AdiG

Cu ce stergeti bordul?

613 postări în acest subiect de discuţie

On 14.06.2015 at 6:30 PM, kicker said:

Eu folosesc ''Plastic Care 3 in 1'' de la Mafra, fata de spray-uri de prin benzinarii este incomparabil, curata in textura bordului si mentine aprox 1 saptamana aspectul de curat si semilucios.

....zic cei de la Mafra ca ar contine ceara de albine si polimeri protectori.

+1 pt Mafra 3 in 1, e prima operatiune la mine, imi place cum arata rezultatul si miroase placut.

Modificat de laduncaag
0

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Eu am 2 produse de la Sonax, insa de curand am apelat la Muale pt curatare interioara si mi-a prezentat un produs de la Mafra cu un usor misor de migdale, de culoare roz, e mai bun ca sonax.

ASta foloseam:

fbz7t0.jpg

0

Link către postare

eu mi-am facut rost de produse autofinesse.

o sa revin cu un review. 

0

Link către postare

A folosit cineva POORBOYS NATURAL LOOK pentru interior?  Sau MAFRA 3 in 1? C nu stiu ce sa aleg din astea 2.

poorboys-natural-look-946ml-1000x1000.jpg

Poorboys e 79 lei Mafra e 27 lei merita diferența?

0

Link către postare

Ambele sunt o alegere foarte buna. Nu o sa iti para rau orice ai alege.

0

Link către postare

Am cumpărat ieri un flacon de Mafra 3 în 1 plastic și azi mi-am făcut timp să curăț plasticele la interior. S-au curățat foarte bine. Rămâne să văd cum se comportă în timp.

0

Link către postare

Azi am reusit sa folosesc produsul pentru plastic Poorboys  Natural Look. Am folosit prima data pentru stres tot interiorul ce tine de plastic,  solutie pentru bucatarie diluata cu apa si un burete. După am aplicat POORBOYS NATURAL LOOK cu aplicator de la Meguiars,rezultatul fiind spectaculos si un miros placut. Am folosit si Meguiars Ultimat Protectant pentru tavita din portbagaj si laterale, pe asta il folosesc pentru plastic exterior.  Pentru anvelope am cumparat Meguiars Gold Class Edurance pare bun dar nu am reusit azi sa fac exteriorul.

0

Link către postare

Publicat (modificat)

ambele produse sunt ok dar poorboy lasa un aspect mai placut si este mult mai durabil (cantitate/aplicari).

in general ma feresc de produse ce contin silicon si lasa un aspect lucios.

Modificat de Muale
0

Link către postare

Salut, sunt in cautarea unei solutii pentru bord care sa imi dea un efect lucios cum e "Meguiar's Supreme Shine Protectant" la un pret mai bun,
sub 80 lei inclus transport nu l-am gasit, eu am deja Solutie pentru curatat interior - Interior Cleaner, pe care il folosesc sa iau "grosu" si ma gandeam sa cumpar asa ceva dar nu zice nimic despre bord, doar de plasticele din interior. Ar mai fi MA-FRA PLASTIC CARE 3 IN 1, dar nu stiu daca are efect mat sau lucios. Ceva alternative bune?

0

Link către postare

Eu nu folosesc nimic ce contine silicon. Am ceva servetele cu efect mat (nu mai siu marca) de care sunt destul de multumit. Nu imi place sa vad bordul lucios sau unsuros plus ca reflecta din parbriz

0

Link către postare

Cu o carpa muiata in apa apoi stoarsa si uneori pun si putin sapun de maini lichid.

0

Link către postare
16 hours ago, johnnyb123 said:

Ar mai fi MA-FRA PLASTIC CARE 3 IN 1, dar nu stiu daca are efect mat sau lucios. Ceva alternative bune?

mie nu imi place sa las suprafetele lucioase si nici nu folosesc solutii cu silicon.

Cel mentionat de tine are efect mat.

Incearca Mafra Diamantplast Shine, Mafra SCIC, Sonax Trim Protectant Glossy

0

Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont

• Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.