Jump to content

Ornamente interioare Golf V


sol1
 Share

Postare recomandată

Eu le-am foliat cu folie de carbon argintie. Arata mult mai bine ca inainte si multi nici nu s-au prins ca eu le-am facut.post-99932-13597564478325_thumb.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 113
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • sol1

    10

  • calint

    9

  • lucian_90tud

    6

  • Alexis491

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

danny_boy242001

Si eu le-am infoliat in carbon direct pe masina ca nu se dau jos.Eu am infoliat si consola de la player si climatronic ca era patata de la odorizante.Toti care se urca la mine in masina zic ca au iesit ca din fabrica si ca nici nu-ti dai seama ca este folie.Ai nevoie de folie,pistol cu aer cald,un cutter si putina rabdare ca este simplu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am folosit cutter si un uscator de par si a iesit treaba buna. :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E buna folia de carbon texturata pentru ca are cam aceiasi textura cu ornamentul si nu se observa. Daca ai pune o folie lucioasa/mata s-ar vedea "patratelele" alea de pe ornament

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Danny_boy242001 ai promis niste poze, asa ca te rog sa adaugi si pozele cu ornamentele infoliate si poate niste informatii despre folia utilizata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hmm, curand voi incerca si eu cu folie argintie, imitatie carbon.

Tin foarte mult la detalii, si sper sa iasa bine :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ca si manopera imi place cum a iesit, doar ca materialul nu e pe gustul meu :P . Bravo!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poti incerca alta culoare, un argintiu cred ca ar da bine. Ar fi in contrast cu, culoarea bordului.

Daca nu existau acele patratele pe material, mergea ceva imitatie aluminiu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

danny_boy242001

M-am gandit si eu la un argintiu,dar cand le-am facut eu cam 1 an jumatate nu erau atatea culori de carbon cum sunt acum.Poate o sa schimb cand se face cald afara .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Arata chiar bine. Imi place ca ai facut si gurile de ventilatie. Totusi cred ca daca foloseai argintiu ar fi fost mai ok. Asa e aproape acelasi lucru ca si inainte. Un argintiu ar crea contrast si ar iesi in evidenta. Asa de departe arata ca inainte de modificare.

Later: ma refer la argintiu pe trimuri. Pe consola centrala in jurul rcd-ului argintiul ar fi prea mult.

Modificat de Ener2k
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...
  • 3 years later...

Ca sa nu mai incep alt topic, sper ca e ok subiectul.

In speranta ca a mai fost cineva in situatia mea, vreau sa schimb o pereche de fete de usi pe spate si sunt de model cu manivela la geam, eu avand electric, exista dopuri speciale care sa acopere acele gauri ? Sau cineva mai mester imi poate recomanda o "improvizatie" okish ? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!