filtru sport schimbai carburator eu stiu... sunt nou ai in domeniul golf 3 :D stima si respect.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu astupa nik.vei regreta candva.cu timpul tot iti va crapa chitul plus ca trebui sa fi mult mai atent cu bara.sa nu lovesti nimik si multe altele.eu personal nu iti recomand.spor

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Pentru vento exista aparatori de plastic (aripi interioare) pe puntea spate? Aveti asa ceva pe masina?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!