Jump to content

Faruri Bixenon Adaptive (OEM)


justi
 Share

Postare recomandată

Salutare tuturor.Am si eu o problema cu farurile bixenon, inainte de a le demonta cam care ar fi problema de nu vad noaptea  deloc cel putin in afara localitatilor. Toata becurile functioneaza dar vad ca niste lumanari in intuneric. Sa fie becul sau balastru?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

23 hours ago, apassat said:

Salutare tuturor.Am si eu o problema cu farurile bixenon, inainte de a le demonta cam care ar fi problema de nu vad noaptea  deloc cel putin in afara localitatilor. Toata becurile functioneaza dar vad ca niste lumanari in intuneric. Sa fie becul sau balastru?

in general intensitatea becurilor scade in timp - deci, cand ai schimbat ultima oara becurile ?

Totodata si lupele se mai murdaresc, geamul se matuieste, etc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La passat b6 am 2006 cu xenon oem pentru activare travel light e cumva asta adaptarea??? Pe 56 la adaptation canal 16 trebuie sa fie 0 sau 1? Banuiesc ca aici e setarea pentru travel

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Flo - pe 55 - xenon, nu pe 56

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da asa e scuze. Ma Flo scuza mea e ochelarii hehe. Deci aia e setarea? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, 10-Adaptation - ai Travel

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe passat meu sunt buni senzorii de leveling de pe un touran 2006? Sau trebuie sa iau numa dupa cod de passat?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

senzorii sunt ok - parghiile, etc - nu. Recomand sa gasesti pe la SH de B6, ca sa ai exact ce iti trebuie.

cand faci o astfel de instalatie, daca le cumperi pe bucati din mai multe locuri, poti avea senzatia ca iesi mai ieftin, mai bine.

cand tragi linie la final, vezi ce merge, ce nu.... plua bataia aferenta de cap - o sa constati ca era mai bine sa gasesti o donatoare compatibila, de pe care sa iei totul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut! Se poate monta un far xenon cu terminatia G in locul unuia cu terminatie K? Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la ce masina ? posteaza tot codul, ne este mai usor sa te ajutam/cautam

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Masina e passat b6 cr.  Codul de pe masina e 3c0 941 753 k ,iar cel cumparat are g la final.  Ambele faruri fabricatie 2008.

Ideea este ca am incercat sa il montez dar nu se potriveste mufa mea la farul cumparat. Se poate face ceva sau sa il vand si sa iau unul cu terminatie k la fel ca cel de pe masina?

Modificat de Passat TdI
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la mufa cu 12 pini, nu are cum sa nu se potriveasca. La mufa de la calculatoare zici ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mufa mov care intra in spatele farului are niste pini in minus. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

fa-mi o poza.... ca stiu ce mufa mov ai pe acolo. Adica, nu ai 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Momentan nu sunt la masina. O sa fac cand ajung. Mufa e cea care intra in spatele farului.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

este una cu 12 pini - la amandoua farurile

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exact de aia e vorba dar la farul cumparat difera pinii. Se poate face ceva?

Sau cel putin nu intra in far ca sa il verific..

Modificat de Passat TdI
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vezi sa nu fie vreun pin stramb, etc - vezi ca este o problema fizica. Daca ambele masini sunt 2008, trebuie sa mearga.

difera ca sistem - calculatoare, AFS, etc - cele pana in 2007, de cele dupa 2007 - dar 2008 sunt compatibile intre ele

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Farul cumparat e fabricatie 2008 cu g si al meu tot 2008 dar cu k. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci sa inteleg ca farurile acestea de b6 2006 nu merg montate pe b6 din 2009-2010?

20170302_180713.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce calc de cornering este pe faruri ?

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu am la ele calc de cornering. Am doar farurile balast si becurile.  Sa inteleg asa. Imi trebuie 2 calc de cornering plus modulul afs cu cod 5M0907537C . Apoi senzorii de leveling (nu am coduri) plus cablajul. Montajul nu e principala mea problema. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce coduri au farurile ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Astea 

20170302_180713.jpg

Acest modul afs nu merge la mine asai.? E vb despre 7L6941329B

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!