Jump to content

Carlig Remorcare la Passat B6


KTY
 Share

Postare recomandată

salut

as avea nevoie sa mi montez un carlig de remorcare

dau telefon la porsche - imi spune una - "va costa 63 000 000" fara alte detalii.

ma mai interesez

aflu ca i din 2 bucati , una detasabila , alta fixata pe masina , instalatie electria si un calculator..!?!?!?

asa o fi ?!

a mai intrebat careva?

sau are careva carligul deja montat?

ce variante ar mai fi ?

asta i exagerat de scump

va multzumesc !!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

.....hmmm... a mai aparut o problema

masa remorcabila...

este doar 1800 kg , nu ? cu dispozitiv propriu de franare - iar 750 fara....

parca asa mi aduc aminte c am vazut in talon

eu ma gandeam sa mi sui CBR ul pe platforma...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

se potriveste de skoda

vezi la un dealer skoda exclus porsche

Modificat de nicureddogsflo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 8 months later...

inca nu mi am montat carligul de remorcare ...

dar ieri la SIAB la accesorii originale mi s a spus ca ar fi vreo 5 mil fara tva + inst el 5 mil tot fara tva - cel mai ieftin . mai sunt si alte variante ... deci .... luni sunt la porsche

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut ...si eu am fost interesat de un asemenea dispozitiv ,am aflat cu stupoare ca se vand aici cu suportul de bicicleta ,cu tot a... (scuze m-am mutat in Italia, loc. Grosseto) si au aici niste preturi rezonabile la vw . Pretul unui carlig 320euro si 600 cel de bicicleta cu tot cu montat dar surpriza ,nu se vand separat. Am optat pt optiunea box (portbagajul pe caroserie) 87 euro suportii (barile de prindere) si cutia 600 euro . Cred ca este mai rentabil sa-l montezi (carligul) cu ocazia unui concediu in strainatate ,preturile din tara sunt o caterinca ...masina mea nu a avut cotiera centrala fata din fabrica si am incercat la vw din bucuresti ..pretul fantastic fara montare...cu montare aberant , am rusit sa gasesc aici si a costat 300 euro cu montare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...

Cine ma poate ajuta cu montarea unui carlig de remorcare ?

Am cumparat un carlig, nu de la PORO, nu e original este BOSAL.

L-am montat , am ajuns la partea electrica. Am un manunchi de fire de 50 cm care ar trebui sa ajunga la far spate si la St si la Dr. Nu ajunge deci cred ca este un loc unde sunt ambele.

Chiar daca ma duc cu el la far ca sa le conectez la far stric etansarea farului pe caroserie.

Cine stie daca am unde sa ma conectez cu electrica carligului de remorcare ?

Cine ma poate ajuta eventual cu sfaturi de montare?

Trebuie umblat in calculator si setat ceva?

Partea electrica scrie ca se inseriaza cu cateva din luminile actuale (st, dr, poz, farna) are parte de putere incorporata.

Dar nu stiu daca trebuie si setare la calculator.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

de unde ai luat carligul de remorcare si cat a costat?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Vreau si eu cirlig pentru B6 combi, tocmai am luat masina si am nevoie de cirlig.

De unde ati luat, cam cit costa si daca stiti aici in Timisoara pe cineva care poate sa il monteza fara sa strice masina.

Multumesc frumos pentru ajutor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 7 months later...

au trecut 2-3 ani si tot nu mi-am montat carlig :icon_thumright:

acum vreau unul detasabil .

care v ati mai montat intre timp ?

si cat a costat

si unde

si de care , detasabil , sau nu ....

merci

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

2700 ron la porsche detasabil cu instalatie electrica si montat. mi-se pare oricum enorm si bineinteles ca nu mi-am montat...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

as vrea as-mi montez un carlig de remorcare. Am gasit la un prieten un carlig original vw detasabil demontat de pe un turan 2007tdi, dar nu stiu daca se potriveste! Puteti sa-mi spuneti daca se potriveste la passat2008 sedan?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...
Costin Negulescu

salut! are cineva idee daca se potriveste pe passat B6 carligul de remorcare de pe octavia tour??? multam!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

unde pot comanda un carlig pentru passat variant 2oo7 exclus reprezentanta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

vreau sa imi pun un carlig, deaorece m-am saturat cu " oamenii cu capu mare "

si-a pus cineva pana acum? daca da, la ce pret si nou sau second? ma bate gandul unul second!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Am passatul din semnatura

E variant si as vrea un carlig

Cine imi poate da niste informatii de unde il pot lua si ceva preturi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
  • 10 months later...

Pt Bucuresti e pe str. Apusului in militari un magazin cu carlige pt orice masina.Eu am luat pt Passat si am platit cam 700 ron complet.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Instalatia electrica pentru carlig trebuie sa fie adaptata modulului CAN? Nu poti folosi o remorca daca nu ai frana si semnalizare functionala si pe aceasta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

cata au site ceva ? ms de info chiar ieri cautam pentru un coleg si mi-a aratat o oferta si carlig + suport biciclete aproape 2500 ron ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Poti fi mai explicit? Ai cumva vreun tel de contact al magazinului? Sau vreo adresa de mail?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 11 months later...
  • 4 months later...

Am luat un carlig de remorcare de pe un Passat adus din Germanica, cu tot cu instalatia pana la calculatorul de carlig,, am si calculatorul de carlig dar nu gasesc mufa de care ar trebui sa ma leg la masina! Stie cineva daca exista mufa respectiva sau ce ar trebui sa fac? A mai montat cineva carlig si s-a lovit de aceeasi problema?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

In ideea ca doresc sa montez carlig la Passat-ul meu, intreb si eu asemenea colegului din postul anterior; daca stie cineva ,unde se afla montat modulul electronic pentru calig la B6 variant.?

Am o vaga banuiala ,si anume interiorul hayonului dar nu vreu sa demontez pasticele pana nu am tot ce-mi trebuie.

de asemenea,daca exista mufele aferente modulului si pe instalatiile electrice ale masinilor care nu au carligul montat de fabrica?,intreb, deoarece am gasit modulul original.

multumesc anticipat,

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!