Jump to content

Emblema neagra VW


picolo
 Share

Postare recomandată

in asteptarea GTI-ului ma bantuie tot felul de idei de infrumusetare a masinii. am vazut la un alt GTI emblema din fata vopsita neagra si arata beton insa baiatu' o vopseste de 2-3 ori pe luna deoarece vopseaua este aplicata peste crom. stiu ca este o solutie care inlatura cromul si ramane un material de care se prinde vopseaua; am inteles ca exista embleme originale negre pentru vw. ma puteti ajuta si pe mine cu un pret/link/adresa ceva? multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Off-topic : De curand la Racing-Nick au adus masti de golf V fara emblema. Multi cauta asa ceva de vreme buna !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai bine fara emblema decat cu ea neagra..eventual pus in locul emblemei un blazon personalizat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mie nu imi place emblema neagra, vorba aia .. mai bine pui plasa, sau o masca "badgeless" .. dar daca tie iti place :rolleyes:, diy !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru Golf4 existau embleme negre facute chiar de VW, dar pentru Golf5 nu am vazut in SOTE. Poti totusi incerca la dealer.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dealer-ul a vopsit-o neagra de 4 ori luna asta si-i sare vopseaua intr-o veselie. dar era interesat de o grila fara emblema. un link ceva imi aratati? unde pot gasi?.un telefon ceva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Grila fara emblema de golf 5 normal nu de GTI banuiesc ....eu am intrebat pe la pitstop si s-au uitat cam crucis la mine - nu aveau asa ceva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ma intereseaza grila de GTI fara emblema.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu arata rau nici cu emblema neagra. Pentru cine nu stie cum arata: aici

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da... arata bine cu emblema neagra, insa din poza cu gti-ul negru postat de vlady_zch, ies prea mult farurile in evidenta. Daca ar fi avut farurile astea: poza1, poza2 - masina ar fi aratat de nota 10+. E vorba poate doar de un mic detaliu care insa imbunatateste look-ul :blink: Ce parere aveti?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Arata mult mai bine cu emblema vopsita. Eu sunt la a doua vopsire dupa ce prima s-a cojit in 2 saptamani. Acum am racait cromul si deocamdata nu s-a luat (2 sapt). Stie cineva pretul unei grile fara emblema?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

Vad ca nu s-a mai postat de mult in topic. A aflat cineva de unde se pot comanda sigle vw de culoare neagra?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Sau la orice dealer. Se numeste "german army", am eu pe masina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai si exista si pentru golf v, ca despre asta era vorba?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am la GTi emblema neagra, am luat-o cu ea vopsita negru lucios insa de la pietrele de pe drumurile noastre a sarit in unele parti. Am dat-o jos, am luat-o la smirghel pana am ajuns la cromul original(cu care este vopsita emblema din fabrica) am degresat-o si apoi am vopsit-o in vreo 6 straturi cu negru mat. Arata de nota 10 si se si asorteaza cu culoare plasticului de la masca, parca ar fi din acelasi material.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Te asigur ca si a mea a iesit identica cu cea de pe site :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...
Sau la orice dealer. Se numeste "german army", am eu pe masina.

Am intrebat la PBN. Nu exista pentru golf 5

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

WOW primul meu comment :) legat de emblema neagra... eu zic ca arata mult mai bine asa argintie... si masina mea e vopsita tuning asa si m-am gandit si eu sa o fac neagra... am facut chiar o simulare virtuala...dar arata mai bine arginite... acuma cum vrea fiecare :) arata bine in ambele feluri ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai poti incerca sa o acoperi cu autocolant; rezista bine si nu se ciobeste de la pietre. Eu am avut-o acoperita cu autocolant pe cea din fata iar pe cea de de pe haion am smirgheluit cu P600 apoi vopsea neagra si in cele din urma 3 straturi de lac mat. Acum pe fata am grila fara emblema. O sa revin cu poze.

salutare!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am imbracate in colant emblemele fata/spate de o luna si ceva si inca rezista. Poze (nu prea detailiate) sunt pe topic la masina mea

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Astazi mi-am dat si eu comanda pe tmtuning de emblema neagra cu insertie rosie modelul custom made de cei de pe TMT . Am pus cateva modele pentru cei interesati pe viitor de acest upgrade tinand cont ca gama de culori si modele este foarte variata si sa nu uitam ca exista si varianta pentru spate care de asemenea poate fi luata in considerare. Astept cu interes parerile voastre si modelul ales de voi. Numai bine tuturor !

post-51074-1266537858_thumb.jpg

post-51074-1266537867_thumb.jpg

post-51074-1266537884_thumb.jpg

post-51074-1266537897_thumb.jpg

post-51074-1266537906_thumb.jpg

post-51074-1266537918_thumb.jpg

post-51074-1266537927_thumb.jpg

post-51074-1266537939_thumb.jpg

post-51074-1266537955_thumb.jpg

post-51074-1266537970_thumb.jpg

post-51074-1266537983_thumb.jpg

Modificat de Mircea Victor
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

salut

Eu mi-am vopsit emblema si sunt foarte multumit de cum a iesit, chiar daca nu are aceeasi rezistenta si nu are aceeasi calitate ca una facuta special neagra !!!!

pina una alta un exemplu concret :P

;)

post-39748-1267439081_thumb.jpg

post-39748-1267439097_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!