Jump to content

Emblema neagra VW


picolo
 Share

Postare recomandată

Nu mai sfatuiesc pe nimeni sa vopseasca emblema neagra, eu am avut-o vopsita de 2 ori, a iesit impecabil dar de la pietrele de pe strada in 3 zile era dalmatian, asa ca am renuntat, mi-am luat alta noua argintie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

arata mult mai bine argintie (parerea personala)

p.s cateodata trebuie sa accepti si design-ul de fabrica (nu mereu :) )

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cel mai usor e cu autocolant in cazul in care o vrei din nou argintie doar il tragi jos , eu asa mi-am facut si nu am avut inca probleme si a iesit destul de bine

post-47961-1267520732_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Trebuie sa mai tinem cont si de culoarea masinii,nu cred ca pe o masina de culoare argintie s-ar potrivi emblema w neagra,parerea mea :blink:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Salve!

Cum se da jos sigla de pe haion? Ca parca n as vrea sa rup vreun plastic...

Intuitia mi spune ca bagi o surubelnita si cu multa atentie faci sa sara.

A facut careva pana acum operatiunea?

Daca da... cum?

Masina este cea din semnatura. G5.

Dupa ce fac fapta o sa postez poze cu noile embleme.

Multumesc mult!

PS Mai caut pe forum sa vad daca nu gasesc totusi raspunsul.

Modificat de Tzavi
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Mircea Victor

Ti-a ajuns emblema de la tmtuning? Chiar vreau sa-mi comand si eu ceva de la ei si sunt curios in cat timp ajunge?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mircea Victor

Din pacate nu mi-a ajuns si am comandat-o in urma cu o luna de zile idee e ca am ales modul de expediere cel mai ieftin si ajunge in maxim 45 de zile asa ca nu-mi ramane decat sa astept va anunt cand ajunge ba de fapt dupa ce o s-o instalez fac ceva poze... Numai bine tuturor !

Avertisment

QUOTE / REPLAY (citatul) ajută c

Modificat de WVWZZZ
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vreau sa-mi acopar capota cu folie carbon... si vreau sa acopar si emblema. Oare rezista folia pe emblema ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Imi puteti spune si mie,va rog care este codul de la emblema vw pentru un golf 5 tdi?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intrebarea e daca iti rezista folia pe masina. Am vazut un Passat cu folie tip carbon care, dupa 4 jeturi la spalatorie, arata ca un dalmatian...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca pui folie carbon 3M o sa reziste inclusiv pe emblema.

Cine stie ce folie din aia de bazar avea ala cu Passatul...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

doru.tanasoiu

Eu am imitatie de carbon si de 2 luni de zile nu s-a dezlipit.O sa pun si cateva poze sper ca reusesc sa le fac in seara asta!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca te plictisesti de folia asta, cum o dai jos?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O dezlipesti :icon_thumright:

Daca este incapatanata iei un feon

Modificat de lucian_90tud
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sal sal!

O sa va atasez poze cu emblema neagra...

Care este foarte misto dpmdv.

D aia am si cumparat o.

Din pacate nu sta la fel problema si cu cea din spate. Si asta pentru ca nu se potriveste la modelul meu de Golf 5.

post-26337-1270648272_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am colantat-o negru lucios si nu mi-a placut, asa ca am revenit la argintiu. Masina mea e neagra.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Parerea mea este ca depinde de culoarea care o ai pe masina. Daca masina este gri sau rosu sau alb sau culori deschise merge vopsita negru dar daca masina este neagra si vopsesti si emblema negru nu o sa mai ai nici un pic de contrast. Cat de bine arata o masina alba cu folie neagra tocmai din cauza contrastului. Eu am masina gri insa am preferat sa imi vopsesc doar grila negru.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

am colantat emblema si oglinzile cu folie carbon 3M ...si am ramas doar la oglinzi ... dupa parerea mea ... isi pierde masina din personalitate

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

post-53127-1277483176_thumb.jpg

ce parere aveti de asta ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am colantat emblema si oglinzile cu folie carbon 3M ...si am ramas doar la oglinzi ... dupa parerea mea ... isi pierde masina din personalitate

sunt de aceeasi parere. nemtii o faceau din fabrica daca arata mai bine cu tot felul de "artificii".

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Pentru cei care inca isi doresc emblema neagra pentru golf 5 va recomand urmatorul link:

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/GOLF-JETTA-5-FRONT-VW-EMBLEM-BLACK-MK5-Rabbit-GTi-R32-_W0QQcmdZViewItemQQhashZitem1e5fafa9c2QQitemZ130454366658QQptZMotorsQ5fCarQ5fTruckQ5fPartsQ5fAccessories

E cam scump, dar sper sa va fie util!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 11 months later...

Stiu ca nu s`a mai scris in topicul de mult timp,dar aveti idee daca au aparut si la noi in tara embleme negre de vw?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, vopsite de proprietari

Vazusem la un momentat dat embleme de g5 fata/spate 220 lei setul, ceea ce e foarte mult. Iesi mult mai ieftin daca le vopsesti!

Modificat de lucian_90tud
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 years later...

Salut,


Eu vreau sa vopsesc sigla de pe spate, de la hayion, fiindca s-a cam deteriorat cromul de pe ea, plus ca cred ca ar arata bine, masina fiind gri inchis.

Trebuie sa o demontez, sau e suficient sa maschez foarte bine hayonul pe langa ea ?

Ce trebuie sa mai cumpar pe langa vopsea ?

Ma gandesc ca fiind pe spate nu sar pietricele, si o sa tina vopseaua.

 

Sau ar fi mai bine sa o colantez ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!