Jump to content

Probleme chedere?


bagabontu
 Share

Postare recomandată

Andrei Cojocar

Am inteles si scuze ca nu am inteles.

Off Romana asta are multe intelesuri.

De turnat / scapat nu am facut eu nimic asa ceva ( poate inainte sa o cumpar) dar toata vara trecuta am stat cu ziare intregi sub presuri si la fiecare sfarsit de saptamana il tot schimbam si de fiecare data era imbibat cu ULEI nu cu condens.

Intrebarea mea: e cumva o conducta ce trece pe acolo si s-a spart /fisurat? Curge cumva ulei din praguri? Ori un ninja, neamt sau romana, a turnat cu bunavointa in scaunul soferului, acolo unde culiseaza.

Multumesc mult

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Andrei Cojocar

Salut.

Am reusit astazi sa mut spre interior acel cui la toate usile. Nemti baieti destepti au gravat pe usa si pe acel suport de cui o gradatie, eu am impis cuiul spre interior pana la valoarea maxima.

Am dat jos geanu si m-am uitat daca usa preseaza pe acel cheder si asa e sta bine presat.

Dupa ce am terminat am facut o tura si cand am ajuns pe la 100 - 110 a inceput din nou sa suiere. Am ascultat cu atentie si suieratul mi se aude din fara, mai bine spus din zona parbrizului.

Mentionez ca nu se simte curent in interior.

Aveti idee ce ar putea sa cauzeze acest suierat???

Am uitat sa precizez un lucrau, ca nu am scut la motor

Multumesc mult si astept cu interes ideeile voastre.

Modificat de Andrei Cojocar
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Suieratul poate sa apara de la un geam care nu se inchide perfect. El trebuie sa intre cam 5 mm in sus in cheder, daca nu intra atat apare suieratul.

Sau mai poate sa fie la trapa in cazul in care ai...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Andrei Cojocar

Am verificat si asta cu geanu. Are 5 mm intrat in cheder si trapa nu am.

multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 years later...

Salut! am si eu o intrebare...se pot gasi chedere noi pentru mk3? pentru geamuri spate(la coupe) si pentru luneta.. vazusem mai demult o restaurare a unui golf 2 unde au fost montate chedere noi si ma intrebam daca se gasesc si pentru golfanele noastre. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut! nu stiu daca o sa gasesti la piese auto, dar eu am gasit (la luneta) la cei care monteaza parbrize. Pentru luneta m-a costat 20 Lei in nov 2014. Cel de pe luneta cu cel de la geamuri spate sunt cam la fel, daca nu chiar la fel.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ok, multam fain de raspunsul prompt! :) ma gandeam ca trebuie sa dai comanda la reprezentanta VW, sau ceva de genul asta... acum strang fonduri si informatii pentru o semi-restaurare ce sper sa aiba loc in vara lui 2015. :P Sarbatori fericite tuturor golfistilor! :D

Modificat de Gruber WH31
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

salut,mie imi suiera pe la trapa,am obs ca nu se etanseaza corect,,,se gasesc chedere sau altceva pentru trapa???

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!