Jump to content

Montare BC Maxidot


stofarius
 Share

Postare recomandată

2 minutes ago, C o s m i n said:

Deci ceva nu-i bine in coding.

Minidotul era codat cu 05125 la fel am codat si maxidotul si nimic, chiar nu inteleg de ce

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

DAca e pe europa nu piuie cand ai usa deschisa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E gresita metoda ta. N-are nicio legatura coding-ul unui cluster cu coding-ul celuilalt. Trebuie vazut ce inseamna fiecare cifra de-acolo in coding-ul noului cluster. Sunt aproape sigur ca 05125 inseamna cu totul alte optiuni in noul cluster.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

14 hours ago, C o s m i n said:

Deci ceva nu-i bine in coding.

piuie la usa deschisa doar cand e codat pe usa canada anglia dar pe aceste tari piuie continuu si nu imi place ..nu vrea sa mearga ca inainte

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa functioneaza el.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 6/25/2016 at 7:12 PM, rkoste32 said:

salut,

de curand mi-am montat un maxidot, si am observat o chestie care nu prea imi convine, la minidot cand deschideam o usa se auzea acel buzzer si imi zicea ce usa este deschisa, la maxidot doar imi arata usa deschisa dar nu se mai aude acel buzzer chestie care mi se pare putin cam enervata pentru ca m-am obisnuit asa

imi poate spune cienva va rog cum as putea sa fac acel buzzer sa mearga si pe maxidot?

multumesc

doar daca ai farurile aprinse si scoti cheia din contact.

In rest, doar codare pe alte variante - Canada, etc... cu dezavantajele aferente.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Va salut. De curand am achizitionat un maxidot immo3 si as vrea sa-l montez pe masina ( o Bora din 2001 ). Pe ea am acum un minidot immo2..As vrea sa stiu daca este compatibil bordul pe care l-am luat..maxidot ( 3B0 920 949 A ) si cel de pe masina (minidot 1J5 920 825 C). Maxidotul este luat de pe un passat adus din Anglia. Astept un raspuns..Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

se potriveste maxidot-ul pe Bora ta, daca ai nevoie de alt dump te pot ajuta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salut! vreau sa schimb ceasurile la Paasat-ul meu B5.5 2004 Immo3 3B0920829A care are minidot cu maxidot immo3 3B0920949A care a fost pe o masina de Anglia . As vrea sa stiu ce dezavantaje as avea dupa schimbare. Ma poate ajuta cineva cu un dump "modificat" ! Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Un coleg de servici are un passat din 2000 cu bc maxidot,display aproape mort, nu se mai vede nimic pe el.Din ce am citit aici am inteles ca se poate inlocui IC cu unul mai nou 2004 sa zicem.Acum eu am pe masina din semnatura minidot si voi trece la maxidot(cumparat deja). Minidot-ul meu e de Anglia si vreau sa il dau lui,intrebarea e daca foliile-lui de la maxidot-ul de Europa potrivesc in minido-tul de Anglia ? 

As dori sa-mi spuneti eventual si ce program sa folosesc pt a citi/scrie eprom-ul si daca e cu putinta de unde sa-l cumpar. Ca variante stiu de Vag tacho,Vag Commander, Eprom Reader. M-ar interesa care e mai ok dintre acestea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

merg foliile, doar ca ai martorul imobilizatorului in turometru la el... la tine in vitezometru. Trebuie sa scrii aslt soft, daca vrei sa pui acele folii.

Dintre cele mentionate de tine, toate merg - Vag eeprom programmer il gasesti free pe net... cred ca si pe aici am discutat de multe ori, l-am postat, etc... fa un efort si cauta/citeste. Acesta merge in general cu interfata VCDS.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Salutare colegi. Poate sa mă ajute cineva cu un dump de passat minidot benzina va rog cod 3bo 920 825 sau 826.

Mersi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
terminatoru

O intrebare am si eu , la Passat B5.5 2004 , masina din semnatura, se poate citi PIN-ul, eeprom-ul IC pt a trece la maxidot cu ajutorul Vag Can Commander 5.5 ver.3.9 ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

terminatoru

Am intrebat asta pt ca ieri am incercat si nu am reusit sa ma conectez la masina . Nu pe linia K ar trebui sa ma conectez? Din cate vad eu , acolo la optiuni nu o am. Atasez si o poza

Can Comm.png

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acolo la target unde tu ai abs trebuie sa fie kombi. Si citirea, da, pe k line se face.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

terminatoru

Treaba cu Kombi o stiu, dar nu am optiunea de K-line , doar ce se vede acolo.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

terminatoru

Atunci sa inteleg ca aceasta interfata o pot folosi doar la masinile care comunica prin CAN , nu si prin K-line ? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n
On 5/25/2017 at 11:00 AM, terminatoru said:

Am intrebat asta pt ca ieri am incercat si nu am reusit sa ma conectez la masina . Nu pe linia K ar trebui sa ma conectez? Din cate vad eu , acolo la optiuni nu o am. Atasez si o poza

Can Comm.png

selecteaza ultima optiune - kwp2000

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@F l o r i n am incercat si asa cum ai zis tu dar tot nu reusesc, atasez o poza cu "eroarea". Din greseala am facut print screen-ul gresit dar am editat poza si am aratat unde apare "eroarea" respectiva.

Port Com.png

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Foloseste vag eprom 1.19 cu un cablu de interfata 409. E mai simplu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ms, @zipp , am reusit sa citesc eprom-ul , am fisierul bin salvat . De codul asta de login am nevoie sa adaptez ceasurile noi ? L-am incercuit in poza !!!

Pin Bord.png

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!