Jump to content

Senzori De Parcare Oem sau AM


zeus
 Share

Postare recomandată

Merge si B.Da de ce nu faci tu upgrade sa iei un modul OPS?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

corect - mai ales ca la el, can gateway-ul suporta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

din cite am inteles modulul ops nu e compatibil cu rns 300 ce am eu pe masina.deci nu imi va afisa senzorii corect? vreau doar atit sa stiu daca pot folosi parktronicul cu codul b la urma in loc de c care il am eu acum pe masina.si daca se poate o parere am pus linkul cu defectul ce apare la diagnoza. am verificat sigurantele de alimentare a parktronicului si mufele.problema e ca uneori merge alteori nu.

daca vinzatorul era din iasi treaba era simpla faceam proba pe loc asa comand piesa dar de nu merge ramin cu ea....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merge B-ul.Da,pe rcd300 nu afiseaza.Dar daca-l schimbi...cu un 310 macar...vei avea ops.

In log apare o cadere de tensiune pe modul...daca o stergi...reapare?

Ai verificat modulul?Nu are pini oxidati,nu e umed,apa in el?

Modificat de spido
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu eu am citit eroarea dar am fost la 2 tipi diferiti cu diagnoza si am rugat sa copie si ce apare.chestia e ca au incercat sa stearga eroarea si nu merge stearsa.mufele sunt verificate de zeci de ori de mine si curatate cu spray contacte si suflate.am refacut si lipiturile pe placa parktronicului alea mai mari ce vin de la mufe. acum doi ani am avit apa in zona lui provenita de la garnitura stopului schimbat de un asa zis meserias....am etnsat la stop cu silicon transparent si e uscat in zona aia. vroiam si alte pareri despre defectul ce apare.am gasit la u pret convenabil de 200 lei + transportu da seria 3c0919283b. il iau asa va merge? chiar nu am in zona iasului pe cine intreba.unul din meseriasi la care am fost a lucrat la sandra reprezentanta...deci daca nici el nu stie exact e parktronicul sau mufa..etc...ce sa mai zic?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Verifica si sigurantele parktronic.Sa nu fie oxidate

Sig 3 si 13 din dreapta bordului.

Si firul de masa..maro..sa nu fie oxidat la priderea de pe caroserie.

Modificat de spido
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am verificat toate sigurantele din partea stinga si dreapta a bordului. cineva mi-a spus parca nr 3 si 10 sau 13 partea pasager.nu e de acolo.e enervant ca ba merge ba nu merge isi revine uneori singur dupa citeva secunde sau la fel se dezactiveaza chiar cind faci parcarea.apropo am incercat si chestia cu verificatu placii la un atelier electronic ce repara calculatoare auto in iasi. raspunsul lor a fost ca sunt prea aglomerati iar manopera e mai mare decit unul sh asa ca ma indeamna sa.caut din prima aptul si sa nu incerc repararea la ei!!!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe dreapta sunt sig..3 si 13.Daca totul e ok...schimba modulul.Merge si B.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

firu de masa ala maro unde vine? ala nu e verificat..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Jos la baza stilpului.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Am avut o problema cu o bordura si acum trebuie sa schimb bara fata (3C0807217AAGRU). Nu prea gasesc AM. Ceea ce e diferit la masina mea e ca am senzor pentru Auto-Parking. Aveti cumva vreo sugestie? 

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Azi am spalat masina si senzorul fata stanga de pe grila ramane aprins rosu si piuie incontinui. Banuiesc ca e dus. Sau are el asa momente de nebunie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sau a intrat apa la conector..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca se poate un sfat urgent de dat . mi-a fost trimisa alta piesa de la un parc de dezmembrari.nu dau inca numele acum. dar e chiar bataie de joc asa ceva! am mers pe incredere si nu am cerut trimitere cu verificare colet!!!! de fapt acea persoana nu a vrut asa ceva.......trebuia asta sa imi dea de gindit!!!!. am primit un fel de calculator in carcasa de aluminiu cam antic cu seria 3c0 907 801 B     atasez si o poza...de la ce provine asta?

IMG_20160603_143351.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

calculator frana parcare Passat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

offffffff si acum ce fac?nici nu stiu de e bun nu pare umblat in el

doar am dat codul exact!!! si am specificat anul si ca e parktronic in plus in poza pusa de ei e identic cu ce am cerut eu nu cu panarama asta imensa!

la valuare cit e asta?am dat 200 lei si 26 la transport da nu am ce face cu el!!!!!!

offfff mai in tara asta nu mai poti avea incredere in nimeni era la moda asa ceva pe olx cu tel moderne la pret mic.....si cind luai coletu gaseai o bucata de lemn sau un tel antic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

e ok la pret... dar se strica destul de rar - deci, o sa cam ramai cu el.... cel mai probabil - mai bine incearca sa-l returnezi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

macar se potriveste la masina mea din 2008? pare imens unde e situat? pe forum era mai de incredere da nu am gasit ce cautam am pus anunt la aria cumparari pentru parktronicul meu!!!! 

si doar am citit reitingul era pozitv 100% la parcu respectiv de dezmembrari!!! acu ei zic ca asta eu am comandat.....si doar am mesaj trimis cu seria exacta e complet diferita.........

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mihai.Nechifor

Apeleaza la site-ul de unde ai luat poate au o politica gen ebay pentru astfel de cazuri

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am comandat prin telefon si am trimis un mesaj pe mobil cu seria respectiva la acel tip cu parcul auto. in fine.....pe asta si se bazeaza unele persoane suma nu e.asa mare sa merite timp cu plingere la politie sau alte demersuri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Silviu Dobos
On 5/31/2016 at 15:10, spido a scris:

Merge si B.Da de ce nu faci tu upgrade sa iei un modul OPS?

sal si eu am aceeasi problema cu andrei_70 , mi-a intrat apa si sa stricat modulul.Eu am rcd 510 si stiu ca imi indica pe display senzorii dar nu stiu ce model pot pune in locul celui cu C in coada.....ms anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Trebuie vazut ce modul ai acum..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

are acelasi modul ca si mine cu terminatia C. am insistat si cica tipul de la dezmembrari recunoaste ca a trimis piesa gresita si marti am modulul cerut ...sa vedem si lucru asta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

va salut,

am urmatorul modul de senzori parcare:      

Address 76: Park Assist        Labels: 3C0-919-283.lbl
   Part No SW: 3C0 919 283 B    HW: 3C0 919 283 B
   Component: Parkhilfe 8-Kan 004 0011  
   Revision: 00004000    Serial number: 82930529508428
   Coding: 0000014
   Shop #: WSC 00028 028 00001
   VCID: 28598EFB9B71C96107B-807D

am schimbat radio-ul cu un RNS315 implicit si Can-ul (serie N), si va intreb acum : cum fac sa vad pe RNS masina in momentul parcarii?

am inteles ca imi trebuie un modul OPC , al meu fiind 3C0 919 283 B, este OPC?

este vorba despre masina din semnatura , fiind din 2006 am citit ca mai trebuie trase si doua fire din modulul de parcare in CAN, care ar fi traseul pinilor?

daca aveti vreo idee va multumesc mult.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Schimbi modulul cu unul de generatie noua, cu OPS. Firele le tragi din portbagaj, prin pragul din dreapta, si in fata , sub torpedou traversezi cu ele pana la can.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Manuel N. a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!