Jump to content

Scule ( chei, etc.) profesionale sau semiprofesionale


ManiacuV6
 Share

Postare recomandată

arazvan2002

Mai precis în Vitan, mâine dimineața. Sigur găsești.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si la primul surub mai intepenit se va face spirala m10-ul ala :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu e chiar asa ... eu am tras destul de tare de ele si n-au nimic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut baieti,

Am o trusa mannesmann, la care am pierdut piesa din locasul incercuit (nu stiu exact denumirea si marimea acesteia). Intrebarea e: exista posibilitatea sa o gasesc de cumparat separat? daca da..de unde anume..?

multumesc

Uite aicihttps://www.magazinulcuscule.ro/scule/surubelnite/biti/m/yato/yt-0414-set-biti-6-piese '> https://www.magazinulcuscule.ro/scule/surubelnite/biti/m/yato/yt-0414-set-biti-6-piese
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Salut, foloseste cineva aceasta trusa?  https://www.magazinulcuscule.ro/scule/chei/tubulare/14/truse/yato/yt-3884-trusa-de-scule-yato-profesionala-xxl-216-piese-yt-3884

 

Am mai citit pe diverse site-uri si nu toata lumea lauda aceste scule YATO.

In prezent folosesc un Mannesman de 215 piese de care sunt cam dezamagit. Este pentru uz in garajul propriu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am văzut-o într-un service ce are câteva masini/zi. Eu am una ceva mai mica. Sunt de o calitate ok.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

arazvan2002

Încercați sculele Kraftwerk. Am o trusa mica cu clichet de 1/4 cu 72 dinți și am strâns cu tubulara de 13 de foarte multe ori cat am putut de tare dar se încăpățânează sa reziste. Toate tubularele sunt ca în prima zi și o am de vreo 5-6 ani.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si eu pot zice ca am vazut-o printre ce are taicamiu la garaj,

 

chiar trusa asta, am folosit-o si eu, clichet-ul e bun, tubularele inca nu s-au deformat, si sunt folosite zilnic

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, foloseste cineva aceasta trusa?  https://www.magazinulcuscule.ro/scule/chei/tubulare/14/truse/yato/yt-3884-trusa-de-scule-yato-profesionala-xxl-216-piese-yt-3884

 

Am mai citit pe diverse site-uri si nu toata lumea lauda aceste scule YATO.

In prezent folosesc un Mannesman de 215 piese de care sunt cam dezamagit. Este pentru uz in garajul propriu.

 

Acum cativa ani cand am zis ca Mannesman e de o calitate slaba (inspre praf) mi-a sarit in cap juma' de forum. Bine, atunci era si exodul cand au aparut pe piata, ce Hazet sau Facom domle, manesmanul e state of art.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ce te astepti de la o trusa care se gaseste in Germania prin benzinarii si la Praktiker la raionul de ieftinituri?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De aproape 2 ani folosesc YATO si pot spune ca sunt multumit de raportul pret/calitate. Nici nu abuzez de ele, dar nici pe post de bibelouri nu le tin. Cu exceptia prelungitoarelor pentru clichetul mic, nu am ce reprosa. E o trusa de 215 piese.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

faceti diferenta intre scule, dar si intre pret si modul in care le folositi.

o trusa de 250 lei nu se poate compara cu una de 1000 lei.

in regim amator e ok.

nu puneti in aceeasi oala yato cu hazet sau facom.

Calin este sustinator infocat al marcilor bune dar si scumpe. ce nu se justifica a fi cumparate de unul ce isi demonteaza franele si filtrul de ulei.

 

eu am Yato si sunt multumit. daca trag prea tare (poate nu e bine ca se strica si capul surubului) gasesc tubulare de schimb cu 3 lei.

 

am avut probleme cu un set de biti ce au fost inlocuiti prompt pe garantie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu cu trusa aia Stanley de care am zis niste pagini in urma - in 2 ani aproape nu am avut nici o problema - si am fortat in suruburi extrem de intepenite. Si nu se vad urme serioase pe interiorul tubularelor

 

Ce am avut grija insa - in cazul fortarilor puternice - gen cu teava neagra pusa pentru prelungirea parghiei - am folosit parghia fixa fara clichet din trusa. Nu am vrut sa fortez aiurea in clichet.

