Jump to content

Picura apa pe langa pompa de apa...


scirocco
 Share

Postare recomandată

Am o problema de vreo saptamana, cand motorul functioneaza picura destul de accentuat apa pe langa capul pompei de apa... uitati o mica poza

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Verifica furtunele cum sunt prinse la pompa de apa, colierele etc. cu mana uscata. Ar fi nasol sa fie pompa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tind sa cred ca este presetupa dusa. Apa este evacuata printr-o gaura ce exista tocmai in acest scop in corpul pompei :study: La varsta si kilometrii masinii, nu-i exclus...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

roaga-te sa nu fie pompa....

ca e scumpa...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:) In poza nu se vede pompa .Despre ce masina este vorba? Ce tip de motor ? :12: Daca ai identificat corect pompa de apa si ai observat pierderi pe la orificiul de control ( in partea inferioara a capacului pompei ), sigur ia sunat ceasul - :colors: adica trebuie inlocuita.

Este o veste proasta , dar acesta e adevarul. BAFTA ! :) :) :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si la mine era mancata toata. E incredibil cum poate sapa apa in metal.

Parca era o bucata de switzer.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 12 years later...
Spiridusulverde

Salutare. Am un golf 2 1.6 D 54 hp. Problema este ca imi picura apa pe la pompa de apa.Pentru a schimba pompa trebuie umblat la distributie?

Ce marca de pompa de apa recomandati?

De asemenea imi curge ulei pe la semeringul de la cutia de viteze. Cutie in 5 trepte 4S stie cineva ce dimensiuni are semeringul sa il cumpar inainte de a ma apuca de treaba.

Multumesc anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am schimbat pompa de apa toamna trecuta. Nu are legatura cu distributia; numai ca eu am 1.6 benzina. Dar totusi nu cred ca are legatura cu distributia.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!