Jump to content

Cel mai bun bec H7?


Xeo
 Share

Care s-a dovedit a fi cel mai bun?  

694 voturi

  1. 1. versus intre becuri :P

    • Premium
      52
    • LongerLife
      29
    • VisionPlus
      194
    • BlueVision
      194
    • SilverVision
      38
    • power2night GT150
      27
    • NightGuide
      60
    • Bosch Xenon Silver
      20
    • X-Treme Power
      82


Postare recomandată

Cam de 9 luni am night braker plus si nu s-au ars inca. Cumnatu le-a luat dupa mine si la fel foarte multumit pe o scoda octavia 2. Nu fac reclama insa cand sunt multumit recomand.

Modificat de blordc
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Buna. Are cineva

H7 Halogen Range Power White de la Narva?

http://www.narvaromania.ro/becuri-12v/halogen/rallye/h7-halogen-range-power-white.html

In descrierea produsului este trecut ca e:

INTERZIS IN CIRCULATIA PE DRUMURILE PUBLICE!

La pret ii acceptabil si daca va uitati pe youtube sunt cateva filmulete in care se compara aceste becuri cu cele stock, si seamana mult cu un Xenon aftermarket.

Astept pareri.. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Poate colegii care merg la vanatoare sau ceva de genul... Din moment ce mesajul producatorului este extrem de clar, orice discutie este de prisos

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
Marius Solomon

Philips extreme vision -> OK :icon_thumleft:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa ceva am montat pe masina lui taicamio, credca au mai bine de 3 ani pe masina si vad ca inca rezista.

H7-polttimo Valeo.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 9 months later...

As vrea o parere daca a montat cineva pe faruri de Passat 3bg becuri

Osram H7 rallye  -- 65w -- 2100 lumeni ( fata de 1500 la becurile normale )

Stiu ca nu sunt legale dar vreau o parere

http://www.ebay.com/itm/NEW-OSRAM-H7-65W-OFF-ROAD-RALLY-HEADLAMP-BULB-12v-65W-PX26d-64217-01B-/310614205042?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item48520ca272

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dupa ce am citit cam tot ce se putea citi de becurile H7 as dori sa stiu de la cei care au avut, deci din experienta, care este becul care lumineaza mai bine, are o tenta albastruie  si se vede cu el si cand ploua...Stiu, cam multe, dar...macar sa aflu clar ce si cum sa aleg.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din pacate becurile after market care au o tenta albastruie (eu am incercat Blue Vision de la Philips si produsul echivalent de la Osram - Cool Blue Intense) lumineaza mai slab decat cele cu lumina alba. De asemenea, din experienta iti pot spune ca se ard si foarte repede.

Cea mai buna experienta raport calitate pret (lumina puternica alba, rezistenta in timp - 2 ani de utilizare cu farurile aprinse si ziua mai tot timpul) am intalnit-o la Osram Silverstar.

Pentru cerintele tale iti recomand Night Breaker Plus de la Osram - din pacate acestea au o durata de viata ceva mai redusa dar au o tentia albastruie si lumineaza foarte bine - in plus nu doar lumineaza dar iti fac masina foarte vizibila in trafic avand o luminozitate mult peste medie.

Specificatii produs aici.

http://www.osram.com/osram_com/products/lamps/automotive-lamps/automotive-cars/halogen-headlight-lamps-for-cars/night-breaker-plus/index.jsp

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu vreau sa iau NightBreaker Plus. Dar credeam ca lumina este alba..ma rog. Folosesti tu ? Ai niste poze ? Este mai mare si plaja de lumina ? Sau doar intensitatea ?

Se apropie de concurentul de la Philips ? X-treme Vision, care este si mai scump.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Confirm ce spune Cosmin legat de longevitatea becurilor Nightbreaker de la Osram. Nu stau foarte bine a capitolul asta..iar la ce pret au..nu prea merita investitia. Eu am folosit Nightbreaker cca 2 ani si am inlocuit de 2 ori becurile pe ambele parti.

