Jump to content

Schimbare toba finala golf v


dragoslk
 Share

Postare recomandată

Buna ziua,

Stiti cumva daca se potriveste finala de la 1.4 tsi la 1.9? Vreau sa ii pun evacuarea si fusta de  tsi pentru design, nu ma intereseaza sunetul.

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am cumpărat o toba de golf 5 GTD, spun cei de la dezmembrari.Am luat o prin curier si nu a fost cu verificare, iar pe site avea o singura poza, de sus, din care nu prea imi dadeam seama cum e.Am dat 100 de lei pe ea.Toba e buna, cred ca e rulata maxim 10-15.000km, insa am o nelamurire cu tips urile.Sunt indreptate in jos si din cate știu eu la GTD nu sunt așa.

Dati va cu părerea va rog.Oare să fie intr-adevăr de GTD sau să fie modificată?Chiar nu știu, am nevoie de ajutorul vostru.Eu vreau să o pun pe un golf 5 1.6.Mi am luat și bară de gtd cu decupaj, dar nu pot sa pun toba asa ca ar arata naspa.Tips-urile sunt sudate intr un singur punct.Ma bate gandul sa mi cumpar unele cat mai apropiate de cele oem si sa le tai pe astea sau se le tai pe astea putin, sa le aduc la drept.

 

Modificat de misuffk
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu a existat Golf 5 GTD....Bara pe care ai luat-o este fie de GTI, fie de GT (depinde cum arata). Eu am taiat candva iesirile din finala si le-am tras drepte, cu tipsuri si cu bara spate de GTI (pe GT Sport 2.0TDI).

GT-urile (inclusiv GT TDI) au venit cu iesiri drepte.

IMG_3171.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

salutare,imi cer scuze daca nu postez unde trebuie,dar nu am gasit alt topic pt G5 / Jetta.

as vrea sa va intreb,toba intermediara si finala de TDI se poate pune pe TSI ? am intermediara crapata si finala la fel,deja a fost carpita ca sa zic asa de 2 ori,dar nu tine mai mult de 2 saptamani,si faza este ca nu gasesc intermediara si finala de 1.4 tsi,numa de TDI ...

as vrea sa la gasesc SH,si cat de cat in stare buna,am fost si la un magazin de piese auto,si noi aman 2 depasesc 1400 lei ....

file.html

file.html

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!