Jump to content

Odorizante Auto


VEKAU
 Share

Odorizante auto  

1.682 voturi

  1. 1. Ce odorizante auto folositi?

    • Ambipur
      396
    • MyShaldan
      131
    • TurtleWax
      36
    • Wunderbaum
      435
    • Ma Fra
      39
    • Sonax
      37
    • Arexons
      62
    • California Scents
      256
    • Altele (braduti de la benzinarie, imitatie ambipur, etc.)
      396
    • Nu folosesc
      35


Postare recomandată

Am si eu braduleti Wunderbaum Vanillaroma, maxi sau cum se numeste, ii ceva mai mare si costa 7Ron tine cam o luna si miroase super tare. Cred ca e cea mai buna calitate, ca de astealalte odorizante m-am cam saturat deja(k niciunul nu-i bun) ahh il tin sub scaunul soferului.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mi-am luat si eu un My Shaldan de mere, sa vad cat o tine si cum s-o simti mirosul in masina. Daca nu sunt multumit o sa-mi iau unul din ala cu baterie. am unul in casa dar este cam mare ca volum.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mda, si eu sunt "old fashion" si tot adeptul Wunderbaum sunt (cocos-portocaliu). Folosesc 2 braduti mici pe luna si caut in fiecare magazin din SB model XXL cu aroma de cocos dar nici o sansa. Oare sa nu se produca asa ceva? sau fiind cerinta mare pt aroma cocos e mai rentabil sa comercializeze doar model mic? :blink:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am renuntat de mult la ambipur, am incercat cu braduleti si cu saculeti(aceia cu plante uscate) nu zic ca nu erau buni, dar am descoperit acele cutii din metal cu un gel in ele foarte parfumat, este adevarat ca in primele zile este foarte puternic dar apoi e totul ok.Plus ca tin si destul de mult.Pot sa zic ca il am cam de o luna jumate si inca miroase, plus ca abia am vopsit masina si mi-a diminuat si mirosul de vopsea.Pretul nu a fost mare, daca imi aduc bine aminte am dat cam 12 ron din cora.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cum zicea cineva mai sus: am incercat si eu glade on&on (din ala care"pufaie").

il am de vreo saptamna si e kiar ok. asta kiar pare sa tina :hainoroc: [... a fost vreo 200siceva de mii]

:driver"

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am renuntat de mult la ambipur, am incercat cu braduleti si cu saculeti(aceia cu plante uscate) nu zic ca nu erau buni, dar am descoperit acele cutii din metal cu un gel in ele foarte parfumat, este adevarat ca in primele zile este foarte puternic dar apoi e totul ok.Plus ca tin si destul de mult.Pot sa zic ca il am cam de o luna jumate si inca miroase, plus ca abia am vopsit masina si mi-a diminuat si mirosul de vopsea.Pretul nu a fost mare, daca imi aduc bine aminte am dat cam 12 ron din cora.

Mi-am luat si eu zilele astea de la Metro odorizant in cutie de metal (My Shaldan - aroma Herb) Made in Japan cica. Miroase foarte placut si mirosul e persistent. Sint f. multumit momentan. Sa vedem si in timp

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mi-am luat si eu zilele astea de la Metro odorizant in cutie de metal (My Shaldan - aroma Herb) Made in Japan cica. Miroase foarte placut si mirosul e persistent. Sint f. multumit momentan. Sa vedem si in timp

ala al meu nu stiu ce marca e dar am sa ma uit.

acu ceva timp am vazut la un prieten in scrumiera niste nisip mirositor.mi-a zis ca se gaseste pe la cora dar e ascuns pe undeva pe acolo, adica e f mic si nu prea sare in ochi.astept sa imi aduca si mie sa vad ce rezultate da, mai ales ca eu nu mai fumez, deci in masina nu mai exista miros de tutu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Wunderbaum avea nisip cu efect anti miros tutun de pus in scrumiera, dar la cantitate mica si pret mare :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

au la spalatorii un odorizant misto care tine vreo 3 zile, spray, de fapt e cel cu care imi curata usile si bordul, dar miroase a nou 3 zile, dar ca odorizat le prefer cele care au inscriptionat pe spate 8 zile , nu stiu ce marca sint, da cre ca le stiti

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

braduti de la omv... aceia alpin nu a incercat nimeni? miros super... 2 braduti = 4,5 ron..si tin cam 2 sapt... eu iau mereu cate unul cand bag motorina.... cam saptamanal cate unul..si cei pe care ii dau jos..ii pun in portbagaj....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poate citeste vreun oficial de la Wunderbaum sau alte companii asemanatoare: VREAU AROMA DE SCORTISOARA!!!! :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eventual combinata cu vin fiert? :(

Eu am descoperit de curand conservele MyShaldan si sunt multumit de ele. Miros placut, destul de intens si tin destul de mult.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu mi-am luat MyShaldan si are un miros puternic. De doua spatamani pare ca nu s-a consumat deloc.

