Jump to content

Placute frana


dany
 Share

Postare recomandată

Vedeti ca exista acum o promotie in cadrul dealerilor in care cu 250 ron iti schimbi placutele fata, cu manopera inclusa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si ce iti pune? D-alea de 90 ron de care am eu pe spate? :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vrei sa spui ca-ti baga textar pe masina cand ele sunt 250 (fara tva si adaos) ?

ca eu asa le iau, fara tva, adaos si din cand in cand si cu reducere.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

De aproximativ 2 sapt. mi-am schimbat si eu placutele de frana . Costul placutelor a fost 310 lei .

Pe fata am pus ATE (220lei) si pe spate TRW(90lei), deocamdata niciun scartait si sper sa ramana asa.

Modificat de sibianul
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

salut.sint nou in acesta lume a forumistilor si de asemenea nou proprietar a unei skoda o.2 1.9 tdi combi ambient an 2007 95000km.cand am luat masina (am luat o din bucuresti de la porche bucuresti aviatiei)cei de la reprezentanta mi au zis ca mai pot merge cam 5000km cu placutele,de altfel m au intrebat daca nu le schimb,dar ca nu eram pregatit financiar ca a tr sa schimb ulei si filtru plus am facut un test de rampa.m am interesrt putin pe aici in cj ,am sunat la compexit si mi au zis ca m ar costa placute fata=255,spate=274=manopera=146 T=675

mi s a parut cam mult asa ca am sunat la cateva mag din cj si mi au fost prezentate :B&B fata fereodo=167 spate=274,textar spate=320 fata=323,ate spate =305,fata=188 AUTOFYG rothaus(nu stiu exact cum se scrie)fata=125,spate=75 manopera120,ar mai fi o gramada dar probabil ati fi la fel de confuzi ca si mine.intrebarea mea e sa ma duc pe cele originale (desi as prefera sa cred ca ma descurc mai bine de atat,in sensu ca pot sa iau ceva la fel de bun dar la alti bani + manopera mi se pare iar f mare)si dac nu ce imi recomandati ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Petrika cred ca va trebui sa citesti cele 5 pagini ale acestui topic si sa mai sapi, cu siguranta gasesti ceva la fel de bun si la pret mai mic... :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

petrika...

nu autofyg...

nu preturile alea la piese ca sunt prea mari... fata+spate+manopera ar trebui sa fie sub 500 de lei! Iar daca nu ai schimbat lichidul de frana, trebuie sa o faci.

daca vrei sa te trimit unde trebuie in CJ, da-mi un mesaj.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

petrika...

nu autofyg...

nu preturile alea la piese ca sunt prea mari... fata+spate+manopera ar trebui sa fie sub 500 de lei! Iar daca nu ai schimbat lichidul de frana, trebuie sa o faci.

daca vrei sa te trimit unde trebuie in CJ, da-mi un mesaj.

lichidu de frana ,dupa cum am verificat in plan s.,a fost schimabt la 62000km in iulie 2008,deci nu cred ca tr schimbat dupa cum am retinut se schimba la 2 ani(acum am 95000km),dar astept pareri mai avizate,poate nu ar strica sa l schimb si ma gandesc sa schimb si filtru motorina +aer asa ca mi ar fi de mare ajutor un mag. recomandat.ms

Modificat de petrika77
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salve petrika, in primul rand am sa te rog sa nu mai scrii cu prescurtari ca poate noi astia mai din moldova nu intelegem (suntem mai inceti la minte), cat despre intrebarea ta lichidul de frana se schimba intr-adevar la 2 ani - deci iulie 2010 -, din punctul meu de vedere nu are niciun rost sa-l schimbi mai devreme.

Toate bune

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Elegant spus, pro_niger.

Petre - a scrie corect e dovada de respect pentru tine. Sa fiu sincer, nu ma obosesc sa citesc mesaje in neo-romana. Si... ca atare nici nu raspund la ele. Pe forum se dau avertismente pentru astfel de "scriere". Promit ca o sa fac si eu asa daca recidivezi.

Modificat de Stefan_B
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Elegant spus, pro_niger.

