Jump to content

Modificari exterioare...


wabbit
 Share

Postare recomandată

  • Replies 588
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • phun

    58

  • DEY_tm

    39

  • Tracto

    25

  • taz21

    20

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • Administrator

eleronul arata bine. Cat costa sau e doar de poza ?

Vento e cam joasa pe fata. si folie cam multa pe geamuri. Nu e chiar pe placul meu, dar arata bine sa sti. Nu e ceva care sa ma zgarie pe retina cand o vad. Merge.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eleronul il vinde cineva, vrea 600 pe el. Am facut poza pentru un prieten, dar cred ca sunt mai multe...

Vento e super jos, dar nu e un daily-driver. Rotile imi plac... :mad:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

600k un eleron. Astept si eu zilele cand o sa-mi pun pe golf IV in banii astia eleron.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eleron cam asa am eu pe golf... e Hella si are si al treilea stop in el.

MVC-490F.JPG

Eu zic ca e meserie.

Spoilerul Vento-ului e misto .. da-l spargi in 3 secunde zilele astea pe strazile noastre :mad:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

frumos eleronul razvane. Probabil ca atunci cand o sa scada preturile sau devine Golf IV mult mai raspandit (probabil pe la anul) o sa-mi pot cumpara si eu eleron nou turnat din fibra la numai 800-900k lei. Pana atunci rabd

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fain eleron!!! Seamana bine cu al meu, dar are in plus lampa stop. Al meu e OEM...

Razvan, eleronul tau e prins de luneta, sau de hayon? Pura curiozitate...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De hayon (adica usa spate, pe limba mea :mad: )

Se cam aduna mizerie sub el .. dar in rest si mie imi place mult.

Eu asa l-am adus din Germania, cu eleronul pe el, deci habar-n-am cat a costat, etc....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

fain eleron.. kiar imi place

numai ca am uitat sa va spun. Nu pot sa imi montez unul ca imi acopera stick-erul cu www.vwforum.ro :x

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Referitor la prima poza de pe topicul cu modificarile exterioare...triplele arata destul de bine,insa banuiesc ca nu sunt hella sau in-pro,ci le-au fost aduse ceva modificari gen lac sau folie...lamuriti-ma si pe mine...noroc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

nici eu nu m-am prins ce sunt triplele :rr:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

triple=stopuri spate...cel putin asa stiu eu ca se spune blocurilor optice anterioare...asa am vazut peste tot anunturi:ex...vand triple transparente golf 2,etc...deci,ce au pe ele stopurile alea de golf3 din prima poza de sunt la culoarea masinii...zilele astea,prin Iasi,ca tot mi-ati cerut sa zic de unde sunt,circula un Passat cu nr de Buc,UEK sau ceva de genul asta,argintiu,care are vopsite triplele(stopurile spate) in culoarea masinii...vroiam sa stiu daca e acelasi lucru si la golful din prima poza de pe topic...numai bine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

nu se poate trece RARul decat cu spaga daca ai asa ceva dar ... se fac cu doua (poate chiar trei chestii)

1. folie ca pe geamuri (se strica repede si nu merita)

2. spray special cu vopsea pentru stopuri - am vazut in Romania pana acum doar negru si rosu dar exista si albastru, verde, portocaliu (astea le-am vazut pe situri la vanzare)

3. vopsea la vopsitorie data in strat foarte fin.

eu as merge pe varianta 2 daca ar fi sau.... cel mai bine schimb cu totul stopul pentru ca o sa vreau cristal clear si asta nu faci cu nici o vopsea :rr:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da asa e,

Cu folie arata nasol, nu-mi place deloc. E genul de "nova tuning".

Daca vreti sa va schimbati stopurile (golf III, dar gasiti si alte modele) uite aici: http://www.espeedup.com/speed.cgi/results?...type=Volkswagen Dar atentie, sunt EXTREM de scumpe :-(

Cu vopsea am vazut in Brasov mai multe modele... e un tip care face asa ceva. Am vazut si o chestie interesanta, stopuri vopsite in gradient, in exterior argintiu (culoarea masinii) si se pierdea pana in interior unde erau oarecum in culoarea originala. Arata destul de fain. Nu stiu totusi daca mi-as face asa ceva :rr:

Cea mai buna solutie e cea cu schimbatul stopurilor si arata si cel mai misto. :ok: (dar trebuie bani).... pt un golf III, cam 400 euro pentru cele clare, modulare si cam 300 pentru unele oarecum clasice (jumate rosii, jumate albe care arata foarte bine).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

mai cauta preturi, la C&C tuning au la 200$ pentru golf IV orice model si preturile mai pot sa scada pana la 170 (au fost promotie candva) deci nu cred ca ajunge asa scump la Golf 3.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tu vorbesti de pret / 1 stop .. adica in exemplul tau 400$ pt un golf nu?

E drept, am vazut si ceva mai ieftine dar sub 300$ setul nu am gasit nicaieri. Adica unele misto nu cele clasice putin fumurii care-s cam 2 mil. unul parca.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Lac amestecat cu vopsea (neagra in cazul de fata). Daca omul e meserias, habar n-ai ca nu-i din fabrica...

Asta din poza asa le are facute. Si Vento din lnink-uri, tot asa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Voinea,

Ai dreptate omule... Daca intr-adevar sunt 200 SETUL si nu bucata .. parca mai rasare soarele si la mine ... :rr:

Am fost la linkul tau si m-am imbolnavit. Am vazut un set de faruri + stopuri pt. golf III super misto.

Nu stiu de ce stiam eu de aproape 200 setul. Du-te la linkul pe care l-am postat mai devreme si vezi tu ce intelegi de acolo?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

de la linkul pus de tine

1056267.gif e 190Euro , iar pentru golf IV e asta

1056266.gif si e 195Euro.

Sunt in.pro (tot marca asta am eu semnalizarile laterale din aripa 1045713.gif )

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

arata super... unde se gasesc de cumparat? sau cine face asa ceva?

dar plasa pt un mic tuning unde gasesc si eu in Bucuresti? :salut:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!