Jump to content

Vw LT - probleme, rezolvari


zep27
 Share

Postare recomandată

daca sunt oameni interesati de ,,clasa'' cea mai mare a grupului vag m-am gandit ca ar fi frumos sa ne adunam aici urmand modelul colegilor ce au deschis un topic pt transporter :D

post-3963-1167742352_thumb.jpg

post-3963-1167742395_thumb.jpg

post-3963-1167742463_thumb.jpg

post-3963-1167742506_thumb.jpg

post-3963-1167742533_thumb.jpg

post-3963-1167742613_thumb.jpg

post-3963-1167742641_thumb.jpg

post-3963-1167742707_thumb.jpg

post-3963-1167742740_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am un tov care si-a luat un lt 45...are 1mil 300 k km si motorul refacut la 1 milion ..nu ii merge turbo si servodir in rest tapana duba...ai idee cam cat costa astea?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu am idee

moodelul 45 e inainte de 97 cel cu motor de 2,4 in 6 cilindrii

ma bucura sa aud ca a mers asa mult fara reparatie .probabil ca asta inseamna fiabilitate vw :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

OK 1.000.000 km pana la rep kapitala la diesel... Dar despre motoarele pe benzina racite cu aer ce parere aveti? Ex al meu 2000 boxer racit cu aer 150.000 km (se pare ca fost refacut profi la 100.000) cat ma mai tine? Stie cineva un mecanic destept (in Buc.) la motoarele (modelele) astea ca am impresia ca se supra-incalzaste...

Multumesc

Modificat de coupe
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@ coupe

banuiesc ca raspuns vei gasi mai repede la sectiunea aircooled

aici este vb de lt-uri iar pe lt nu au fost motoare de genul asta

:somnmare:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

uite o imagine ( o recunosti bineinteles) :( chiar doua

si o parere: msina e cool,

si proprietarul e super de treaba. prietene zep: :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ai dracu paparazzi astia...nici la femei nu mai poti merge cu duba... :D :P

trebuie sa imi iau logan asa sigur nu se mai uita nimeni.... :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...
daca sunt oameni interesati de ,,clasa'' cea mai mare a grupului vag m-am gandit ca ar fi frumos sa ne adunam aici urmand modelul colegilor ce au deschis un topic pt transporter :D

ne putem lauda cu lt-uri mai vechiute?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pe lt motorul de 2,5 e identic cu cel de pe t4? ma refer la modelele din acelasi an.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nui chiar identic difera galeria de admisie ,filtrului de ulei si asezarea motorului , si exista si o mica diferenta de putere data de turbina si ecu ,dar motorul efectiv fara acesorii e acelasi !

cat despre motorul de 2,5 de pe t4 am ajus cu 1,2 mil km cu unu si inca merge iar pe lt am ajuns la 1,7 mil km iar persoana careia i-am vanduto nici azi nu crede ca sunt km reali zice cai stricat bordul ca prea bine merge masina !!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 8 months later...

am si eu un lt din 2000 lt 35 motrul anj de 109 cp.masina merge bine numai ca dupa mine cutia de viteze nu e prea bine etajata pt. mersul in oras.in afara este perfecta doar ca pe autostrada se vede lipsa treptei a-6-a .masina are 250.000 pana acum fara probleme ,ii schimb uleiul la 10.ooo de km si trag de ea pana se mai ieftineste crafterul .drumuri bune la toti :icon_cool:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sa iti explic si de ce nu iti place cutie de fapt e grupul carei pentru tractiune grupul standard la 125 km/h duce motorul la 3000 rpm in schimb astea de tractiune necesite schimbarea mai rapida a treptelor in oras in schimb la deal nu tie rusine ceu cei 109 cp !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va salut. Tatal meu doreste sa achizitioneze un VW LT . Detin un VW t4 150 cai si sunt foarte multumit de fiabilitatea VW in special a motoarelor 2,5 5 cilindrii. As dorii sa va intreb care considerati ca ar fi cel mai potrivit motor pentru circulatie urbana. 90% din drumurile pe care tatal meu le va face sunt in oras ( aprovizionare legume fructe) cu sarcini maxim 1,5 tone.Precizez ca nu se prea descurca cu dieselurile si are prostu obicei sa mearga subturat cu masinile. Am observat pe unele VW LT inscriptionat pe grila fata SDI , exista un model de motor mai slab fara turbo? eventuale pareri despre aceste motoare as vrea sa aflu. Multumesc anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

