Jump to content

Cross Touran


Extreme
 Share

Postare recomandată

Dupa Cross Polo, urmeaza si Cross Touran.

Fooaaarte tare...dar daca diferenta de pret e ca si la Polo Cross....sa stea la ei :blink:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Daca va fi 4motion hai ca parca ar merge. Dar o sa fie?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai ! Cu riscul de a repeta, la banii aia sa si le tina ei. Nici macar cu 4motion. Oricum la noi vor fi mai mici preturile decit la nemti. In UK se pare ca sint destul cam piperate fata de noi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...
  • 5 months later...

Diferenta nu e mare. Intre Trendline si Cross la 1,4TST-140CP diferenta e de numai 1300 Euro. Si asta in conditiile in care dotarile suplimentare pe care la are Cross-ul fata de Trendline valoreaza mai mult decat 1300 Euro. Deci este mai mult decat avantajos sa comanzi Cross decat Trendline sau Conceptline.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

fff mijto orange-ul ala da bine pe masina :( cand apare si l noi ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Depinde si de cat sunt de folositoare dotarile acelea... Din acele dotari eu as avea nevoie doar de faruri ceata, buzunare pe spatarul scaunelor fata si bare de pe masina cromate. Restul consider ca nu imi trebuie, si ei le "baga pe gat"...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu ti le baga nimeni pa gat; daca vrei iei daca nu, nu. Spuneam doar ca e rentabil. Si nu inteleg cum intro tara ca Romania nu ti se pare interesant sa ai garda la sol marita cu 12 mm?!?!?!? Iar jantele mai late pe spate decat cele de pe fata care la randul lor sunt mai late decat la Trendline, mi se pare si asta interesant, nu crezi?Dar oricum gusturile nu se discuta; daca pentru tine barele cromate sunt mai importante, ..., no comment.

Georgik, a aparut deja acel orange. Este Red Rock (cod W2W2) iar interiorul este Orange :D

Modificat de amdo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu vreau sa fiu inteles gresit. Imi place cross-ul mai mult decat touranul obisnuit, dar eu nu am ales varianta cross deoarece nu ma incantau acele optiuni pentru ca:

- am ales pachetul drumuri grele care inalta suspensia cu 15 mm (nu cu 12 cat e la cross) si are si scut de protectie si nu numai sub motor ci si sub conductele de combustibil.

- nu vreau jantele lor(cam 700 eur) ci am ales eu ceva mai frumos de la oz la acelasi pret.

- diferenta de pret intre cross si touran obisnuit la motorul 1.9 tdi este de 2000 eur (nu stiu de ce).

Asa ca de banii aceia eu am luat bi-xenon adaptiv si climatronic si scaune incalzite.

Dar tot ma mai gandesc la cross... :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Stie cineva daca se pot pune pe Touran facelift spoilerele pe care le are Cross Touran? Si daca da, unde se pot gasi?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, se poate, baiatul asta a facut-o, din poze nu pot spune daca a modificat si garda de sol.

Body-kit ul cred ca mai degraba la un dealer vw vei gasi!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 years later...

Ma poate indruma si pe mine cineva unde gasesc un bodykit de crosstouran al meu e din 2005 si chiar imi place cum ii sta cross:)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!