Jump to content

Cate touran-uri sunt pe forum?


Extreme
 Share

Postare recomandată

On 18.06.2015 at 11:40 AM, Acidutzu2005 said:

Adrian din Iasi

VW Touran din 2003, 1,6 FSI benzina 115 CP motor BAG

Cumparat la sfarsitul lui Aprilie 2015 cand avea 131.000 Km, am facut pana acuma cam 1.000 KM

 

PS. Pentru IS-19-CIP:   Te-am vazut zilele astea pe langa piata CUG, arata bestial farurile alea, mai ales ca erai cu pozitiile aprinse (ambele becuri galbene  ;))  )

MULTUMESC FRUMOS ! Mai e de munca la ea pana o aduc la stadiul in care imi doresc. P.S : Data viitoare da un claxon:))

IMG-20160510-WA0010.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Frumoasa ,  jantele Omanyt sunt superbe  (y) 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Va salut,

Sunt nou pe forum, si de curand ( o saptamana ) am achizitionat un Touran 2010, 1.9 TDI, 77 KW, 114.000 km, Freestyle Edition. Dotari de bun simt, se cam observa din poze. Cateva poze cu el. Masina circula in zona Munchen ( DE ) , unde si locuiesc.

 

 

sfgdgd.jpg

 

gergee.jpg

 

fhghfghfgh.jpg

 

fdbdbfdbwebb.jpg

 

bfgbfgrgw.jpg

 

20160805_185113.jpg

 

20160805_185058.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

 

Sa ai noroc de el/ea ...e frumoasă, cât a costat?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Alin din Alexandria.  Vw Touran din 2006 ,motor 2.0 TDI 140 CP BKD. Am cumpărat mașina în Noiembrie 2013 .

Modificat de 8437DVF
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Bună, 

Razvan din Timișoara. Touran Comfortline 1,4 TSI, 150 CP/ 110 kW, 6, Cutie de viteze manuala. 

Eu sunt mai vechi pe forum doar ca mi-am schimbat categoria. De la Golf 4 la Touran. Am rămas tot în grupul VW ca sunt foarte mulțumit și acum de golfulet care are 300000 și merge foarte bine. Am vrut doar mai mult spațiu . IMG_20161019_130624.jpgIMG_20161019_130650.jpgIMG_20161019_130634.jpgIMG_20161020_142634.jpgIMG_20161020_142436.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Super tare ! S-o stapanesti sanatos !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E frumos modelul acesta. In sfarsit au pus si ei navi pe partea de sus a bordului. Sa ai noroc de ea

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va salut !

Numele meu este Adi Oltean si sunt din Bucuresti.

De cateva zile sunt proaspat  Touran Trendline 2.0 TDI, 140 CP/ 100 kW,  cutie de viteze manuala cu 6 trepte, tip motor AZV. Deocamdata pe distanta de 2.000 km (Germania - Romania) s-a comportat destul de bine, fara probleme. In trecut am detinut un VW Golf IV 1.9 TDI, 131 cp si un Ford Mondeo 2.0 TDCI 131 CP si am ales sa revin in familia VW :)

La motorizarile de la Touran nu prea stiu mai nimic si sper sa fi facut o alegere corecta si buna.

Touran 1.JPG

Touran 2 .JPG

Touran 3 .JPG

Touran 4.JPG

Touran 5.JPG

Touran 7.JPG

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna ziua din ce vad eu acolo este o mica greseala, codul motor din carte spune ca are 100kw deci 136 CP  nu 140 cum spuneti dumneavoastra . La cat mai multi km. fara probleme. Din cate stiu ati facut alegerea buna cu motorizarea eu avand exact aceeasi motorizare. Cam ce consum ati avut pe parcursul celor 2000 km. ?

Modificat de KeZz
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

sal

Touran 2.0 TDI AZV, 100kw ,136 CP negru an 2004

Modificat de darkl
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Va salut!

Sunt si eu de curand posesorul unui Touran 2.0 TDI 140CP an 2013. Cu manualele masinii in limba romana ma poate ajuta cineva?

Va multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salutare. Touran albastru metal 2.0 BMM, 140 cp, an 2007

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Salut

Eu am Touran 2.0 (BKD) cu DSG si 7 locuri ... masina perfecta de familie.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Touran Comfortline vers. cu 7 locuri 1,6TDI BMT, 110 CP, transmisie manuala, climatronic 3 zone Pure air, PDC, Front assist+city brake, winterpacket+conectivity packet.

 

image001.jpg

image002.jpg

image003.jpg

image005.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Sunt posesor de Touran 1T 2.0L AZV, 136cp, Trendline 2004. Are climatronic, incalzire in scaune, geamuri electrice, spalator faruri ca sa enumar cateva din dotari. Sunt multumit de el. Ca probleme, ceva erori pe la partea electrica inca neelucidate, si vesnica problema cu geometria variabila a turbinei care oricum ba fi reconditionata total. In rest merge super

IMG_5377.JPG

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa o stapanesti sanatos si fara evenimente !

Modificat de ted_cm
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salutare,proaspat achizitionat Touran 2004 1.6FSI 115CP 140.000 km rulat doar in germania. Are mici probleme la pilotul automat care functioneaza doar cand vrea el si etrierii puntea fata stanga dreapta care raman blocati din cand in cand si se incinge janta. In rest sunt multumit de masina,nu am mai avut probleme. O sa revin si cu poze.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Buna ziua 

Proaspăt posesor de al doilea Touran . An 2011 , motor 2.0 , cutie DSG. Super de mișcă. Să sperăm că mă va duce cel puțin cat mai servit anteriorul Touran. ( Tot 2.0 DSG an 2006 ). Acum a venit timpul să mă despart de el . 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Buna ziua, bine v-am gasit

Si eu proaspat posesor de Touran, dupa 11 ani de Cielo, am sarit din caruta in avion, deci Touran 1,9 TDI 2008.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sa il stapanesti sanatos, imi place etuziasmul tau... :))

si eu sunt posesor de touran de vreo 2 luni :D

din pacate lumea nu prea vb aicea :(

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru ca masinile se prezinta in alta arie, unde din pacate nu prea se inghesuie Touranuri ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si o poza recenta cu masina si stadiul in care se afla.

 

IMG-20170827-WA0010.jpg

Modificat de IS19CIP
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Foarte frumoasa dar nu-si are locul aici - te invit calduros sa-i faci topic in aria Masina mea. Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!