Jump to content

Coduri de culoare vopsea GOLF IV


voinea
 Share

Postare recomandată

liviu, mai ai o eticheta cu toate codurile masinii si in cartea aia groasa cu coperti negre unde sunt si manualele. din poza cred ca masina ta e LA7W, dar nu ar strica sa verifici si cu eticheta din cartea tehnica.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E vorba de eticheta unde este si codul login?? am auzit si eu car fi ceva eticheta dar eu nu o am, mersi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

asa arata eticheta si ce e cu rosu e codul de vopsea.

post-35295-1245595359_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

si codul asta de culori e trecut pe vreundeva ?? ca eu am un gri mai deschis dar nu stiu cum sa-mi dau seama ce cod e

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

marius1982.11
E vorba de eticheta unde este si codul login?? am auzit si eu car fi ceva eticheta dar eu nu o am, mersi.

Cauti pe net un vin-decoder sau la reprezentanta ii intrebi daca sunt amabili iti zic ei.

Sau totusi ,da o geana si in portbagaj langa roata de rezerva.

Modificat de marius1982.11
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca mai este cineva care are codul de culoare LY3D, adica Tornado Red si isi vopseste masina la o vopsitorie care foloseste vopsea pe baza de apa Standox, este bine de stiut, ca acestui cod de culoare, ii revin 6 nuante, si cea potrivita este BL+.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
Cezar_Ionescu

Salut.

Am citit acest mesajele de pe acest topic si am urmatoarea dilema:

Codul de vopsea de la masina mea este LD7W.

Am vazut ca in general, acest cod corespunde culorii URBANGREY - METALLIC

Aryes a postat la pagina 2 din topic niste coduri detaliate pe ani unde scrie ca

- pentru Vw-Audi < 2003 LD7W = URBANGREY - METALLIC

- pentru Vw-Audi >= 2003 LD7W = Silverstone Gray Pearl

Masina mea este din 2003 si uitandu-ma la vopsea eu zic ca are un pearl effect ( se observa niste bobitze stralucitoare in interiorul vopselei )

Cautand pe net observ ca in majoritatea cazurilor LD7W = URBANGREY - METALLIC. Numai intr-un caz am gasit ca ar fi Silverstone Gray Pearl

Intrebarea este: URBANGREY - METALLIC = Silverstone Gray Pearl ? Sau intr-adevar, codul LD7W reprezinta culori diferite in functie de anul masinii?

Nu de alta dar trebuie sa vopsesc o portiera si ma gandesc sa nu le incurce si cei de la service. Macar sa fiu informat sa le zic dinainte.

Multumesc anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

exista un site in care sa bagi tu codul de culoare si sa-ti arate culoarea?

stie cinva ce cod de culoare are Golful 5 GTI portocaliu sau Focusul RS portocaliu?

tks

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

poate te ajuta asta sau asta.

Sau vezi in postul #28 al lui aryes13.

Modificat de didus
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Salut,

Aveti idee ce cod are vopseaua de pe interiorul jantelor Santa Monica ?

post-20276-1257030190_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

am un bora portoclie si la mine scrie in portbagaj R211. ce o fi?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salutare ... ce culoare este EYX 9460 ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

La Skoda 9460 = D7D7 = Deepsea-blue.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...
Cine poate sa imi spuna si mie cum se numeste vopseaua care are codul LA5C ? Masina este un VW Golf 4 din 2001. Culoarea este un albastru nemetalizat (sau asa pare) care seamana foarte mult cu culoarea masinii lui voinea. Ma poate lamuri cineva? :rolleyes:

Sunt sigur ca acesta este codul vopselei, codul l-am luat de pe eticheta din portbagaj iar eticheta este autentica. Daca vreti atasez si o fotografie cu eticheta masinii!

salutare! cine ma poate ajuta cu un cod de vopsea pentru un golf 4 din 2002 serie sasiu wvwzzz1jz2w211808...... pls

robotelul ai avut dreptate,am gasit pana la urma...se pare ca nu m-am uitat unde trebuie...

e LA5G...

salutare! cine ma poate ajuta cu un cod de vopsea pentru un golf 4 din 2002 serie sasiu wvwzzz1jz2w211808..... nu am carte servive si nici nu mai este lizibil scrisul de pe eticheta din portbagaj......pls

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Nu am observat unde trebuie sa citesc codul culorii masinii.Poate ma indruma careva.

Mersi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stie careva unde sa citesc codul culorii?

Mersi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am gasit in cartea masinii...LC9Z - Black Magic Pearl

Thanks.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

LA7W - reflex silver

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dar L239 ...ce culoare este?...mentionez ca este Un Golf IV Variant din 2005 albastru...multumesc anticipat ....

dar L239 ...ce culoare este?...mentionez ca este Un Golf IV Variant din 2005 albastru...multumesc anticipat ....
dar L239 ...ce culoare este?...mentionez ca este Un Golf IV Variant din 2005 albastru...multumesc anticipat ....

post-69891-1280680417_thumb.jpg

post-69891-1280680550_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut baieti, m'am decis sa vopsesc fustele in culoarea caroseriei dar intampin urmatoarea probema: Ce cod de culoare are masina mea? Masina cand a fost noua a fost alba, eu am cumparat'o albastra, insa nu am nici o eticheta "noua" sau un cod de culoare undeva... Cum port identifica codul de culoare?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Aerofan a închis acest topic
  • Aerofan unpinned this topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!