Jump to content

A scris cineva la Seat pana acum?


Ichebau
 Share

Postare recomandată

vreau sa scriu un mail catre SEAT S.A. Customer Relations in care sa atasez si niste poze si un document scanat; ce am gasit eu pe seat.com: http://www.seat.com/com/generator/su/com/S...tCacheable.html

nu permite atasarea de fisiere

parca citesem mai de mult ca cineva a scris la seat headquarters dar acum nu mai gasesc postul respectiv; daca cineva a scris la alta adresa atunci care este aceasta si daca a primit raspuns prompt

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

incerca pozele si documentul scanat, ori le pui intr-un FTP, ori poate merg pe www.imageshack.us. si dai link in mail. :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vreau sa scriu un mail catre SEAT S.A. Customer Relations in care sa atasez si niste poze si un document scanat; ce am gasit eu pe seat.com: http://www.seat.com/com/generator/su/com/S...tCacheable.html

nu permite atasarea de fisiere

parca citesem mai de mult ca cineva a scris la seat headquarters dar acum nu mai gasesc postul respectiv; daca cineva a scris la alta adresa atunci care este aceasta si daca a primit raspuns prompt

Eu am scris la seat si mi-au raspuns prompt

Am scris o data despre faptul ca masina a intarziat f mult

A doua oara am scris despre accesorii

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Serviceul pentru seat este efectuat pentru Romania de catre Porshe asa ca raspunsul il vei primi de aici ( oricum dupa ce intri pe siteul www.seat.com de la contact te va redirectiona spre Porshe Romania).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

le am scris si eu celor de la seat.ro si nu mi au trmis nici un reply!!! nu cred ca sunt interesati decat de mesaje ce au ca finalizare o posibila cumparare sau achizitie...fie autovehicul, fie accesorii...si inca ceva ar trebuie sa fie trimisa revista auto emotion "for free" acasa celor care au cumparat de la ei...cum fac alte companii, dealeri... :hainoroc:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am tirmis si am primit raspuns ... am trimis direct la dealeri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Serviceul pentru seat este efectuat pentru Romania de catre Porshe asa ca raspunsul il vei primi de aici ( oricum dupa ce intri pe siteul www.seat.com de la contact te va redirectiona spre Porshe Romania).

eu ma referam aici:

de raspuns iti vor raspunde in limba engleza evident daca si tu ai scris in engleza

multumesc lui bogdan_wrc pt idee :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@ichebau Da daca vrei sa scrii la customers atunci scrii in engl sau esp si vei primi raspuns in aceeasi limba iar daca bifezi mai sus atunci te redirectioneaza.

Pt cine a spus ca nu a primit raspuns... nu mai scrieti de pe siteul .ro ci de pe cel .com si veti primi INTOTDEAUNA raspuns.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

eu am scris joi...

vineri seara am primit raspuns de la seat.com pe mail

si luni la 12 m-au sunat de la porsche romania... ca ce problema am cu masina etc...

super rapizi

sper sa fie si ai nostri asa buni

ca altfel ma duc si le duc masina la seat la poarta in spania si claxonez pana iese patronu :vaidecapulmeu:

partea proasta e ca as fi in stare de asa ceva

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Si eu am scris pe seat.com. Si intradevar in 24 de ore am primit raspuns pe mail. Imi scriau ca in legatura cu problema mea o sa ma contacteze Porsche Romania, pentru ca ei sunt reprezentanti pentru Romania. Asta se intampla in noiembrie 2006..Astept si acum sa ma contacteze cineva de la Porsche Romania.. :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Am scris pe site-ul lor, seat.com ,in 2 zile mi-au raspuns iar apoi peste alte cateva zile m-au sunat si cei de la Porsche Romania. Daca vrei scrie direct pe adresa aceasta : customercare@seat.es . :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Intr-un final m-au sunat si pe mine cei de la Porsche Romania, numai ca intre timp gasisem raspunsurile la intrebarile pe care le aveam...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Eu am scris la Customer Care si mi-au raspuns relativ repede. Am reclamat problemele descrise in topicul

http://vwforum.ro/index.php?showto...mp;#entry515998

Mi s-a zis ca mesajul va fi forwardat la importator, Porsche Romania.

M-a contactat pe mail un nene de la PoRo si a zis ca va face tot posibilul sa rezolve problema.

Si asta a fost tot. N-a facut nimic, n-a mai zis nimic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Absolut la fel si pentru mine! Ba mai mult am fost suficient de prost sa-i trimit seria sasiului ca mi-a cerut-o!(reprezentantul Porsche Romania). Le mai scriu una la seat chiar acum sa reclam! :salut:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Am vorbit cu dealer-ul meu de Seat. Ca fabrica sa ia in seama reclamatiile, trebuie facute de catre majoritatea dealerilor din tara respectiva. Degeaba sunt 2-3 voci care reclama... Ajung (asa cum ati observat si voi) la PoRo - fara sa se solutioneze nimica. Apropos... PoRo.. nota 4!!!! Pentru mai multe chestiuni.

Asadar... bateti la cap dealerul sa completeze un formular special de reclamatii catre fabrica!!! Numai asa se poate rezolva. E unica modalitate.

A.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am avut o problema cu un MP3 player dupa care ateptasem aproape 2 luni sa vina.

Desi el era comandat de Alto, cei care se ocupa sunt cei de la PoRo.

Am dat un mail la Seat Spania vineri seara. Luni dimineata pe la 9 am primit mail de la Seat ca problema mea a fost semnalata la PoRo si voi fi sunat de catre cineva de acolo. Marti pe la 11 am fost sunat de Alto ca mi-a venit MP3 playerul si sa ma duc sa il schimb. Concidenta?

La cateva zile am primit inca un mail de la Seat Spania in care am fost intrebat daca problema mea s-a solutionat.

Asa ca eu zic ca a meritat sa dau mailul de la Seat Spania.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intradevar sunt probleme in acest sens. Eu am trimis un mail la spanioli si dupa aprox 1 saptamana mi-au raspus ca voi fi contactat de PoRo. Asta a fost in decembrie anul trecut

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!