Jump to content

Lasting Service


Rapier
 Share

Postare recomandată

Multumesc frumos,sunt la inceput de drum pe acest forum si sunt inevitabile micile greseli, sper sa ma integrez repede cu cat mai putine greseli.Referitor la ce scriam eu,era vorbe de un service care nu are legatura cu ce caut eu.

Modificat de ilea
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 170
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Rapier

    38

  • Jacku

    13

  • ezekio

    9

  • drw99

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

ilea, eu unu ti-as recomanda lasting, daca tot ai nimerit aici :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu sincer pentru vopsit nu recomand lasting. Chiar a iesit nasol...ma gandesc sa o revopsesc..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sincer nici eu nu recomand... s-ar putea sa iasa prost, asa cum s-a intamplat si la mine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok,am inteles mesajele voastre v-a multumesc frumos si o sa ma orientez.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am bagat-o la vopsit la Lasting marti la 12:00 si probabil o sa o scot astazi sau maine dimineata. E de vopsit: 4 portiere, capota, aripa dreapta fata, bara, spoiler. O sa va spun cum iese cand o sa vad masina. Cum am avut experiente placute cu cei de la Lasting, sper ca va fi OK si de data asta. Se poate sa fi fost si probleme la unii colegi dar cred ca astea se puteau discuta cu Dl. Sandu sau cu un reprezentant al service-ului.

Si o intrebare pentru colegii care au fost nemultumiti; Ati spus ca sunteti de pe forum?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si o intrebare pentru colegii care au fost nemultumiti; Ati spus ca sunteti de pe forum?

Acu' nu ca as fi carcotas si m-as bucura ca cei de la Lasting sa dea dovada de seriozitate, dar, daca sunt un service adevarat si cu pretentii, nu ar trebui sa-i trateze pe toti clientii la fel, indiferent daca sunt membrii vwforum sau nu?

Zic si eu ,... parerea mea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu esti carcotas alxrro...da atunci succes in cautarea acelui service perfect :) Eu l-am cautat...si nu l-am gasit. In schimb Dl. Sandu cunoaste personal pe mai multi membrii ai acestui forum si stie ca suntem un grup de oameni pasionati de masini, etc... Si intotdeauna (din ce stiu eu), a depus un efort sporit atunci cand a fost vorba de lucrare pentru un coleg. O programare mai rapida (nu uit cand i-a vopsit aripa lui BogdanS de 1 Decembrie cand nu lucra nimeni - la 11 l-a sunat sa se programeze si la 15:00 pleca cu ea vopsita), atentia mai mare la lucrare NU pentru ca ceilalti nu ar fi clienti dar stie ca NOI suntem mult mai pasionati si indragostiti de masinile noastre decat altii...si cautam tot timpul defecte sau vrem sa vedem numai lucrari perfecte. Si atunci incearca pe cat posibil sa satisfaca aceasta exigenta. Este la fel cum esti tratat si la spalatoria de la URA/Delta cand poti vorbi cu Ionut care este si el pe forum, la fel si la ExpertDetailing...sunt firme care lucreaza bine de obicei si cu toti clientii...dar se poarta uneori (depinde si de om) mai bine cu membrii forumului. Considera ca si cum ai avea un "discount"...nu la bani, ci la timp si felul in care esti tratat. In definitiv, fiecare este mai mult sau mai putin egoist si se gandeste numai la el. Stii ceva? Chiar NU MA INTERESEAZA cum iese masina altuia (decat eventual sa fie o cunsotiinta si sa am ceva pareri de rau in caz ca vad ca iese prost). Ma intereseaza cum iese MASINA MEA. Si asta e valabil pentru toata lumea chiar daca vrea sau nu sa recunoasca. Da...in povestile cu zane toate ar trebui sa fie perfecte si frumoase...din pacate traim in lumea reala sau...si mai rau, in Romania si chiar ma bucur cand merg la un service unde sunt tratat in mod special pt ca sunt membru pe forum. Asta nu inseamna ca la restul lucrarilor se da rasol.

Acum gata cu asta ca imi pare inutila discutia. Aici postam feedback. Bun, rau, asa cum este. Cineva va citi si va trage invataminte daca este cazul si va lua masuri, eventual va raspunde.

Am scos si eu masina din service vineri seara (iar au reusit sa o faca mai devreme decat era termenul initial - sambata) si pot spune ca per total sunt foarte multumit cum a iesit. Cu exceptia a 2-3 puncte pe capota pe care o sa le aranjeze prin polish (era suparafta cea mai mare de vopsit si este posibil sa apara asa ceva) totul este OK. Nuanta a iesit bine, mi-au vopsit chiar suplimentar (din ce am inteles) si aripa stanga, singurul element din partea din fata care de fapt nu trebuia vopsit, pentru a face "blending" (dupa cum s-a exprimat vopsitorul), adica pentru a face difrentele de nuanta (daca exista) sa fie si mai putin sesizabile (fiind TOATA fata vosita) decat daca ar fi fost aripa lasata asa. Mai ar fi o mica diferenta intre bara si spoiler de vreo 3 mm care se datoreaza montajului si care va fi rezolvata cand ma duc pt polish. In rest...just perfect, pana acum.

