Jump to content

Scheme electrice Golf3/Vento


paul_ral
 Share

Postare recomandată

salutare! potriveste abs-ul de la vento pe un passat 35i din 1991? schemele potrivesc? merci

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vreau si eu schema daca se poate pentru motor 1z tipul 1hxo mulumesc anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

as avea si eu nevoie de semnificatia pinilor de la ceasurile de bord, , intrerupatorul de la faruri, dezaburire, etc. cam tot ce e in bord. ( vreau sa pun bordul de golf 3 pe un golf 2 ) multumesc anticipat.

savu.razvan.virgil@gmail.com

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

semnificatia pinilor de la ceasurile de bord.

ti-am mai trimis scheme pe mail

inst_clust_g_93.pdf

post-6155-1236701798_thumb.jpg

Modificat de paul_ral
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@paul_ral: multumesc de schema postata,imi e de mare ajutor, dar pe mail nu am primit nimic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru cine doreste am in format electronic schemele electronice :ABS, airbag,aer conditionat,cruise-control,scaune incalzite,geamuri electrice,pozitionarea mufelor pe placa cu relee, etc.

As dori si eu schemele electrice, mai putin cele de abs la barzonemail@yahoo.com

Multumesc anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

salut tuturor,

am cumparat un modul de inchidere centralizata cu telecomanda (modul + telecomenzi - se leaga la inchiderea centralizata din fabrica a masinii) dar am probleme in a-l monta

as avea mare mare nevoie de o schema electrica a sistemului de inchidere centralizata, sau o schema cu semnificatia firelor care intra in pompa de vacuum care actioneaza inchiderea/deschiderea

multumesc anticipat, si va las mailul meu daca nu puteti uploada aici schema in caz ca o gasiti : myth_oops@yahoo.com

p.s: am deja manualul etzold mk3, si in sectiunea cu schemele eletrice sau in alte parti relevante nu am gasit nimic decat o schita cu pozitionarea fizica a componentelor in masina... daca exista totusi acolo ce caut eu si n-am vazut (desi am citit si rascitit de vreo 4 ori) imi ziceti va rog pagina macar? mersi inca odata

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru cine doreste am in format electronic schemele electronice :ABS, airbag,aer conditionat,cruise-control,scaune incalzite,geamuri electrice,pozitionarea mufelor pe placa cu relee, etc.

Sunt nou peaici.

Mar interesa si pe mine scemele electrice de la geamurile electrice si inchiderea centralizata vacumatica tot ce ai. Golf 3 1.9 tdi din '95. Mersi mult

Si am o intrebare cred ca estupita dar nu am gasit nimic si nu am nimic despre masina am vazut ca am 2 harduri cel putin asa arata unul sub scaunul din spate stanga si unul sub stergatoare pe centru langa filtrul de polen ma puteti lamuri ce face unu si ce face celalalt im pare sincer rau ca sunt in afara topicului dar nu pot deschide unul nou. PLS. Maill: ass_alexandru@yahoo.com

Modificat de ass1
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cel de langa filtrul de polen este calculatorul masinii - gestioneaza functionarea motorului (in limbaj tehnic sau il regasesti prin scheme sub numele de ECU)

Cel de sub bancheta spate este de ABS- gestioneaza functionarea sistemului ABS

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cel de langa filtrul de polen este calculatorul masinii - gestioneaza functionarea motorului (in limbaj tehnic sau il regasesti prin scheme sub numele de ECU)

Cel de sub bancheta spate este de ABS- gestioneaza functionarea sistemului ABS

mersi mult

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

M-ar interesa si pe mine schema de tempomat (am un polo 6n2 gti si am inteles ca am sanse sa adaptez sistemul tempoman de la g3). M-ar interesa si o poza cu maneta daca se poate. Multumesc anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut!as avea si eu nevoie de toate schemele electrice care le ai.multumesc anticipat.mailul meu e: www.gigelrusu@yahoo.com multumesc anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

imi poti trimite si mie schema pentru geamuri electrice fata, ce peferat ceva in care sa imi dau seama de culori.... ms

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da-mi mailul tau si ti le trimit

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salutare la toata lumea.

am cumparat de curand golful din semnatura, si avea un casetofon cred original de vw. l-am scos pt k nu mergea si am descoperit k nu mai are nici un fel de mufa in spate(banuiesc k ar fi trebuit sa aiba ceva de genul), firele sunt taiate si izolate... as vrea sa montez un cd player dar nu stiu daca imi trebuie vreo mufa speciala(nu am cumparat inca co playerul) sau daca se poate rezolva cu firele asa cum sunt in starea de acum. rog frumos daca ma poate ajuta cineva sa gasesc o mufa( banuiesc k exista ceva universal) sau/si semnificatia firelor dupa culori( alimentare boxe, am doar fata, pe spate nici nu stiu macar daca am fire trase, antena de radio, etc).

multumesc anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Hi!

SI eu am nevoie de circuitele audio. Am un Radio Beta care are iesire pe doua canale, iar masina e cablata cu patru perechi de boxe (dif joase+tweeter). Cele patru perechi sunt cuplate pe cele doua canale. Am demolat jumatate de masina si nu gsesc unde se unesc boxele de pe spate cu cele din fata. Vreau sa le separ sa pun radio Gamma cu 4 iesiri. Poate m-as putea orienta dupa schema electrica daca o are cineva.

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am o schema luata de pe vwvortex, posibil sa difere culorile firelor. Iti mai pun o schema cu semnificatia pinilor de pe spatele cass-ului. Este vorba de mufa din mijloc, aceea te intereseaza. Variante SUA difera de cea euro doar la semnificatia unor pini din mufa de jos, iar mufa de sus este pentru comanda magaziei de CD-uri.

post-6155-1241520891_thumb.jpg

post-6155-1241521217_thumb.jpg

casetofon.doc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@ paul_ral... 10x pentru scheme. Teoretic asa ar trebui sa fie cum reiese din schema electrica, numai ca din pacate nu e asa simplu. La mine de la mufa ce intra la casetofon pleaca doar doua canale corespunzatoare pinilor pentru FL FR, iar undeva pe parcurs se distribuie si la cele doua canale pentru usile din spate. Cu siguranta nu e nici o improvizatie, pentru ca am desfacut usile si am verificat. Sunt difurile si tweetrele originale, cablurile din cablajul original al masinii, iar de la usi intra cablurile pe tronsoanele principale. Numai ca dincolo de stalpi pleaca cu alte culori. Deci undeva in aceste tronsoane sunt interconectate. Ideea era sa pot identifica cam pe unde ar putea exista aceasta jonctiune ca sa nu ma pun sa desfac kilometrii din izolatia de panza cu care sunt matisate tronsoanele de cabluri! Oricum mi se pare o tampenie ce au facut. Puteau sa aibe toate cele patru canale pana la casetofon si acolo sa le lege eventual doar la doua canale asa cum permite radio Beta. Ideal ar fi daca ar exista disponibil schema in varianta pentru masina mea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

As vrea sa montez si eu proiectoare pe masina dar nu stiu daca are tras firele pt ele, are cineva o schema pt proiectoare sau un sfat ceva-urmeaza sa achizitionez un bloc de lumini care are si proiector.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O schema pt oglinzi incalzite si scaune incalzite se poate ? :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!