Jump to content

Manual Seat Cordoba


MaxMaia
 Share

Postare recomandată

Salut!

Am achizitionat curand un Seat Cordoba Vario 1.4i (2002).

Sunt in cautarea unui manual de utilizare, eventual si unul de service. (momentan detin un manual de utilizare dar este in ceha, masina e cumparata in Cehia).

Daca ma poate ajuta careva, toata stima, dau o bere(sau cate vor fi necesare).

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E modelul vechi sau nou? (2001-2002 e an de tranzitie)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E modelul vechi sau nou? (2001-2002 e an de tranzitie)

Cred ca e cel vechi..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acum de cand ai pus poza e clar; Daca completezi si locatia ar fi si mai bine; Daca esti din buc iti dau cartea si-l scanezi singur. Daca nu vedem (vezi ca pot sa-ti dau la 1.9 SDI)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acum de cand ai pus poza e clar; Daca completezi si locatia ar fi si mai bine; Daca esti din buc iti dau cartea si-l scanezi singur. Daca nu vedem (vezi ca pot sa-ti dau la 1.9 SDI)

Problema e ca eu sunt in Cehia si in Romania in Bucuresti nu prea pot sa ajung...

Daca ai ceva scanat sau in format electronic ar fi f bine... macar partea de utilizare daca ai avea..

mailul meu e iacob_m@yahoo.com

Multumesc frumos!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Il scanez eu; Mai da-mi pe PM sa nu uit (de luni incolo). Manualul e acasa scanerul e la office. Masina la nevasta... :D

Modificat de MOTANUL
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Manual de service sau manual de utilizare despre care vorbiti?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Il scanez eu; Mai da-mi pe PM sa nu uit (de luni incolo). Manualul e acasa scanerul e la office. Masina la nevasta... :D

Ok..Merci mult! Toata stima!

Iti mai scriu luni! :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Salut, nou membru (ITALIA)

Acum o luna mi-am luat un seat ibiza 1.4 MPI LUX second din 1999, full option, 5 usi, cu geamuri el. fata-spate, AIRBAG sofer+pasager, fara ABS, FULL SERVO, CLIMATRONIC, EPC, COMPUTER BORD, si am cartea de utilizarea a masinii (in italiana - cu asta m-am descurcat) . Nu stiu sa utilizez radio-casetofonul din bord,

ma poate ajuta cineva cu un scan dupa ce este mai important din cartea de utilizare a radioului (engleza, italiana sau romana), radio-casetofonul este acelasi pentru toate modelele de la seat.

ilie.florin@gmail.com

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Casetofonul este de tip Aura v3 si e fabricat de Blaupunkt. Eu zic sa cauti pe net dupa manualul casetofonului si sigur il vei gasi. Incearca si pe torrent.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Casetofonul este de tip Aura v3 si e fabricat de Blaupunkt. Eu zic sa cauti pe net dupa manualul casetofonului si sigur il vei gasi. Incearca si pe torrent.

Salut,

Am urmat pasii descrisii de tine, dar din pacate nu am gasit nimic, in afara de niste coduri de deblocare.

Casetofonul Aura mi-a aparut fabricat de GRUNDIG.

Daca gasesti ceva pe torrent trimite-mi si mie link-ul.

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 years later...

salut la tota lumea .. de curind mi-a procurat si eu o Cordoba 2003, 1.4 TDI, foarte multu' de ea .. doar ca am manuale in spaniola sau slovaka ... poate cineva pe mail sa-mi de-a manual ro/en de service/utilizare .. eventual manual la sistem audio ..

am gasit ceva versiuni pe net doar ca se cunoaste f rau scrisul ...

multumesc anticipat!!

email: nico_bike_2003@yahoo.com

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Cu o carte tehnica pentru un Seat Cordoba Vario 1.9 SDI din 2002, ma poate ajuta si pe mine cineva.

Multumesc.

b2mv@yahoo.com

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

buna seara baieti cine ma poate ajuta si pe mine cu un manual d reparatii pentru un seat cordoba vario I din 1997 e 1.6 benzina motorul e AEE se mai gaseste si pe golf 3 . va multumesc mult

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 years later...

buna baieti , am si eu un SEAT CORDOBA VARIO  TDI  1999 si am probleme cu partea electrica usa spate (portbagaj) ,probabil fire rupte  si daca ma poate ajuta si pe mine cu un manual de reparatii.Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ce nu merge?daca motorasul se aude ai o problema cu tija care deschide incuietoarea.

 

Modificat de tttrix
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Buna seara! Am un seat ibiza din 2007, mi s.au apris la bord 2 becuri, nu pot pune poza...e prea mare..mi.a aparut ceva gen..chek..dar nu sunt sigura ca este ala..arata asa..ca un robinet..dar nu e robinet...e patratos... Si EPC

Mai pot circula cu ea?

Modificat de alllexandra
am adaugat o litera gresit!
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Marian a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!