In final am renuntat sa mai dau o caruta de bani pe asa ceva si am luat la intamplare un set de becuri H7 dintr-un hypermarket..Marca parca Bontari..sau ceva de genul. Au o tenta albastruie pe sticla si lumineaza mai alb decat o faceau Nightbreaker-urile, iar ca putere de iluminare..sincer nu vad cine stie ce mare diferenta. Astea m-au costat 25 ron setul, iar Nightbreaker costa minim 100 ron setul...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa inteleg ca Nightbreaker Plus te-a tinut 1 an ? ar fi bine :D Repet intrebarea de mai sus. Plaja de lumina se mareste fata de becurile stock ? Optez intre astea si Philips X-treme Vision. Exista o mare diferenta intre ele ? In afara de cea a pretului..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da naiba mai stie cat m-a tinut excat..cert e ca in 2 ani am schimbat 4 becuri :D. Lumineaza ceva mai bine decat becurile standard iar lumina e un pic mai alba, dar nu te gandi ca e foarte mare diferenta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe unii i-au tinut 6 luni, pe unii doi ani, la unii lumineaza alb, la unii galben, la unii chiar albastrui. Pana la urma o sa le cumpar si o sa ma conving singur :D Am pierdut mai mult de 100 de lei cat as pierde pe astea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tocmai ce mi s-a ars ultimul Nightbreker si la cealalta masina; la asta le am puse de cateva luni..si acum 1 luna s-a defectat cel de pe dreapta, acum cel de pe stanga. Bye bye Nightbreker..nu mai dau banii pe asa ceva..

Modificat de Cowboy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Eu am de 1 an jumate night breaker plus made in germany si sunt foarte multumit pe masina din semnatura.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Eu am cumpărat osram Nightbreaker h7 pentru passat b6, ce sa spun lumina mai albă si foarte puternice (1785 lumen)acum vrea sa le schimb cu osram rally 65 sunt mai galbene 3200k dar au 2100 lumen

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

se vede diferenta intre h7 si hb4 standard

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De ce vrei sa le schimbi ?? A meritat NightBreaker banii ? De cat timp le ai ?

Modificat de Andreianu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am avut toata gama de la Osram, debla cele stock, cool blue, cool blue intense iar acum am trecut la ultima lor gaselnita, si anume cool blue hyper 5000k.

Pot spune ca e diferenta fata de cool blue intense care erau de 4200k. Intr-adevar lumina alba pe drum, vizibilitate foarte buna, dar Hyper-ul e net superior. Cand te uiti la far, zici ca e xenon, iar lumina pe drum e alba. Chiar si pe ploaie vad foarte bine cu ele.

Ca si durata de viata, nu ma pot exprima, ca le am doar de 3 saptamani, dar e sigur ca e mai mica decat la un halogen normal, insa cred ca e si dupa noroc.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pt osram rally sunt mai puternice,au meritat bani,

Pt osram rally sunt mai puternice,au meritat bani,
de 6 luni le am

Osram hb4 cool blue si Nightbreaker au lumens la fel 1095 nu știu care din ele sa aleg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se gasesc si la noi ??? La ce pret le-ai luat ? De unde ai specificatiile astea pentru fiecare bec ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cool blue 5000k hb4 nu am găsit,philips diamont vision 5000k hb4 sau h7 a probat cineva?

Cred ca se găsesc si in România eu le-am cumpărat de la englezi (eBay)17€ .despre puterea lor kelvin si lumen trebuie sa cauti pe net

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Cei care scriu ca Osram Night Breaker au tinut putin, vorbiti de Night Breaker sau Night Breaker Plus?

 

Ma gandesc sa iau si eu un set de Night Breaker Plus (90-100 de lei), nu prea vreau sa dau 150 de lei pe becuri Philips, mi se pare mult.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!