Jump to content

Coduri de culoare vopsea GOLF IV


voinea
 Share

Postare recomandată

Buna ziua,

Ce vod are vopseaua depe ea ? : WVWZZZ1JZ2D085789 

Va multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, am vopsit o bara+capota de un golf 5 si a ieșit alta nuanță, ma așteptam sa fie diferența dar parca este alta culoare. Am căutat pe net si am găsit ca Tornado Red LY3D este in 2 nuanțe in funcție de an, a mea e MY2008 (8/07), vopsitorul zice ca cumpărat vopseaua pe codul de culoare si an însă aceasta nu se potrivește. Intre timp am găsit site-ul acesta care ii cam da  dreptate http://paintref.com/cgi-bin/colorcodedisplay.cgi?code=LY3D&manuf=Volkswagen&rows=50 , întrebarea mea este de unde pot cumpara exact nuanță mai deschisă de care am eu nevoie? Sau cum le pot deosebi inainte de cumpărare, au cod si pe nuanță? Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

mva987 cat te-a

ajuns manopera de vopsire bara si capota??

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

ce cod culoare pt un golf 4 alb 2001 w v w z z z 1jz1w601217 ????

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

B4B4 /   B9A  - candy white

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut de unde pot cumpara si eu un spray pe cod:LB9A, candy white?(site?)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna ziua,

Cod de culoare pentru WVW ZZZ1KZ6W172667?

Multumesc

O zi placuta! 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...
Anghel Alexandru

Salut, cine imi poate spune ce culoare este aceasta... ( nu scrie nici in portbagaj, nici la usa..) si o sa vreau sa iau un spray, pentru 2-3 retusuri...  

12573714_1056360074425488_7628482644289642992_n.jpg

12644929_1056360617758767_2005254742352645533_n.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bitter_Sweet

Nu e lumina ideala in poze, dar din cate vad se pare ca este LA5C - Surf Blue. Pentru mai multa siguranta posteaza o serie de sasiu si te lamuresc colegii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Anghel Alexandru

WVWZZZ1JZ1W567725 culoarea.. ? si daca vreau sa iau spray, sa vopsesc.. cam cum s-ar numi...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vopseau ta e pe baza de apa, cea de la spray pe diluant, faci o mare greseala.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Mie imi lipseste hartiuta aceea din portbagaj si nu sunt aigur ce fel de gri e masina. Imi poti spune te rog frumos ce culoare este?

WVWZZZ1JZ4W139906

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut.

Pentru seria WVWZZZ1KZCW339805 am si eu nevoie de un cod de culoare.

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@GABIVVX - Referitor la culoarea care mi-ai dat-o : C5M MOONLIGHT BLUE. Pot merge cu ea la un centru sa imi faca 100 de grame pentru a vopsi o oglinda ?

Sau trebuie sa convertesc acest C5M la o alta forma sa o dau celui ce prepara vopaseaua ?

Modificat de aditzu'
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mergi la un centru,iti face si el o verificare...eventual iese cu paleta de culori sa verifice....si apoi iti face vopseaua (e posibil sa faca minim 200 grame)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare! Tocmai am primit decodarea vin-ului iar la cod culoare am A1/041, negru, dar de care? :scratch: 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Salut , imi poate spune cineva codul de vopsea la bora fabricatie 2000 cu seria WVWZZZ1JZYW022044 , nu am eticheta din portbagaj si nici cartea service . MULTUMESC !

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bună ziua!Vă rog mă poate ajuta cineva cu codul de culoare la un golf 4 an 2002 seria WVWZZZ1JZ2W592177 Multumesc!

 

Modificat de dan76
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Aerofan a închis acest topic
  • Aerofan unpinned this topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!