Petre - a scrie corect e dovada de respect pentru tine. Sa fiu sincer, nu ma obosesc sa citesc mesaje in neo-romana. Si... ca atare nici nu raspund la ele. Pe forum se dau avertismente pentru astfel de "scriere". Promit ca o sa fac si eu asa daca recidivezi.

imi cer scuze pentru modul de scriere,dar cum probabil ati observat de la prima postare sunt nou pe forum si sunt aproape sigur ca o sa mi spuneti ca asta nu este o scuza si ca trebuia sa citesc mai bine regulamentul.e gresalea mea O SA INCERC SA NU MAI SUPAR PE NIMENI si sincer as fi preferat sa primesc mai intai solutii la problemele mele si apoi sa fiu apostrofat si nu neaparat in ordinea asta.am crezut ca aici ar trebui sa fim mai practici ca de fapt e un forum despre octavia 2 si nu unu despre cum sa scriem corect si in plus am inteles mesajul de la primul interlocutor nu cred ca mai era nevoie si de al 2 lea si am observat asfel de prescurtari(banuiesc ca asta e problema) si de la utilizatori mult mai vechi dar mentionez nu o sa o iau ca pe o scuza.multumesc pentru o parte din solutii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Preturile care le-ai primit matale sunt destul de mari. Arunca un ochi aici.

Modificat de Intrus
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Preturile care le-ai primit matale sunt destul de mari. Arunca un ochi aici.

daca te ai referit la promotia de la dealerii skoda aceasta a expirat in 31.12.09 si preturile prezentate acum sunt:

set placute fata=274ron

set placute spate=255ron

cat despre promotii au zis ca s ar putea sa mai aiba prin martie ,promotia de primavara-vara :vwrullz: (informativ, am mai intrebat si de filtru motorina=139ron)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai si varianta sa te uiti pe forum la Anunturi Online ... mai precis aici sau aici. Sigur nu sunt preturi asa de piperate :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai si varianta sa te uiti pe forum la Anunturi Online ... mai precis aici sau aici. Sigur nu sunt preturi asa de piperate ;)

merci :D ,am luat deja legatura, o oferta concreta voi avea pe luni ,dar preturile par mai bune. mi a propus din gama ATE sau TEXTAR (pentru filtru motorina MANN aproximativ 80 ron )

Modificat de petrika77
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

M-am referit la postul meu (360ron) placute ATE fata + spate. Poti de altfel sa cauti pe autokarma... sau daca ai drum prin bucuresti, iti pot da un numar de telefon de unde poti procura niste placute la preturi rezonabile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Preturile pe care i le-am dat si lui petrika77.

(DOAR FAȚĂ)

BOSCH = 150 ron

TEXTAR = 205 ron

ATE = 250 ron

Daca sunteti interesati, va dau nr pe privat. ( Nu-mi permit sa-l fac public).

tetea, nu stiu ce fel de placute ai 'mneata pe seat, ma poti ajuta cu seria masinii ... DOAR in PM? :vaidecapulmeu:

Modificat de xxnelu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut.

Am si eu o intrebare.

Am o Octavia 2 din noiembrie 2007, 1,9 tdi, 77kw. 50.000km..

Mi s-au dus placutele fata,binenteles ca nu am senzor, noroc ca au inceput sa faca urat si nici frana nu mai tinea. Dupa ce-am oprit ,m-am uitat la ele, si era span sarit pe-acolo plus ca discurile erau destul de incinse. Vreau sa-mi cumpar maine altele, dar nu stiu exact de care, ca am inteles ca exista 2 sisteme de franare la Octavia 2. Stiti cumva exact modelul de placute de care am nevoie, ca sa se potriveasca? Ce dimensiuni trebuie sa aiba...?

Multumesc.

Modificat de dan.barna
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dimensiunile sunt la fel, la sistemul de prindere sunt ceva diferente. Cand le-am schimbat eu, chiar si cu VIN code, vanzatorul a tinut sa le vada pe cele de pe masina sa fie sigur ca se potrivesc. Sfatul meu e sa le compari cand le cumperi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

VIN-ul masinii e cel mai sigur departajant in cautarea facuta de un vanzator de piese care chiar stie ce face te scapa de probleme, restul sunt vorbe (in afara faptului deja citat mai sus cand te duci cu "ele in mana" si se face o comparatie directa)... :icon_rambo:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si pana la urma eu cum imi dau seama daca am sau nu senzor ?

Am 55.000 km si la ultima revizie (52 000 ) mi s-a spus ca mai am cam 6-7 mm (au ceva de masoara sau e ochiometric ?).Ca daca as sti ca am senzor merg cu ele pana se aprinde ca doar de aia e pus acolo sa avertizeze.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!