Modificat de mad_kat
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De ziua copilului imi luai si eu de la lidl-ul proaspat deschis din Otopeni (ca tot trec aproape zilnic pe langa el) redresorul minune.

39.99 la oferta :)

 

l-am testat pe un accu de UPS de vreo douaj de amperi - incarca moderat de repede si nu duce tensiunea aiurea (masurat cu aparat)

 

pare decent.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce redresor? E din nou în oferta sau era ceva rămas de promoțiile trecute?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ala care a mai fost in oferta - de care se discuta niste pagini in urma. Mic, rectangular, de plastic, cu mai multe moduri de incarcare.

Cred ca e din nou in oferta. Parca il vazusem si in pliantul lor.

 

http://catalog.lidl.ro/6d659d71-4627-4c6d-b5d4-0c3e0a79afd0/index.html#/18

 

dar la pretul pe care l-am zis

Modificat de mad_kat
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am gasit  :D in masina unui amic ,trusa asta 

post-104305-0-35276600-1433625638_thumb.post-104305-0-86898200-1433625640_thumb.post-104305-0-72624300-1433625643_thumb.post-104305-0-35639100-1433625646_thumb.post-104305-0-17207800-1433625649_thumb.

problema e ca nu-si mai aminteste de unde o are iar eu nu am reusit sa o gasesc pe net ,de fapt eu as vrea macar clichetul .

"rugaminte" pentru cei mai "cautaciosi internauti" daca i-mi pot gasi un site de unde sa o cumpar .

multumesc anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vrei neapărat ala sau ceva asemănător. Yato yt-0331, tubulare/biti

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Yato ala are  intradevar si patrat si port-biti dar e prea gros capul clichetului .

Hai sa va spun si la ce e ideal acel clichet :

demontat macarale geam usa A4 fara a mai trebui demontata rama . Avand acea curbura ,manerul subtire si cantarind putin e foarte "indemanatic" si prin vanul motor ,eu m-am "indragostit" de el ,"dar nu-i pot face asta unui prieten"  :D. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am gasit  :D in masina unui amic ,trusa asta 

attachicon.gif20150606_223744 (800x600).jpgattachicon.gif20150606_223805 (800x600).jpgattachicon.gif20150606_223821 (800x600).jpgattachicon.gif20150606_223842 (800x600).jpgattachicon.gif20150606_223846 (800x600).jpg

problema e ca nu-si mai aminteste de unde o are iar eu nu am reusit sa o gasesc pe net ,de fapt eu as vrea macar clichetul .

"rugaminte" pentru cei mai "cautaciosi internauti" daca i-mi pot gasi un site de unde sa o cumpar .

multumesc anticipat

Gasesti asa ceva WURTH-00714 23 100

                              IUS-9410390001

http://www.atelierultau.ro/trusa-capete-chei-tubulare-si-accesorii-ius-xs-box-14-p-4282.html

Modificat de rayn
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

maruletz

eu am luat una asemanatoare de la Lidl dar cu 220-230piese (nu mai stiu exact cate are) Parkside dar e produsa de S+K ,calitate asemanatoare cu BGS ,la 99euro

 

rayn

multumesc ;o sa contactez un agent Wurth sa o vad "live" 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Subscriu la trusa de la lidl, am acea trusa de vreo 2 ani si pentru regim amator e mai mult decat ok. Are si un pret corect pana la urma.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aceea nu este o trusă wurth .e tot o marcă nemțească de calitate.nu vei regreta banii dați pe ea.

trusele wurth au prețuri pe măsură.ceva asemănător wurth iei la cel puțin 300 lei

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Probabil nu am fost destul de clar,ma scuzi.Ce este in link nu este wurth,este o trusa mob&ius la fel de profesionala ca si wurth.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!