Jump to content

Starea drumurilor


paullie
 Share

Postare recomandată

  • 1 month later...

Stie cineva care ii starea drumului intre vama de la Turnu si autostrada de la Szeged. merita sa merg pe acolo si sa evit portiunea de la autostrada la nadlac unde drumul este foarte rau.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Incep si eu cu ""stie cineva"" daca DJ 402 , intre Fundulea si Nana a fost asfaltat? Pe maps e drum de tara,dar imaginile nu-s de actualitate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pit!

Acele camere nu sunt pentru vigneta sau cel putin nu inca deoarece trec zilnic pe acolo si deseori dupa podul de la Polus spre Floresti sta Fiatul Doblo galben cu camerele din dotare online...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare...a facut cineva traseul Bucuresti-Ploiesti sau invers?Cum se prezinta DN-ul?:)

Drumuri bune...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

iti recomand sa mergi pe autostrada Buc - Ploiesti ; e mult mai safe

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am ales DN-ul...am zis ca daca e groasa cu zapada...drum blocat...ambuteiaj etc....sunt mai aproape de civilizatie...asa autostrada...e camp deschis si pustiu...

La 3 dimineata nu prea era nimeni pe drum...4 masini am intalnit...pe langa plugurile de la drumuri...

S-a circulat chiar ok...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Stie cineva care este situatia pe DN2? Trebuie sa ajung Luni pana la 12:00 la Piatra Neamt si ma gandeam daca nu cumva ar fi mai bine (preventiv) sa aleg varianta Bucuresti-Brasov-Miercurea Ciuc-Gheorgheni-Bicaz-Piatra Neamt dupa toate avertizarile astea de ninsoare... Multumesc anticipat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa inteleg ca ai traseu Bucuresti-P. Neamt? Nu e mai simplu Bucuresti-Bacau(E85) apoi Bacau-P. Neamt...?!

Nu inteleg de ce ar fi mai bun acel traseu in caz de zapada/viscol/...

Modificat de czsilviu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In nici un caz Miercurea -Ciuc-Gheorgheni-Bicaz caci in Gheorgheni vei fi nevoit sa treci pasul Bucin renumit pt inchiderea lui datorita zapezii.

Mai bine vii Brasov-Miercurea-Ciuc-Comanesti-Bacau-Piatra Neamt . In cea mai mare parte e drum european si sunt curatate permanent.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ca sfat: alege un drum de regim superior chiar daca este pericol de inzapezire. Fiind un drum intens circulat se va actiona pentru dezapezire si in cazul unei situatii nefericte ai mai multe oportunitati de cazare. In cazul unei situatii grave vei fi oprit sa circuli ceea ce e preferabil unei inzapeziri in masina in plin camp.

 

Traseul ales de tine trece prin munti si este suficient un autocamion sau TIR care sa nu poata urca si te trezesti blocat chiar daca drumul nu este inzapezit. Si, ceea ce poate este cod galben in zona de deal este situatie normala in zona de munte.

 

Varianta prin Bacau-Piatra este recomandabila. Fiind o zona colinara, acolo viscolul nu face atatea ravagii ca in camp deschis.

Modificat de suceveanu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ideea e sa pleci cat mai repede inaintea codului portocaliu care incepe azi la ora 20 si sa treci repede de Buzau/Rm. Sarat. Dar sincer, sper sa ai o urgenta de trebuie sa pleci p o asemenea vreme...eu nu m-as misca din oras zilele astea

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

75 nor-prin august am fost si am avut ceva emotii la urcat/coborit dar am reusit fara sa ating(nu am scut)cu pasagerii coboriti.Cu masina din profil.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

gheorghieni-piatra neamt nu e atat de circulat si nici bine deszapezit.. trece plugul de maxim 2 ori pe zi

 

cel mai sigur este bucuresti-ploiesti-focsani-bacau-buhusi-piatra... prin urziceni stiu ca s-a mai blocat. mai ales daca e viscol.. fiind campie, se plimba zapada pe zeci de km.. dupa focsani incolo, dealurile ofera protectie relativa

Modificat de alios
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acum am ajuns acasa (la Buzau) de la Bicaz pe E 85. S-a circulat imecabil. Putina aglomeratie in Adjud. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Directorul Administratiei Nationale de Meteorologie, Ion Sandu, a declarat ca este posibil ca ANM sa emita cod rosu de viscol, in noaptea de duminica spre luni, pentru judete precum Buzau, Ialomita, Braila si Vrancea, informeaza Agerpres.

 

http://www.hotnews.ro/stiri-esential-18950491-ion-sandu-anm-este-posibil-emitem-cod-rosu-viscol-pentru-judete-din-sudul-tarii.htm

 

din noaptea asta se strica treaba... eu as recomanda plecare de pe acum, cu cazare dupa bacau :P

Modificat de alios
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

parca vad ca autoritatile o sa fie luate din nou prin "surprindere", asa ca eu unu nu m-as inhăita acum la drum :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nasol moment, maine am de facut drum Onesti - Targovise, daca dimineata are cineva info despre Brasov - Bacau si DN1 - Valea Prahovei voi fi recunoscator. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Iesirile din Roman(NT) sunt jalnice, nu s.a trecut cu nimic! Nu imi imaginez cum te gandesti sa faci Brasov-P.Neamt...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

DN 2 este inchis.Nu intra si nu iese nimic din Buzau spre Bucuresti sau Focsani.

Modificat de andrusel
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe A 2 pana la Slobozia se circula?????

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

iesirea din piatra catre roman e inchisa, viscoleste si in zona deschisa se pune pe sosea imediat ce trece plugul

 

urmariti informatiile actualizate de aici http://www.hotnews.ro/stiri-esential-18957357-circulatia-rutiera-este-ntrerupta-sapte-tronsoane-drumuri-nationale.htm

 

drumuri inchise

  •     DN3 Fundulea - Lehliu-Gară (judeţul Călăraşi)
  •    Autostrada A2 Bucureşti - Drajna - Feteşti
  •     DN3A Lehliu-Gară - Drajna (judeţul Călăraşi);
  •     DN2 Urziceni - Buzău - limită cu judeţul Bacău;
  •     DN1B Buzău - limită cu judeţul Prahova;
  •     DN10 Buzău - limită cu judeţul Covasna;
  •     DN2B Buzău - Brăila - Şendreni;
  •     DN22 Râmnicu Sărat - Brăila;
  •     DN2C Costești (jud. Buzău) – Slobozia (jud.Ialomiţa);
  •     DN2A Urziceni - Slobozia;
  •     DN23 Brăila - Focşani;
  •     DN21 Brăila - Slobozia;
  •     DN22B Brăila - Galaţi;
  •     DN2A Urziceni - Slobozia;
  •     DN2N Bogza - Dumbrăveni - Vintileasca (jud. Vrancea);
  •     DN23B Măicănești – Ciorăști (jud. Vrancea);
  •     DN23A Focșani - Mărtinești - Ciorăști (jud. Vrancea);
  •     DN2M Focşani - Andreiaşu;
  •     DN2D Focşani - limită cu judeţul Covasna;
  •     DN2L Tişiţa - Soveja;
  •     DN24 Tișița - Tecuci;
  •     DN24D Tulucești – Vârlezi (jud. Galați);
  •     DN21A Bărăganu (jud. Brăila) - Țăndărei (jud. Ialomiţa);
  •     DN22D Măcin - Horia (jud. Tulcea).
Modificat de alios
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!