Jump to content

Senzori De Parcare Oem sau AM


zeus
 Share

Postare recomandată

Posibil. Eu sunt obisnuit ca scoteam siguranta pentru spalatorul de faruri, iarna, iar cand o puneam primavara dura ceva pana se relua functia.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu are nici asta treaba cu timpul. Trebuia sa tii mai mult pe spalare si sa ai farurile aprinse.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stie cineva daca senzori fata,au acelasi cod ca cei din spate?Iar cei din fata au acelasi cod amandoi?Eu am numai 2,sau cel din stanga are cod diferit de cel din dreapta.Multumesc anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok.multumesc,mai bine ca nu trebuie sa dau si bara din spate jos

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va salut,

Am si eu o nelamurire,intentionez sa montez niste senzori de parcare after market ''OEM LOOK'' seamana foarte tare cu cei originali si pretul este mai mult decat decent.

Acum vine intrebarea:stiu ca pentru a functiona corect este nevoie de un releu la care trebuie tras un + permanent,in portbagaj nu exista bricheta,de unde as putea trage + in zona portbagajului?

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu fa asemenea tiganii.  Ia un set de senzori oem ops si ii montezi. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stie cineva unde pot gasi si eu senzori cu acest cod 3C0 919 275 L ,am intrat pe site la   allegro.pl  dar nu inteleg mai nimic ar fi fost bine daca era in limba engleza,am intrat si la carsystems.pl dar nu ii are,pe ebay sunt cam 25 de euro si mie imi trebuie 4..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cristi stiu ca cel mai indicat e sa fac un retrofit Oem,insa preturile pt oem sunt cam piperate fata de A.M.

Asta nu inseamna neaparat ca toti cei care isi pun senzori AM fac ''tiganii'',altfel probabil nu s-ar mai comercializa.

Eu vroiam sa stiu de unde pot lua un + permanent sa il leg la un releu care ia comanda de la becul de marsarier,ma interesa sa nu trec firele de la un cap la altul prin masina si daca este in zona portbagajuli un + atata timp cat nu exista bricheta sau lampa in portbagaj

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cel mai bine vii cu un + din sigurante.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna ziua. As vrea sa montez senzori OEM spate cu afisare pe RCD 510 la un variant comfort 2008 .masina a venit cu RCD 300 si am facut upgrade.As vrea sa pun ceva SH .Cine se mai ocupa cu asa ceva pt un cost estimativ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 senzori x 60-100 lei bucata -  240/400 lei
  • unitate parcare = 150-200 lei
  • 4 suporti senzori - SH nu prea ai cum sa gasesti x 25 lei bucata  = 100 lei
  • cablaj bara spate + cablaj de la bara la unitatea de parcare + cablaj de la unitate la CAN = se pot confectiona de cel care realizeaza montajul, e nevoie de mufe, mai costa si alea vreo 150-200 lei

Per total: 640-900 lei + montaj

Iesi mai ieftin daca cumperi kitt-ul: http://www.aliexpress.com/store/product/VW-Golf-5-6-JETTA-Passat-CC-Park-Pilot-Rear-4-Sensor-With-OPS/523203_938655572.html

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

120 dolari kitul din china si vreo 300-400 lei montajul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Am vazut ca sunt colegii care au luat senzorii de pe allegro,cum ati reusit sa luati?Eu am vrut sa cumpar,dar singurul vanzator la care am gasit codul meu,nu trimite in Romania.Eu caut codul 3C0 919 275 L  ma puteti ajuta si pe mine,nu sunt acasa si as avea nevoie sa ajunga pana saptamana viitoare cand ajung si eu acasa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 8/1/2016 at 8:14 PM, Hayate said:

Salut,

ma intereseaza si pe mine sa imi upgradez OPS-ul de 4 senzori pe spate la fata+spate.

Are cineva feedback legat de aceste unitati din China?

Din cate imi dau seama au inceput sa apara si pe la noi(olx) la preturi maricele..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

DA, sunt OK, poti lua si monta cu incredere.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multmesc pentru raspuns.

Avand PDC(activata afisarea pe RNS315 ulterior) din fabrica, este posibil sa nu mearga aceasta unitate cu senzorii mei de pe spate?

Si o ultima intrebare - care sunt codurile care suporta 8 senzori?

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Avand modul PDC...nu va afisa OPS.Trebuie inlocuit modulul cu unul compatibil-si va merge.

5k0919475 e 8k

Ce an e masina?

Modificat de spido
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

am afisat senzorii spate pe RNS315. Deci merge.

Pe mine ma interesa daca sunt compatibili senzorii mei cu un upgrade kit de la chinezi(asemanator celui de mai sus dar pentru senzorii fata).

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Trebuie vazut ce modul ai acum pe masina si cumparat unul compatibil.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu prea vorbim acelasi lucru :)

Eu am unitatea de control pentru 4 senzori 5P0919475B si senzorii de parcare 3C0919275S/4H0919275 (nu sunt sigur care - codurile sunt luate de pe vagparts.com)

Din cate am vazut 56D919475A(oferit pe aliexpress la upgrade kit impreuna cu cablaje si 4 senzori) supporta 8 senzori de parcare si as vrea sa stiu daca unitatea este compatibila cu ce am eu, sau daca trebuie sa schimb si senzorii spate in cazul unui upgrade.

Multumesc

Modificat de xtcr1st1
corecturi
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ba vb...dar nu ne intelegem....

Eu de unde sa stiu ce modul ai acum pe masina?....A?

56D are senzori cu 5KD..275 dar sunt tot Valeo ca ai tai.In principiu...ar trebui sa mearga.Apar a fi compatibili..

De regula..am imperecheat modulele cu senzorii compatibili dati de Etka...dar se pot face combinatii..

Modificat de spido
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merge sa faci combinatia care o vrei tu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Manuel N. a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!