Jump to content

Casetofon Fabia original


Alex1981
 Share

Postare recomandată

Merita sa ma sbat sa gasesc casetofonul cu care iese Fabia din fabrica? Ma refer la cel cu CD. Orice casetofun i-as pune parca nu se protriveste cu bordul. Am vazut poze cu un bord complet si arata f.f. bine. Nu am nici o idee de cat ar costa. Pe site-ul Skoda nu am gasit nimic

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 219
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • bebeko

    13

  • F l o r i n

    13

  • FABIAn RuSu

    11

  • Andreianu

    10

Top Posters In This Topic

Posted Images

nu nu merita...eu p fabia am un clarion dbr 148 sau 145 tre sa ma uit cu afisajul verde exact k si indicatoarele din masina+atunci cand aprind luminile el isi reduce intensitatea lumini lui si e relativ ieftin vreo 4 mil si se aude super bine 204w

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

DPDV integrare desigur merita. Symphony se numeste MP3-ul.

dpdv calitate probabil nu merita si traind in Romania s-ar putea sa nu merite de asemenea, chiar cu CASCO.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sincer, dupa parerea mea in acest caz primeaza esteticul Nu sunt un mare "meloman" pt ca oricum merg majoritatea timpului in oras unde ascult radio.

Ai dreptate ca nu ar merita, pt ca din cate stiu, in procesul de ciordeala se mai strica si bordul de jur-imprejur ( deh nu sunt prea grijulii :D ) .

Eu am acum un Panasonic care are afisajul exact ca si bordul si daca se intample sa mi-l fure cumva ( tu m-ai facut sa ma gandesc la asta ) :D la Casco e trecut casetofon fabrica.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sper ca nu te-am facut sa gandesti sa ti-l furi singur, ca asta este departe de ce am spus eu. :soothe[1]:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu merita MP-3 ul din fabrica. Este mult prea scump si in aceeasi bani gasesti altul mai de "firma", cu mai multe optiuni,telecomanda,etc.Si la ce varietate exista in ziua de azi pe piata, este imposibil sa nu gasesti unul care sa se potriveasca cu fizionomia bordului. :soothe[1]:

Modificat de bebeko
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce cd-player ti-ai pus pe masina? Eu as prefera unul cu lumini verzi ca sa se asorteze cu bordul si nu tin neaparat sa stie mp3. Poate imi spui si mie modelul pe care l-ai ales si pui niste poze sa vedem cat de bine se integreaza in bord.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am primit un MP3 cu telecomanda ca si bonus de la dealer , si chiar are si lumina verde ! Cum mi-am pus ca si optionale si 4 boxe suplimentare , se aude chiar f bine :P , chiar daca e doar LG .

Modificat de bebeko
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Imi place cum arata, ma bucur ca ti-au dat cadou o scula mai klumea. Cele 4 difuzoare optionale unde sunt montate? La variantele fara optiunea asta in plus exista macar locul pt. ele si sa mearga pusedifuzoare mai tarziu ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vezi ca sa mai discutat treaba cu montarea boxelor after-market.

http://vwforum.ro/index.php?showtopic=6302

sau

http://vwforum.ro/index.php?showtopic=320

Cele 4 din dotarea standard sunt doar in fata 2 pe usile fata si 2 pe bord.Cele 4 suplimentare sunt la fel 2 in usile spate si 2 pe marginea portbagajului . Cu toate 8 boxe se aude super suficient ! :eek:

Modificat de bebeko
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am CD-Player-ul Symphony. A costat mult, dar nu regret nimic. Cu cele 8 boxe si cu design-ul care se integreaza in bord (nu ai sa gasesti unul la fel, crede-ma) sunt multumit. Iti recomand sa-l iei pe cel din fabrica.

FB40087.jpg

FB40108.jpg

Modificat de seventeen
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E super cel din fabrica dar la cat de scump e iti cumperi 2-3 mp3player-uri muuuult mai tari si mult mai performante. In ceea ce priveste integrarea in bord , aici ramine la latitudinea fiecaruia. Arata bine cei drept , dar..... se poate si mai mult :vaidecapulmeu:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cat e cel din fabrica exact? adica de cumparat si montat ulterior?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca il comanzi cand faci comanda si la masina, este de aprox. 420 eur. ( muuult prea scump :) ). After-market nu stiu, dar sigur e putin mai scump. Mai sigur incearca la orice dealer Skoda :mop:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intr-adevar se integreaza bine in bord, dar head-unit-urile oe de la Fabia sunt foarte slabe ca si performantze tehnice. In Germania multe linii de echipare includ deja acest CD-player si foarte multi incearca sa scape de ele pe ebay, asa ca va recomand sa bagati un ochi pe www.ebay.de, e foarte probabil sa gasiti asa ceva.

Cu toate ca nu va recomand :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Casetofonul meu nu merita pozat. Este un Panasonic 4 x 45 doar cu CD. Mi l-a adus cineva nou nout la 250 de Ron si l-am luat. L-am vazut dupa aia pe la 400 ron si m-am bucurat ca am facut afacere buna.

Casetofonul din poza ( LG-ul ) arata foarte bine dar parca tot mai bine se potriveste cel original.

Dupa cum spuneam la mine primeaza esteticul si pozele puse de seventeen m-au convins sa incerc sa iau unul. O sa ma uit pe e-bay pt ca 400euro oricum nu dau pe el. Este foarte mult.

Si nici nu ma gandesc sa mi-l fur pe asta :ph34r: . Eu, un soarece de birou :) sa ma gandesc la asa ceva!!! NU SUNT IRONIC!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intr-adevar se integreaza bine in bord, dar head-unit-urile oe de la Fabia sunt foarte slabe ca si performantze tehnice. In Germania multe linii de echipare includ deja acest CD-player si foarte multi incearca sa scape de ele pe ebay, asa ca va recomand sa bagati un ochi pe www.ebay.de, e foarte probabil sa gasiti asa ceva.

Cu toate ca nu va recomand :)

Am intrat pe ebay si am gasit. Ajunge cu toate taxele la vreo 130euro. Nu stiu insa daca pot comanda din Romania. Stiam ca trebuie sa fi dintr-o tara care are ebay. Spun prostii?!??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Chiar ti se pare ca arata asa de grozav ? :lol:

Totusi vezi si ce facilitati are . :hainoroc:

Modificat de bebeko
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Imi place mai mult decat al meu. Tu probabil te-ai obisnuit cu el. Nu vrei sa facem schimb? :hainoroc:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aaaaa,...... nu ! :vaidecapulmeu: Dar cu un Sony ceva....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Cel original in colturi este drept si se integreaza perfect in bord. La cele puse de voi mai ramane spatiu liber in margini sau la colturi ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!