Jump to content

Senzori De Parcare Oem sau AM


zeus
 Share

Postare recomandată

da, "curbura"......ca si coduri, ti-am enumerat mai sus.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, multumesc de raspuns, dar ca cod am inteles ca nu ar fi acela, dar e compatibil ?  Pot sa pun si unu codul 4H0919275A si sa isi faca treaba pe masina ??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cu siguranta isi va face treaba, singura problema care poate sa apara este ca nu va recunoaste distanta la fel ca celellalte.....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eh ... nu o fi asa de grav ... ca acum alelalte nu merg niciunu din cauza ca asta e defect, deci 7 senzori stau din cauza unuia. Multumesc mult de ajutor, o sa dau comanda astora de 2 senzori sa am si unu de rezerva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Acum am si eu o intrebare, pentru cei care au comandat de la carsystem.pl, in cat timp vine comanda si prin cine ? Posta sau altceva ? Eu am ales varianta de trimitere  AirMail International Signed-for / Einschreiben si pe site figureaza ca trimisi din 21.02 si inca nu am primit nimic ....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am comandat si asa - a venit mai repede decat comanda prin UPS.... culmea... in vreo 3 zile era acasa - prin posta romana, parca.

 

in rest, am comandat si cu UPS-ul - Standard - 12 euro - a ajuns dupa vreo 5 zile.... si Express - a venit in 24 de ore de cand am dat comanda.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci daca nu am primit nimic inca trebuie sa ma duc la astia la posta sa ii stresez nu ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

poti sa verifici .... dar mai bine trimiti un mail la carsystem

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am verificat ... si ca de obicei angajatii postei romane sunt varza si ii dor undeva de clienti. Era venit de vreo 2 zile si avizat, dar postarita nu a crezut ca e important sa il mai puna si in posta. Gata l-am si montat si am si sistemul dinnou in functiune ! Merge perfect, deci multumesc de ajutor Florin si Cridaia !! Singura chestie in bara fata cromata am un punct alb acu :P

Modificat de Ropotin
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu am aceeasi pb Ropotin exact cu cei cromati din fata :) tu ai PDC sau OPS ? pana la urma pe care i-ai comandat? pe cei pe care i-ai prezentat tu sau pe cei din link-ul lui cridaia?

 

Eu am PDC si unul dintre cromati e varza si as vrea sa il inlocuiesc culoarea imi e cam irelevanta vreau doar sa functioneze :) Va ca pe site sunt 3 modele de vanzare spre care ar trebui sa ma orientez?

 

http://www.carsystems.pl/vw-pdc-sensor-4h0919275a-park-pilot-candy-white,id303.html

http://www.carsystems.pl/vw-pla-sensor-1t0919297a,id361.html

http://www.carsystems.pl/vw-pdc-sensor-4h0919275-park-pilot-candy-white,id304.html

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

unul dintre ultimele doua.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ca si forma, daca e sa o respecti si aici ma refer la cei cromati, pentru ca nu stiu daca ceilalti au loc si stau in suport, ai nevoie de primul din link.

cei laterali sunt sub forma ultimelor 2 link-uri.

 

ca si performante, fac acelasi lucru insa nu sunt sigur daca "masoara cu exactitate" la fel cele doua modele fata de cel cromat....sper ca m-am facut inteles.

Modificat de cridaia
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu pe astia i-am comandat ... http://www.carsystems.pl/vw-pdc-sensor-4h0919275a-park-pilot-candy-white,id303.html ... adica cei curbati(am luat 2 sa am si de rezerva:D) asa era si in bara tot curbat, l-am schimbat foarte usor, doar grila cormata data (6 suruburi parca) si merge perfect ... numai ca e alb. Pe masina am senzori fata spate decat cu buzzer nu si cu display ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

deci......

in masca, cei cromati arata asa:  http://www.carsystems.pl/vw-pdc-sensor-4h0919275a-park-pilot-candy-white,id303.html

cei laterali din bara, arata asa:  http://www.carsystems.pl/vw-pdc-sensor-4h0919275a-park-pilot-candy-white,id303.html

 

decizia va apartine, sub ce forma ii achizitionati.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vezi ca ai dat acelasi link :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dar acesti senzori, nu se pot vopsi in culorile masini? sau cromati? sau dauneaza la receptionarea ostaculului?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se vopsesc fara nicio problema

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cineva mi-a spus ca se pot vopsi doar cu vopsea nemetalizata. Altii spuneau ca vopseaua pe baza de diluant este singura care nu ameteste senzorii (nu prea am inteles nici eu ce legatura are solventul cu asta dar ... repet si eu ce mi-au spus unii).

 

Eu am incercat sa ii vopsesc (senzori AM) cu vopsea din kit de reparatie cumparat de la PBN si a trebuit sa fie curatati deoarece faceau bip-bip in continuu. Desi in prospect scria ca se pot vopsi.

Modificat de mars01
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Senzorii de la parcarea automată i-am vopsit fără probleme cu kitul OEM (vopsea, lac). Au funcționat de la început perfect. Cei AM pot fi de calitate diferită, așa că orice este posibil.

Sent from my S500 using Tapatalk 2

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu tot asa....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Super ms de raspuns, sincer pe mine nu ma intereseaza culoarea doar functionalitatea. Imi voi face si eu la primul salariu o comanda de cativa sa am si de rezerva :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, acum depinde de fiecare - totusi, incearca sa cumperi unii care sunt mai apropiati de culoarea ta - ai culoare deschis - cumpara albi, ai culoare inchisa - cumpara negrii

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Am si eu rugamintea ,daca ma poate indruma cineva catre un atelier sau poate este un bun samaritean pe forum sa ma ajute in a verifica care dintre senzori este defect .

Am probleme si in cu fata si spatele masini ,au momente cind merg corect si momente cind ramin blocati . (ori scot sunet continuu sau nu se aude nimic...)

Astept un pm ceva ,multumesc anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru ai verifica pune laptopul sivezi in blocurile de masura ce tipm de raspuns au si la cat mai detecteaza. Posibil sa intre apa la unul si de aia sa-ti dea semnal fals. Se mai intamla si la mine cateodata sa imi dea un semnal fals cu toate ca sunt in parametrii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Manuel N. a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!