Jump to content

Curatire stropitori


andreiu
 Share

Postare recomandată

Salut.As vrea sa ma apuc sa curat stropitorile de pe fata , mai ales cea din dreapta care nu are jet .Se pot demonta capurile respective pt a putea fi inspectate si curatate mai atent??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai incercat cu un ac sa "spargi" mizeria depusa la gura stropitorilor ??? De obicei ala e motivul pt care se infunda: prinde mizeria si ala e orificiul cel mai mic :D . Incearca cu un ac, sau ceva de genu.

Modificat de maxu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa am patit si eu, pana cand Antony si-a luat inima in dinti si a "spart" mizeria cu un ac :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Allready done.Tot nu sunt multumit.Ma gandesc ca e ceva pe "traseu" si as vrea sa verific pina una alta partea din exterior.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Allready done.Tot nu sunt multumit.Ma gandesc ca e ceva pe "traseu" si as vrea sa verific pina una alta partea din exterior.

Salut ,

Eu am bagat turbojetul invers si s-au desfundat. Din cate am vazut nu s-a intamplat nimica cu motorasul :hainoroc:

succes

alio.ro

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am incercat cu bolduri. Intra la fix. Numai vezi ca ai 2 pompe, vezi intai daca functioneaza.

Eu am demontat una dintre ele, ca se blocase, iar de atunci cam pierde apa...Mi-e lene s-o desfac iar si sa pun silicon...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut.Am reparat si eu un motoras ;) .Am aceeasi problema : picura.Ce model de Skoda ai??Te-am pus in lista de la messenger :P .ID-ul meu este : andreiursan .

Modificat de andreiu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!