Jump to content

Ce becuri folosim la Golful 5? Recomandari pentru Interior si exterior


xqzme
 Share

Postare recomandată

Apropo, cat costa un set de Xtreme Power?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Depinde de unde le iei...110-120 ron...sa stii ca merita :angry:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma gandeam sa-mi iau din Germania, dar am vazut ca e aproximativ acelasi pret 30-35 eur pe ebay.de. Pai unde mai e afacerea? :angry: :tomato:

Modificat de Clodius
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai nu te gandi la aceasta suma ca faci vreo afacere...ma repet...sa stii ca isi merita banii :angry:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hai sa intreb si aici:

Am vazut ca au aparut niste becuri noi de la Osram: Nightbreakers. Stiti ceva mai mult decat ce scrie pe net de ele?

VAG4Ever zice ca se ard mai repede cele de Osram fata de Philips.

Oricum alte becuri cu siguranta am sa iau. Problema e daca iau de aici sau din Germania/Austria si daca iau Osram Nightbreakers sau Philips Xtreme Power

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Clodius

pana in Germania/Austria, s-ar putea sa ai nevoie de lumini... si cred ca 100k lei vechi nu sunt o problema...

Despre calitate, nu pot sa-ti spun decat ca eu le-am luat de la importator Philips si n-as prea crede sa fie facaturi...

Oricum, dupa cum mai spuneam, sunt f multumit de ele! :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok, am depasit faza asta... le iau din Ro. Mai ramane cea de-a doua "trilema" :D Osram Nightbreakers sau Philips Xtreme Power pt ca daca e prima varianta va trebui sa astept pana in Germania si nu stiu daca o sa rezist cu lumanarile astea din prezent

Modificat de Clodius
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dudu ce ai pus pana la urma pe proiectoare?...sunt curios..maine ma duc si eu sa studiez oferta..... :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Hombre, inca nu le-am schimbat... partial din cauza timpului liber extrem de limitat, partial pentru ca nu am gasit variante...

Philips nu au decat BlueVision... eu sunt multumit de pozitii BV insa parca as cauta si altceva...

Daca iti pica mana pe ceva :D, da un semn...

Sunt tentat de Osram Diadem pe semnale... sunt albe stinse si portocalii aprinse...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu ma gandeam la Osram Cool Blue pentru proiectoare...maine ma duc sa vad...nu as pune Blue Vision pe proiectoare ca sunt prea albe...nu vreau sa arate ca un Logan tunat(si mai si costa 100 ron 2 becuri)...maine postez aici ce am ales...cat despre Extreme Power sunt super tari...

PS:Las ca ma fac eu mare si o sa am bixenon :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

mda...

din cate am vazut pe site-ul astora, Cool Blue chiar au o tenta albastra mai pronuntata decat la Blue Vision

Astept sa vad ce zici de ele...

O veni vremea sa trecem si noi de la Xtreme la Xenon :D :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:D @4abc -pana la urma nu ai montat xenoanele originale?

@Clodius -ia linistit philips x-treme sunt cele mai bune becuri pe piata!

Modificat de VAG4Ever
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din anumite motive nu... :D :D

Sper sa reusesc dupa sarbatori cu ele... :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sa stii ca am vrut si eu sa pun xenoanele originale dar m-am lasat pagubas cu atata chestii care trebuiau facute si dai o caruta de bani pe el pana finalizezi,nu cred ca merita.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu inca mai vreau...dar din anumite motive(a se intelege financiare) nu am mai reusit... :P

De meritat si eu sunt in dubii insa daca banii imi vor permite voi incerca... :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Eu cred ca in prima faza, ma voi orienta catre adaptive... probabil anul viitor, intr-un trip in De imi voi cauta asa ceva...

Pentru ele nu sunt nevoit sa schimb bara... (din cauza spalatoarelor lipsa...)

Modificat de dudu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Are cineva xenon aftermarket pe golf 5?Are cineva xenon aftermarket pe golf 5?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am tot citit topicul asta... si nu ma interesa. Aseara era o ceata groaznica si ii vedeam pe beietii "albastrii" (nu erau xenon) cum taiau ceata. In acelasi timp mergem pe langa o Kia C'eed care avea niste faruri extraordinare, mai exact luminile, la semafor mai aveam un pic sa il intreb pe sofer ce dracu becuri are, luminau perfect. Sunt sigur ca nu erau xenoane. 4abc, vreau d-alea cu pretul de a arata a Logan tunat :icon_thumright:

Voi de unde ati luat fratilor Cool Vision sau Blue Vision etc., eu am cautat in tot orasul si nu am gasit!

Erau niste d-alea LC light :vaidecapulmeu: , dar refuz sa montez asa ceva, doar e masina de 20000 .... OMV, PetrOMV, etc., nu au asa ceva!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca luminau perfect la C'eed-ul ala din cauza ca era noua masina. :icon_thumright:

Sa vezi ce lumina alba si clara am si eu la masina deocamdata. :( Peste un an, deja stiu ca se va ingalbeni.

Cat despre chestia cu lumini albastre...fiecare cu gusturile lui :vaidecapulmeu:

Btw...e prima mea masina cu proiectoare...si pot sa zic ca sunt sfinte. Pe ceata asta mi-au fost de folos.

Modificat de deeJayOg
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Lucian...Blue Vision nu sunt albastre...culoarea luminii e alba pura(clara) gen xenon oem.Pe uscat sunt super insa daca prinzi o ploaie noaptea iti blestemi toti stramosii de ies din mormant...nu mai vezi nimic.Daca vrei sa faci o investitie si nu vrei xenon after-market ia-ti Philips Xtreme-Power(h7 pentru faza scurta) si o sa vezi diferenta...poti sa pui si pe lunga daca iti permiti...si au si o lumina mai alba si mai clara si lumineaza extrem de bine...isi merita cei 100 ron setul de 2 becuri.

PS:Dudule am cautat de am innebunit pentru proiectoare HB4 si nu am gasit decat Vision Plus la 30 lei bucata si Blue Vision la 50 lei bucata...o sa merg pe Vision Plus mai mult ca sigur...

LE:Astazi pentru prima data in doi ani mi s-a ars un bec pe stopul de frana pe stanga spate..cred ca vroia si el sa fie Philips :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stiu cum e pe ploaie! Am pe Corsa de mai mult timp ... dar sunt kitch-oase d-astea de pe tarabe.

Ma gandesc ca daca merg pe o firma cu renume mai reduc din riscuri.

Dar, unde gasesc? Alte magazine, benzinarii nationale, imi puteti sugera?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai daca esti comod poti intra aici: http://www.aspad-shop.ro/ si iti vin prin curier...daca nu la magazine mai bine aprovizionate in general..se gasesc mai greu un pic...becurile albastre care le vezi pe Loganuri sunt din peco..de alea...China Wite...sau Blue...nu merita plus ca sunt de prost gust..parerea mea..hac :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ahaaaa, deci asa! Pe alte forum-uri ziceau ca Osram Cool Blue rules, voi nu prea ati cazut de acord!?

Cum e?

PS: Excludem chinezismele!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu am incercat asa ceva...or fi bune...dar eu zic ca daca dai un ban fa-o pana la capat si ia Philips..si apoi o sa ajungi la vorba mea...nu o sa iti para rau de investitie.. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Puteti sa aruncati cu rosii in mine ... mi-am luat becuri (cred ca chinezesti), am gasit la un Petrom, nu mai aveam rabdare!!! Schimbatul spuneti ca e usor?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!