Jump to content

Ce model de Passat aveti?


andREI
 Share

SONDAJ: Ce model de Passat aveti?  

1.138 voturi

  1. 1. SONDAJ: Ce model de Passat aveti?

    • Passat B1: 1974 - 1980
      4
    • Passat B2: 1981 - 1988
      14
    • Passat B3 (35i): 1989 - 1993
      25
    • Passat B4 (35i facelift intermediar): 1994 - 1996
      49
    • Passat B5 (cocosat): 1997 - 2002
      212
    • Passat B5.5: 2000 - 2006
      451
    • Passat B6: 2006 - prezent
      317
    • Passat B7: 2011 -
      42
    • Passat CC: 2008 - prezent
      28


Postare recomandată

Am reparat sondajul astfel incat acum aveti patru categorii la alegere. B5 include si B5.5 in acest sondaj.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...
  • Replies 717
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • andREI

    20

  • Borisake

    13

  • F l o r i n

    9

  • R_a_z_v_a_n

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mi-am cumparat un Passat din 2002 W8 de 275 Cai, 0 - 100 in 6,6 sec testate. Masina este Full Options.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Felicitari!

Poate ne arati si noua bestia o data... :offtopic:

Ca o sugestie mica ai putea trece ca e W8 in Profile la "Masina"? E doar sugestie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu am un B3 Sedan CL 1.8 66Kw. Tot aceeasi viteza am atins si eu cu ea. 180km/h :offtopic:

<{POST_SNAPBACK}>

Pana acum o saptamana am avut un Passat B3 sedan din '93, full fara piele, motor 2.0 16valve 110kw si cutie automata. Consuma cam 15% urban si 7-8% extra, iar viteza maxima prinsa cu el a fost de 200km/h. In talon scria ca ia 208. L-am vandut...De vre-un an am un B5 variant full fara piele din 2000, 1.9 tdi, 116 cp, 6 trepte, de care sunt extrem de multumit. Consum mic (6% la 140km/ora, 7.5% in oras), spatiu mare, etc. Cu asta am luat cel mai mult 185km/h.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Felicitari!

Poate ne arati si noua bestia o data... :offtopic:

Ca o sugestie mica ai putea trece ca e W8 in Profile la "Masina"? E doar sugestie.

<{POST_SNAPBACK}>

Am atasat o poza pentru amuzament. Prieteni mei nu m-au crezut cand le-am spus ce motor are :blink:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Passat Variant 2000 85 kw pompe duze de culoare alba. La bord are cam 176000 dar nu poti sti cu adevarat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tocmai mi-am innoit Passatul, pana acum 3 zile am avut un Variant din 2000, 116cp varianta de dotare basis.

Acum treburile s-au schimbat mi-am luat tot Variant, dar 130cp, 6 viteze, trendline, an 2003.

Ambele au fost achizitionate din Germania. Nu trebuie sa mai spun ca sunt un client fidel VAG.

Totusi, parca mi-ar fi placut un A4 Avant, dar din pacate nu am gasit nici unul sa imi convina si cum arata si pretul.

Deci, continuam pe Passatel.

Acum mai ramane sa ii gasesc un CD changer mai convenabil si multi km inainte.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nou pe aici, asa ca va prezint masina mea ( luata ieri )

VW Passat 1.9 TDI 116 CP, 6 trepte, tip ATJ

an 2000, climatronic, scaune incalzite, sistem de navigatie mono, ESP

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nou pe aici, asa ca va prezint masina mea ( luata ieri )

Bine ai venit! :)

Am doua recomandari ce te vor ajuta in sederea la noi:

1. Completeaza localitatea. Cand va veni o vreme sa facem un log, sa facem o intalnire etc. va fi utila aceasta informatie. Si cand vei cere referinte pentru un service etc. etc.

2. Citeste (daca nu ai facut deja) regulament. Te va scuti de eventuale neplaceri.

In rest iti dorim numai bine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salutare am un passat din 2002, 1.9 TDI 135 cp full options, l-am cumparat de curand si sunt foarte multumit de el.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Passat din februarie 2004, 26000 de km la bord, majoritatea afara, 1.9 TDI (I rosu) 74 KW, 100 CP, Highline, Shadow Blue, cam lenes el dar taaaaare economic. De cand mi-au luat matizul si mi-au dat reno-ul pe benzina am inceput sa o folosesc mai des prin oras. Este de fapt masina alor mei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Il am de acum vreo 2 luni. E 1.9 TDI (DI rosu) , 100 CP, climatronic, CC, parktronic, piele,un fel de verde cameleon cred , 2002, 157000 km, merge super bine (parerea mea).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Macar pana schimbi suportul de numar ia un smirghel si rade jos scrisul ala cu "D.A.C.I.A."* ca e mai mare rasul.. Plus ca se face mai repede asta cu smirghelu.

______

* = Daca Ai Cap Ia-ti Alta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Passat 1997. B5 . AHL . 1600 cu 103 cp :offtopic: si il iubesccccc :cheers:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

passat CL 3 1991 1,8l 112 cp=82kw piele,geamuri electrice, alarma ,inchidere centralizata ,trapa.

viteza maxima atinsa cu el aproape 200 km/h si cred ca este bine

Mentionez: motor 1,8l injectie multipunct , nu este cu 16 v

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am un Passat din 2002 Tdi 130Cp in 6trepte si sunt foarte mandru de el. :offtopic:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!