Jump to content

Ornamente interioare Golf V


sol1
 Share

Postare recomandată

salut. asa cum am mai scris pe aici astept un Golf V - trendline. Ce nu-mi place la el este ca pe bord su pe usi nu am ornamentele argintii care sunt pe comfortline. Stiti de unde se pot obtine?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 113
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • sol1

    10

  • calint

    9

  • lucian_90tud

    6

  • Alexis491

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

salut. asa cum am mai scris pe aici astept un Golf V - trendline. Ce nu-mi place la el este ca pe bord su pe usi nu am ornamentele argintii care sunt pe comfortline. Stiti de unde se pot obtine?

Poti gasi destul de ieftin aici

trimit si in romania

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

problema este ca ornamentele astea se baga in locul celor originale. Iar la Trendline alea originale nu se scot, fac parte integranta din usa. Pt Trendline ar trebui sa existe unele care sa se aplice peste profilul din fabrica. iata ce mi-au scris cei de la VW - "In primul rand, vreau sa va spun ca operatia de schimbare nu se poate efectua, deoarece ornamentele dvs (cele de la trendline) sunt incastrate in bord si fac corp comun cu acesta, la fel si la fetele de usa"

Modificat de aviasol
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

problema este ca ornamentele astea se baga in locul celor originale. Iar la Trendline alea originale nu se scot, fac parte integranta din usa. Pt Trendline ar trebui sa existe unele care sa se aplice peste profilul din fabrica. iata ce mi-au scris cei de la VW - "In primul rand, vreau sa va spun ca operatia de schimbare nu se poate efectua, deoarece ornamentele dvs (cele de la trendline) sunt incastrate in bord si fac corp comun cu acesta, la fel si la fetele de usa"

foarte ciudat. nu stiam asta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe siteul acela din afara se spune ca se pot demonta acele ornamente (care nu sunt defapt pe trendline) si se monteaza acestea noi. Si eu ma confrunt cu aceeasi problema la G5 trendline dar sincer nu cred ca se pot da jos , asa ca singura solutie e ori sa schimbi usile cu totul si vei avea si afara bandouri in culoarea caroseriei(pt sportline) sau sa lipesti autocolant , dar care dupa parerea mea e chici.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nasol. uite eu am skoda si am aceeasi problema. e un model mai ieftin si nu are nimic cromat inauntru. iar eu vreau sa schimb asta. si cele de la usi si schimbatorul si frana de mana...presupun ca si la mine e la fel adica nu se pot scoate. o sa ma duc la un service sa desfaca usa sa vad eu cu ochii mei ca nu se pot schimba deschizatorile alea la usi ca eu nu cred.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

zici ca autocolantul e chici..tu chiar crezi ca cflineul are chiar fibra de carbon?get real..autocolant baga si ei din fabrica

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fibra de carbon nu stiu daca e dar autocolant sigur nu e. Sa fim totusi realisti.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Consoleaza-te cu faptul ca iti vin butoanele argintii, si clapetele de deschidere interioare asortate :huh:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da ornamentele de pe trendline sunt doar desenate pe usi/bord. Ce vreau eu sa probez este daca ornamentele cumparate se pot lipi deasupra fara sa arate nasol. Autocolantul e nasol.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut ! La ce ornamente te referi ? Am si eu un trendline si nu stiu la ce ornamente te referi. Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mr.Plate, ma refer la ornamentele pe care noi le avem LIPSA pe usi si pe bord. La TL ele sunt stantate (fac corp comun si au aceiasi culoare cu usa si bordul - zona aia hasurata de pe usa si bord la CL de exemplu acolo e montat un ornament silver/grafit etc)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. N-am inteles mai nimic, trebuie neaparat sa vad o fotografie. Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...

aviasol, ai gasit vreo rezolvare in privinta ornamentelor??

de mult timp imi pun si eu aceeasi problema dar nu gasesc nicio solutie viabila.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Supermarfa site-ul ala ; ma intreb daca trimit si in tara noastra.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sunt super marfa dar lamureste-ma si pe mine cumpot monta eu pe TL trimurile de carbon din bord si usi ??? :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

problem,intr-adevar...of,uitasem de problema "tehnica' la TL,pe faza asta...scuze!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu ma gandesc ca sigur tre sa faca unii unele mai putin adanci care sa se lipeasca cu adeziv si sa imbrace zona existenta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

incearca pe la FoliaTec...eu am adus produse de ale astora,dar chiar daca e calitate,is scumpe ptr. romanul nostru,asa ca am renuntat...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La masinuta mea ornamentul de pe usa soferului a inceput sa scartaie foarte enervant. Ce as putea face ca sa o aduc la tacere. N-as vrea sa ma duc la service sa-mi demonteze portiera. Alte solutii?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vezi si tu unde e slabit...daca misca vizibil,incearca sa-l fixezi cumva,acolo sint slabe sanse sa mai umblii vreo data.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si eu aceeasi problema ca ISTEF, imi scirtie ornamentul din usa fata stinga si nu ii dau de cap ...nu stiu cum as rezolva problema mai ales ca am decit 4000km cu ea! Cred ca la prim arevizie o sa ii pun sa se uite , asta in caz de nu mai oferiti vreo solutie super pe aici.!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!