Modificat de Rapier
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca am inteles bine din ce ai scris Rapier,ce intelegi tu prin ( just perfect ) cand sunt probleme de montaj si de vopsit ? Este o simpla intrebare,faptul ca a fost gata mai devreme cu cateva ore nu cred ca este relevant ( repede si prost ) dar nu comentez mai mult ca nu vreau sa supar pe nimeni,sincer.Eu o sa merg cu masina acolo sa ma conving si iti dau dreptate la afirmatia ce ai facut-o mai devreme spunind ca nu exista nici un service perfect.Am fost in Olanda si Germania si sincer va spun ca nici la ei nu iese cum am vrea noi,asa ca putem discuta aspectele astea mult si bine. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In conditiile in care am avut 2 dosare de daune si de vopsit 9 repere plus schimbat parbriz plus tinichigerie la 4 din repere (usile) si in conditiile in care la Porsche sau alt service de reprezentanta te programeaza dupa o luna, te tine doua si te cheama dupa trei (si-ti mai schimba si piese), a fost "foarte repede" nu "repede". Iar "prost" nu consider ca a fost datorita a 3 mm la spoiler si a 2-3 mizerii/praf care a cazut pe capota in timpul vopsirii si care vor iesi la polish (facut tot de ei evident).

De suparat nu superi pe nimeni (pe mine in nici un caz) :) , fiecare isi expune punctul de vedere cu privire la serviciile de care a beneficiat.

Uite, vad ca esti din Bucuresti. Poti veni astazi la intalnirea de Duminica din Politehnica si vei vedea cum a iesit masina. Asa o sa iti dai seama exact de cum au lucrat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pana la urma a vazut lumea masina la intalnire si cine stie de problema a spus ca a iesit foarte bine. Ilea a recunoscut ca a inteles altceva si ca e de fapt OK

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

miercuri ajung si eu la ei in urma unui tuning cu un logan :offtopic: sper ca va iesi la fel cum a iesit si pana acuma

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

OFF Topic - fiecare are pasaricile lui, si ce il multumeste pe unul, nu il va multumi si pe altul. Asa-i lumea de cand e.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am ajuns si eu duminica la intalnire si am vazut masina lui Rapier,care a creat atatea discutii contradictorii si vreau sa spun ca masina este super bine lucrata,practic nu iti dai seama ca a fost vopsita,iar de milimetri de care zicea el nici nu se baga de seama.O sa merg si eu acolo sa remediez problema la aripa si o sa va spun cum a iesit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca e duminica intalnire la poli, imi ziceti si mie la ce ora si vin si eu cu buburuza sa vedeti cum a iesit...si cum mi-au montat bara noua, si cum se vad pete de vopsea pe usa proaspat vopsita la ei

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O sa vin si eu duminica sa vedeti cam cum nimeresc culorile cei de la Lasting. Chiar ma gandeam sa ma duc sa cer revopsire si sa vad ce zic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Jacku...locul intalnirii este descris in topicul dedicat acesteia (adica in fata la Rectorat, langa imitatia aia de "coloana a infinitului").

KLF (si pentru oricine este nemultumit de o lucrare...general valabil), cand am vorbit cu Dl. Sandu, mi-a spus ca garantia la operatiile de vopsitorie este de minim un an (daca nu mai mult, conform legii). Asa incat, daca ai probleme, nimeni nu te impiedica sa ceri revopsire. In plus, eu in locul tau nici nu ridicam masina daca nu iesea cum trebuie. Spuneam ca nu sunt multumit, aratam care sunt problemele care consider ca trebuie rezolvate si ii rugam sa se ocupe de ele. Daca ai luat masina si ai observat ulterior probleme asa mari, nu vad cum de nu le-ai observat si atunci cand ai luat-o si de ce nu ai cerut revopsire. Ma rog, eu am spus cum as fi procedat eu, evident fiecare face dupa cum considera el ca este mai bine. Probabil ai avut motivele tale sa iei masina asa dar eu tot as fi aratat problemele remarcate si as fi dorit sa mi se comunice cum si cand se rezolva (asta daca ar fi trebuit musai sa iau atunci masina)

Modificat de Rapier
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Sal

Azi am fost si eu la ei.

Spoiler spate + fata + un prag = 250E

Eu zic ca este bine.

Revin cu detalii dupa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma bucur ca ai urmat recomandarea mea si sper sa fii multumit de rezultat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am uitat sa postez si eu ultimele 2 chestii facute la Lasting. Am vopsit eleronul si pleoapele acum ceva vreme si au iesit super. De asemenea mi-am facut marti revizia (schimb ulei si filtre) si a fost totul OK si rapid executat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma bucur ca ai urmat recomandarea mea si sper sa fii multumit de rezultat.

Merci frumos Cristi si sper sa fie ok.

Nu stiu ce sa zic...dar mi s-a parut un pic ciudat ca pt o zgarietura (este luata un pic vop) sa-i vop tot spoileru spate...

Pretul..no comment..mult mai ieftin ca in alte parti.

Am uitat sa postez si eu ultimele 2 chestii facute la Lasting. Am vopsit eleronul si pleoapele acum ceva vreme si au iesit super. De asemenea mi-am facut marti revizia (schimb ulei si filtre) si a fost totul OK si rapid executat

Da..sun t super rapizi...mi-au zis intr-o zi e gata.

Problema este sa nu se grabeasca prea mult :)

Modificat de alexdias
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca nu vopsesti tot, se vede..domnu':) Ti-am zis sa incerci intai un polish, depinde cat de adanca e zgarietura

Ai idee pana la ce ora au program? Un nr de tel?

Edit: Aveti idee daca lucreaza cu BCR Asigurari? Decont direct or something?

Modificat de blueyed
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Un nr de tel?

Firma: Lasting Service S.R.L.

Adresa: Aleea Pacala 33-35

Tel: 346.17.88

FAX: 346.17.89

Patron: Dl. Ing. Sandu Victor (mobil: 0744.672.445)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!