Jump to content

Unde fac o geometrie ca lumea?


Valix
 Share

Postare recomandată

Vreau sa-mi fac geometria la masinutza, si ii rog pe cei care au facut o asemenea operatiune sa recomande unul din dealerii Skoda din Bucuresti (presupun ca in afara de Avia, Brady si Porsche, numai Sama Service ar mai fi indicati in Bucuresti).

Modificat de Bwwlan
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma intereseaza si pe mine ! Am tot cautat " Geometrie roti " , " Geometrie directie " si MAGIA nu vrea sa se destrame !?! Poate ne ajutati ?! :) :D

( www.amiauto.ro )

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

AUTOSOFT pe Calea Dudesti, intre intersectia cu Mihai Bravo si depoul de tramvaie. E vreo 650.000. La sama era 1 milion acum mai bine de un an cand m-am dus ultima data.

Modificat de MihaiD
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

SAMA .baietii sunt foarte buni

am facut si eu la ei si sunt multumit dar poti incerca sa faci geometria si in alte service-uri dar asta depinde de optiunea fiecaruia

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Recomand cu caldura Autosoft - sunt f buni - cu o conditie - sa fie liberi... lucreaza si Sambata si Duminica, dar calitatea si serviabilitatea mai scade functie de aglomeratie.

Sama sunt OK si ei - e un service nou chiar pe strada ce pleaca din fata Skoda si duce la Toyota/Porsche Buc Vest... super aparatura, nu-i stia lumea... Pret 1.5 mil.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am trecut si eu pe langa AUTOSOFT astia ca e prin zona mea. Nu sunt aia pe dreapta cum vii de la M. Bravu cam vis-a-vis de depozitul ala de mobila? Si care ofera incarcare cu azot gratis? Au o reclama cu alb si rosu parca...

Modificat de Rapier
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt aia care au afara nspe jante de aliaj expuse......

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Am fost aseara la Autosoft la Dristor.

Pentru Leon am dat 66 RON si am primit si un odorizant cadou :D

Am dat 5 RON bacsis de placere la mecanici.

Totul a durat cam 20-25min astfel incat am ajuns la timp si la intalnirea de aseara de la Polivalenta :D

btw. se poate muta topicul asta la dealeri si service?

Modificat de bj
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai si baga impresii. A iesit ok? Merge cui masina? Sta volanul perfect drept? :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Valix...stai ca merg si eu la ei...azi sau maine (cel mai probabil maine datorita timpului) sa imi echilibrez ca lumea noile "incaltari"...si sa-mi verifice si jantele de iarna daca sunt cum trebuie. Vorbim oricum maine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

autosoft Dristor as zice si eu. Urmeaza sa ma duc si eu la ei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai si baga impresii. A iesit ok? Merge cui masina? Sta volanul perfect drept? :coolpics:

Ca end user sunt multumit. Masina merge ok. Oricum nu aveam probleme mari cu geometria. Baietii de la service mi-au umblat pe la frane si nu au vrut sa ma usuce cu o geometrie la pret de reprezentanta. Asa ca am facut 5-6 km si mi-am facut-o. Daca nu mi-ar fi umblat la frane, nu ajungeam sa imi fac aceasta operatie.

Un alt lucru pe care am uitat sa il spun este ca stocheaza istoricul masinii la ei in calculator. I.e. cand te vei duce urmatoarea data vor putea vedea cu ce valori ai venit data trecuta si astfel (ma gandesc eu) se pot depista alti factori care duc la "alterarea" geometriei. In plus mi-au dat si mie un exemplar printat din diagnoza.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Va rog sa ma ajutati si pe mine sa inteleg despre ce este vorba cand zic "geometrie"...se face la roti sau la punte sau la directie...sunt aiurit de tot :D

Orice service poate face asta sau doar autorizat skoda? la brady costa 2 mil 200 ;)

Merci

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Incearca sa dai un tefelon si la AUTOZONE (vezi www.autozone.ro), dar la cel de pe Fratii Buzesti, langa Piata Victoriei (eu acolo am fost ori de cate ori am avut de rezolvat ceva legat de roti si sunt supermultumit). Mai au un punct de lucru pe Barbu Vacarescu, pe langa Porsche Aviatiei. Au preturi bune (mult mai mici decat la SAMA) si lucreaza foarte bine, eu la ei ma duc de 3 ani.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Orice service poate face asta sau doar autorizat skoda?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Adica, ce vrei sa zici mai exact?

Daca poate fizic, sau din punct de vedere al garantiei?

Fizic, din cate stiu eu, se poate face in orice service mai serios. Cu garantia, parerea mea, nu ar trebui sa fie nici o problema, dar nu sunt 100%. Daca vreunul dintre colegi stie mai multe ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ALTO SYNCRO (de doua ori)

Danut (baiatul de la geometrie) chiar isi da stradania sa iasa treaba bine.......incearca cu incredere!

Modificat de Joney
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ALTO SYNCRO (de doua ori)

Danut (baiatul de la geometrie) chiar isi da stradania sa iasa treaba bine.......incearca cu incredere!

Intaresc cele spuse de tine Joney!Danut este foarte atent si saritor!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Autosoft Dudesti - recomand si eu; masina merge drept nu tu scartit de roti etc; au incercat si pe spate sa faca ceva (desi golf-ul 4 are punte rigida si tot au imbunatatit o idee desi unghiurile nu sunt reglabile) Cu o spaga mica merge si de schimbat un cap de directie; o bieleta (daca ai piesa);

Pret manopera reglaj 65 ron.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 years later...

Si eu tot la Autosoft Dudesti am reglat geometria saptamana trecuta, a costat 105 lei. Pana acum, totul pare ok - au montat senzori la fiecare roata si la volan, iar nenea care era sub masina si regla rotile avea valorile curente "live" pe ecranul din fata lui.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la autosoft dudesti am facut si eu,in urma schimbarii unui cap de planetara.

cost 95 lei (preturile difera in fc de masina!)

senzor pe volan nu am avut,cum spune colegul de mai sus...

volanul era cu cateva grade spre stanga,acum e drept.

la sfarsit primesti foaie cu valorile obtinute si garantie.

geometrie mai ieftina fac si cei de la glin service,au aparatura foarte performanta. despre mana omului nu ma pot pronunta,la ei doar am vazut aparatele,nu am facut nimic in afara de servicii vulcanizare (schimbat 4 anvelope iarna 60 lei)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!