asa e la panta nu mi-e rusine cu ea.oricum eu cred ca e o masina destul de reusita .eu pun pe ea numai piese originale si nu m-a lasat niciodata in drum :lol: .eu sunt sofer pe autocar in italia si de doua ori pe an o umplu cu oameni si vin in tara cu ea.in august si decembrie ce mai lucreaza si ea in rest se odihnestema duce doar pana la depozit si la cumparaturi.orcum daca are cineva un manual de intretinere si repararatii mi-ar face un mare bine daca mi l-ar da si mie.DRUMURI BUNE LA TOTI! ;)

post-52650-1251223773_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 weeks later...

sunt si eu proaspat posesor de lt 35 ,tip 2, fabricat in 2000, motor tip ANJ, am rugamintea la ce ce detin manualul de utilizare sa-mi spuna sau sa-mi dea (sub orice forma) informatii despre indicatoarele optice de pe bord si daca este posibil orice alta documentatie, pentruca vechiu propietar a spus ca nici el nu a avut.

multumesc anticipat si scuze daca am postat unde nu trebuie

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

stimati colegi ce tip de ulei si cu ce specificatii recomandati pt cutia si diferentialul lt-ului? :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

e mai complicat eo zic sa pui ulei original cica nici nu se schimba asta doar se complecteaza etc ideia e ca are nus ce dracu in el de nam reusit sa gasesc parca e un 85 w95 dar cu api 5sau 6 si nu am reusit sa gasesc!aceiasi problema o am si la sprintere

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

mi s-a aprins un bord martorul de la srs asa din senin .e eroare sau vreun senzor ? :vaidecapulmeu:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

ce liniste pe aici se vede ca suntem putini

cu lt-uri pe aici

duminica nu plec in cursa cu autocarul si am ocazia sa schimb bucsele la bratul inferior ca au inceput sa-mi faca zgomot

daca a mai facut cineva aceasta opreratie orice sugestie este bine venita

mentionez ca am facut liceul profil ELECTROMECANIC AUTO si orice reparatie incerc sa o fac eu la masina pt ca sunt geleos

sper ca nu vb singur pe aici si posesori de lt-uri mai scrieti si voi

DRUMURI BUNE LA TOTI :beerchug:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Astazi am cumparat impreuna cu tatal meu un LT35 din 2000. E versiunea scurta de 109 cai 8+1 locuri si trecut in talon ca fiind autoturism. Am gasit o bijuterie de masina cu aprox 270 de mii km cu carte service pana la 180 de mii km la Vw in germania. Are AC, sirocol, geamuri si oglinzi electrice. Motoru suna super si starea tehnica este ff buna. Usile si linia caroseriei e perfecta. Pe deasupra proprietarul a montat un scaun pe perna de aer ff comfortabil :icon_thumright: :Driver:

Revin cu cateva poze in zilele urmatoare.. sper sa pot da jos cateva accesorii cromate de pe caroserie( le urasc)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Nooby inca nu ai reusit sa faci ceva poze?

Ps: Ti-ai luat masina, acuma poti sa iti faci hornuri. :Driver:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am tras o poza din casa :D am vrut sa fac de afara si s-a aburit obiectivu la camera :D la cat era de frig nu am mai avut chef sa astept

33jmp7a.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Nu prea am cum.. tatal meu pleaca cu ea de dimineatza si pe seara cand ajunge e intuneric :icon_cheesygrin:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!