Cu miros de scortisoara poti lua de la Sel sticlute pt. aromatherapy. Au si cu miros de mar cu miere si tot felul de prajituri. :(

Cica sunt in spiritul sarbatorilor ce or sa vina. :(

Poti goli o astfel de sticluta intr-un recipient de parfum consumat de la Ambipur si iesi mult mai ieftin, iar cum incalzirea merge mai tot timpul acum, sunt foarte eficiente.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am incercat si eu sa pun ulei volatil pt aromatherapy in sticluta de ambipur si nu are nici un efect. foarte putin miros se emana in masina. Si era o sursa continua de greierasi sticluta agata de de grilaj :P

Later edit: ati vazut cumva Wunderbaum cu aroma de cocos in varianta XXL?

Modificat de cosmin brici
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ba ! Ma lasati cu arome de scortisoara sau cocos ? Asta din urma o aveau toti taximetristii din Iasi intr-o vreme. Era super enervanta ! Cred ca puneau vreo 5 ! Si scortisoara nu o suport si nici cuisoarele.

Eu apreciez foarte mult pe cele care au arome cit se poate de apropiate de chestii naturale. De asta My Shaldan nu imi place deloc, desi vreo luna doua ar fi eficient.

Momentan am un bradulet de la Rompetrol, ala cu sigla pe el. Habar nu am ce mmiros are ca sint racit, dar nici miros de fum de tigara nu mai este in masina.

Mare bou am fost cind m-am apucat sa fumez in masina. Pina in momentul ala mirosea a nou totul. Adica dupa 2 ani si 30k km.

Sfatul meu : renuntati la fumat sau doar la fumatul in masina. Sau macar goliti scrumiere cit se poate de des.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu inteleg de ce esti asa de irascibil, k doar nu iti bag pe gat sa cumperi bradut cu aroma de "taximetrist". La urma urmei fiecare cu gustul lui, NU? :P

Modificat de cosmin brici
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Hubertus

Exista odorizant cu aroma de scortisoara. Este bradut de culoare rosie, de la Wunder-Baum si aroma se cheama "Zimt-Apfel". Eu de f. mult timp il caut, dar nu gasesc pe nicaieri... :P Tare as vrea sa-l incerc... Asa ca daca gasesti pe undeva, sa ma anunti si pe mine! :P

later edit: Si da, este chiar in combinatie cu mar (nu stiu daca o fi copt sau nu... :P )

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu inteleg de ce esti asa de irascibil, k doar nu iti bag pe gat sa cumperi bradut cu aroma de "taximetrist". La urma urmei fiecare cu gustul lui, NU? :)

Nu v-am sarit in cap mai ! Relax :P

Sint doar putin surprins ca la multi le plac aromele de My Shaldan de exemplu care mie imi displac pentru mirosul artificial pe care le au. :) Asta e !

Cum spunea si Rapier la un moment dat e posibil sa am probleme cu bila.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Apropos de odorizante... am fost azi in Cora si am zis sa iau My Shaldan sau Ambi Pur Antitabaco... NU EXISTA NIMIC ! :) Parca dadusera turcii in raionul ala, nu exista nici o rezerva de AmbiPur, nici un My Shaldan... nimic :) Doar cativa braduti, dar nimic pe gustul meu, si doar For Him si For Her, despre care nu am auzit nimic de bine...

Astea se dau cadou de sarbatori de au disparut asa? :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

exista niste parfumuri in sticlute cu dop de lemn prin care trece lichidul si au siret legat de dop, miros super si persista, nu am mai vazut de mult timp, dar dupa parerea mea sint no.1

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu stiu de unde sint, dar sint si de trandafir, au o bila mica de lemn pe snur

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!