Jump to content

Cazare Viena (sau imprejurimi)


criserb
 Share

Postare recomandată

Caut si eu o cazare decenta, si nu f scumpa, la Viena, sau prin imprejurimi, nu conteaza asa de mult nr de km. Idea e ca vreau sa ma duc la shoping undeva pe langa Viena, Semering parca asa ii zice.

Avetzi idee, pe unde ash putea sa ma cazez? Si daca se poate si adresa Shoping Centerului... ca nici aia nu o stiu exact.

Va multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 78
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • criserb

    4

  • Mama Omide

    3

  • Radu-tim

    3

  • assilein

    3

Top Posters In This Topic

Posted Images

chiar inainte de a intra in austria pe dreapta e cazare pe la 35 euro/ camera

cumparaturi la aprox jumate distanta intre vama si viena ...Pandorf sau la Shoping City SUd la iesire spre graz

cazare incearca si pe www.venere.com

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce intelegi prin "cazare decenta si nu foarte scumpa"?

Intreb asta pt ca fiecare are alte standarde

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La Etap pe site scrie 49Eur (fara mic dejun).

Mai sunt Best Western (mai multe) cu vreo 60-65-70 Eur, cele din grupul Austria Hotels (austria-hotels.at) pe la 60-70Eur. Tarifele sunt pe camera dubla, cu mic dejun inclus.

Shopping Center Sud e o afacere buna dupa Revelion, probabil si Pandorf. :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu cred... oricum, depinde ce intelege fiecare prin "cazare decenta si nu foarte scumpa".

Eu folosesc www.booking.com si sunt foarte multumit... Au si reviews pentru hoteluri

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

hai ca n-o fi chiar 70, dar cu mic dejun si garaj ajungi pe la 65.. :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

va e greu sa accesati www.etaphotels.com?

It has no sugar...

Iar shoping centerul de pe Simmering Haide se numeste HUMA EINKAUMPF CENTER

Tot ce tre sa faci e sa iesi pe exit Simmering Haide..dupa care ai indicatoare

Modificat de asarban
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt off topic. Aveti idee daca gumele de iarna sunt obligatorii ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Deezel

DA. Sunt obligatorii anvelope de iarna...

Pe mine m-au cautat si de lanturi odata in Ungaria - lanturi care sunt si ele obligatorii (sa le ai in masina, nu montate pe roti... :D ).

Sunt cateva topic-uri care prezinta ce trebuie sa ai pe/la masina ca sa fii Ok dupa regulile lor, care prevad ca vor deveni curand si ale noastre.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc pentru raspunsul promt, chiar daca nu este cel pe care-l doream. :D

Nici nu stiu ce sa fac. Cauciucurile de iarna mi-ar fi de folos doar pentru excursia in Austria. Eu stau in Cta, aici zapada nu supravietuieste mai mult de 2-3 zile.

Dileme dileme. :D

Scuzati off topicul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca ai scrie fara tz, sh in loc de caracterele romanesti
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nimic, nimic ?

Poti sta si la granita Ungaria cu Austria la complexul Paprika Csarda. Au mincare excelenta si pretul camerelor este de 30 euro dubla.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Shopping Center-ul de la Simmering e amarat rau. Daca tot faci drumul special pentru cumparaturi, du-te pana la Shopping City S

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@BogMW> Multumesc, am sa tin cont de parerea ta si am sa trec pe acolo.

@Nexi> Merci mult, acum ramane sa il gasesc :hainoroc: o sa incerc pe AutoRoute, ca alceva nu am la dispozitie deocamdata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Pana la urma unde te-ai cazat si de unde ai cumparat ?? Voi merge si eu in aprilie la Viena si poate facem si un shoping.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ca idee, eu am stat in Austria Trend Favorita Hotel 4 stele (eu zic ca a fost cam de trei). Cazare super, preturi decente (de la 40 eur in sus - eu am stat cu 55) pentru Viena. Am ramas placut impresionat. La 50m este un restaurant cu specific sarbesc - La Koliba, in care se vorbeste si gateste si mananca ROMANESTE, la preturi excelente. De asemenea, Favoriten Strasse din Viena este si o zona excelenta pentru cumparaturi. Atentie ca in zona mai sunt si negri, chinezi, etc.

Rezervarea am facut-o direct pe internet, cu un e-mail valid.

Modificat de horgarban
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am nevoie de o parere de la cineva care a "testat" : pot ajunge inntr-o singura zi de la Iasi la Viena ? Mentionez ca anul trecut am facut drumul Viena-Iasi de dimineata pana noaptea la 01.00 AM, dar nu ma grabea nimic. Intreb pentru ca in cazul in care imi fac o rezervare la Etap de ex. sa nu imi ia astia banii de pe card in cazul in care nu ajung si sa mai pierd si rezervarea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

se poate insa trebuie sa tragi tare si fara multe opriri; marea problema sunt drumurile din romania, pana la bors o sa dureze cel mai mult drumul; eu nu am facut traseul asta dar am un amic care a facut recent drumul iasi-cluj-bors-debrecen-budapesta-viena, 4 persoane in masina si nu a reusit sa ajunga intr-o zi. au ramas o noapte la budapesta si au plecat a doua zi spre viena. depinde si de experienta ta la drum lung, daca pleci singur in masina atunci o sa ai popasuri mai putine ,depinde si de cat stai in vama(nu cred ca e cazul in perioada asta ); daca cunosti deja traseul iti va fi mult mai usor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

Vreau sa plec impreuna cu inca doua familii intr-o excursie pana in viena ( vizitat, shopping ). Ce cazari imi recomandati? Nu as vrea foarte scump. Sa zicem intre 30 si 70 euro pe camera. perioada ar fi intre 7 si 13 noiembrie.

Nu as vrea sa ma timiteti totusi in niste ghetouri de prin marginea vienei.

Si daca tot sunteti draguti si imi dati vreun pont, dati-mi un pont si cum se face rezervarea ( internet, tel, etc )

Va multumesc anticipat !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru rezervari pe internet eu pot sa-ti recomand gtahotels.com si accorhotels.com. Le-am folosit cu succes pe ambele vara asta la o calatorie prin Italia si putin prin Austria.

La accorhotels.com faci rezervare pentru hotelurile din reteaua Accor Hotels (Ibis s-ar incadra cel mai bine la pretul pe care-l vrei). La ceilalti poti rezerva la mult mai multe hoteluri, dezavantajul e ca platesti in momentul rezervarii cu cardul de credit. Probabil exista si alte site-uri unde poti face rezervati, eu pe astea le-am folosit si am fost multumit.

PS. Cele mai bune cumparaturi le-am facut in Italia, si cate ceva in Munchen. In Austria nici n-am stat mult, dar preturile mi s-au parut mai mari. Depinde probabil de ceea ce vrei sa cumperi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am stat la Camping Wien West, 2 persoane - 25 E/ camera /noapte. Conditiile sunt acceptabile. In Septembrie vrem sa mergem din nou acolo. Rezervarea se poate face pe net.

http://www.wiencamping.at/en/

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!