Jump to content

Suport telefon pentru Carkitt-ul OEM !


MrMishu
 Share

Postare recomandată

Cand am comandat masina am facut gresala sa bifez si optiunea "Pregatire telefon GSM(imput insistemul audio,Bluetooth,fara suport telefon)". Dece spun GRESALA, pentru ca in momentul in care am dorit sa imi comand acel suport am constatat ca lista cu modelele de telefoane pentru care este disponibil era mai mult deacat penibila, adica pe acea lista se aflau numai modele de telefoane vechi de cel putin 2-3 ani si cel mai nou si cat decat actual era Nokia 6230i dar pentru care cei de la Avia Motors( la ei am fost sa il comand)au spus ca nu se mai fabrica. Ce imi ramane de facut? Mai este cineva pe acest forum care si-a dotat masina cu acest sistem cu sau fara bluetooth(suportul fiind acelas)? A gasit cineva o lista mai actualizata pentru ca cea de la Avia parea destul de veche tinand cont de modelele de telefoane disponibile? Se mai poate comanda si in alta parte decat la un dealer Skoda?

Modificat de MrMishu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bun! Intradevar pe site-ul Skoda din Austria sunt mai multe modele decat cele de pe lista Avia Motors dar cum fac sa imi si comand unul?

Modificat de MrMishu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stiti cumva daca nu am optat pentru optiunea pregatire tel din fabrica mai pot conecta telefonul la sistemul audio Stream? Am vazut ca in meniul Stream-ului exista setarea tel on/off.

Modificat de ADI.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca ai nivelul de echipare Elegance ai in dotare standard "Pregatire telefon GSM" insa nu ai Bluetooth si nici imput in sistemul audio, in concluzie nu ai sa te poti conecta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
Bun! Intradevar pe site-ul Skoda din Austria sunt mai multe modele decat cele de pe lista Avia Motors dar cum fac sa imi si comand unul?

Foarte simplu. Scoti codul de pe situl AT si te duci cu el la dealerul tau si il rogi sa comanda pe baza codului. Sunt foarte curios ce o sa-ti mai spuna....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe site-ul skoda.at sunt cu totul alte coduri fata de ce mia-u dat ei pentru ca am solicitat o lista cu adaptoarele disponibile in functie de modelul de telefon pe care sunt trecute si codurile. Am intrat pe site-ul VW si am observat ca pe site-ul Skoda.at sunt codurile pentru VW. Am intrat si pe pagina fabricantului respectiv Culmman si acolo am gasit ambele liste cu modele disponibile atat pentru VW cat si pentru Skoda desi car-kitt este acelas totusi pentru vw am observat ca au mai multe modele disponibile.. ;). acum nu stiu ce naiba sa fac ? Sa ma duc la PoRo VW sa comand sau la Skoda?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 10 years later...

salutare!

permiteti-mi sa reinvii acest topic. stie cineva ce fel de adaptor imi trebuie pentru car kit-ul skoda? 

am cautat pe net fara prea multe rezultate. cred ca ceea ce imi trebuie mie ii ceva de genul asta, dar parca nu as da 880 lei pe el. aveti si alte idei/solutii?

multumesc!

LE: suportul e ceva de genul asta.

Modificat de CrW
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cauta second hand. Nou este scump, asa cum ai putut observa

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu. doar cele originale vor functiona.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!