Jump to content

Problema Seat-urilor din 2001- apa intre use si cheder


Swat Cat
 Share

Postare recomandată

cine poate sa imi zica ce difera la chederele dintre un leon 2001 si altu > 2002... tot intra apa pe langa cheder si se aduna la baza.... stiu ca au rezolvat problema cu versiunuile din >2002...

ar trebuii sa schimb chederele?@?@?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu stiu frate da e belea cu plouatu in seat.Am avut pe mana unul din 99,m-a prins ploaia,si in dreapta ploua mai ceva ca in supernova.Apoi cand am deschis usa din dreapta toata apa stransa nu stiu unde a venit pe scaunul pasagerului dr si la picioare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

O fi o chestiune particulara pt Leon pt ca la Toledo nu am observat asa ceva, masina fiind bine izolata, chiar si la ploi torentiale nu e nici o problema.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O fi o chestiune particulara pt Leon pt ca la Toledo nu am observat asa ceva, masina fiind bine izolata, chiar si la ploi torentiale nu e nici o problema.

e vb de anu 2001 si de noroc :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Si eu am aceeasi problema!

Imediat dupa ce ploua pe pragul din stanga ramane o cantitate de apa!

A reusit cineva sa rezolve aceasta problema?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu am aceeasi problema!

Imediat dupa ce ploua pe pragul din stanga ramane o cantitate de apa!

A reusit cineva sa rezolve aceasta problema?

vezi pe linkurile postate mai sus + likurile de la rubrica dedicata "linkurilor utile" si o sa ai raspuns. Cel mai simplu e sa faci niste decupaje de scurgere pe garnitura..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am si rezolvarea mea pt problema apei.... put si simplu inlocuiesc chedarul obosit cu un strat gros de silicon ... + 2 gauri date unde trebuie.

daca cineva are nevoie ..PM :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 9 months later...

si eu am patit la fel la Seat-ul meu si sincer pana sa citesc pe forum ma gandeam sa-l vand. Astazi m-am decis sa desfac fata usii din stanga-fata unde avam problema cu apa si.. surpriza! In partea de jos garnitura de etansare nu mai exista. Asa ca am cumparat niste mastic de la un magazin am desfacut fata din tabla de pe interior, am curatat mizeria de acolo, am aplicat masticul ca pe o garnitura si pentru mai multa siguranta am dat si cu silicon pentru o mai buna etansietate. acum ploua si sa vad rezultatele dar cred ca nu mai sunt probleme

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!