Jump to content

Odorizante Auto


VEKAU
 Share

Odorizante auto  

1.681 voturi

  1. 1. Ce odorizante auto folositi?

    • Ambipur
      396
    • MyShaldan
      131
    • TurtleWax
      36
    • Wunderbaum
      435
    • Ma Fra
      39
    • Sonax
      37
    • Arexons
      62
    • California Scents
      256
    • Altele (braduti de la benzinarie, imitatie ambipur, etc.)
      395
    • Nu folosesc
      35


Postare recomandată

Eu am luat azi dimineata un 'bradut' Dr Marcus, mamaaaaaaa, instant a umplut masina cu un miros frumos, dar seara spre casa mirosea de 10 ori mai puternic, aproape insuportabil de puternic, sa vedem cat tine minunea :))) ( e ceva galben)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

california scents cinnamon apple (mar cu scortisoara). il am de un an in masina si inca miroase.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, si mie imi place..dar n am prea ma vazut... :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din ce știu, nu se mai face aroma Cinnamon Apple :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cel mai bun de la California scents este gelul in cutie de aluminiu, este incomparabil mai bun decat cel cu capac care se roteste, de 10 ori mai bun, fara exagerez, e asa puternic ca te doare capul daca il mirosi de la distanta mica (il am deja de 6 luni si inca miroase- e adevarat ca nu l-am lasat desfacut mereu).

 

 

Inca il caut pe internet dar nu-l gasesc, stiu ca e cherry si ca are capac de aluminiu negru, nu pare a fi editie pt masina, e o cutie neagra de aluminiu cu capac etans, in cutie este un gel rosu transparent.

 

Asta este, de aici l-am si cumparat: http://www.dedeman.ro/ro/auto/accesorii-auto/odorizanti-auto/odorizant-auto-xtreme-dif-arome.html

Modificat de deenman
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am avut si eu CS Extreme si a tinut luni de zile. Costa in jur de 22 lei in Dedeman, chiar ieri am vazut ca inca il comercializeaza.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da cs gel cherry a fost foarte bun, vreo 2 luni a tinut sigur.

 

 

 

Eu am luat azi dimineata un 'bradut' Dr Marcus, mamaaaaaaa, instant a umplut masina cu un miros frumos, dar seara spre casa mirosea de 10 ori mai puternic, aproape insuportabil de puternic, sa vedem cat tine minunea :))) ( e ceva galben)

Deja se simte asa, lejer, dar inca se mai simte, mult mai bun decat wunderbaum.

 

Dar ieri am cumparat cws sticla aia mare patrata  :beer:  Primit cadou si un odorizant auto cu dop pluta, azi am mutat bradutul in portbagaj, si am pus la oglinda odorizantul cws, miroase foarte frumos, cand se termina scot artileria grea  :D  sticloiul mare cws cu ditamai cartonul ala care se infige in el  :icon_thumleft:

 

40 lei au costat ambele, sper ca 2-3 luni sa nu mai dau bani pe odorizante...

Modificat de Mumus.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am avut si eu CS Extreme si a tinut luni de zile. Costa in jur de 22 lei in Dedeman, chiar ieri am vazut ca inca il comercializeaza.

 

poate o fi bun, nu neg pt ca nu l-am incercat..dar singurul minus e varietatea ...prea putine sortimente. Sunt curios daca new car e la fel ca cel de wunderbaum..

 

eu ma refeream la CS normal, cel de mar cu scortisoara ca nu l-am mai vazut, iar colegu IONUTBLV a confirmat si el ca nu se mai comercializeaza.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu, nu e deloc precum cel de la wunderbaum, Dar Cum știm suntem unici și poate place unora:)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

CS new car nu merita cumpărat.

CWS cu sugativa întreaga în mașină e prea puternic. Tai jumate din ea și grija unde îl pui sa stea fix și sa nu se atingă de nimic.

Modificat de Muale
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nici mirosul prea puternic nu este asa bun, iar cel in cutie de metal cu 3 bucatele de vata sau ce este aceea este 100% organic deci nu chimicale (cred).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

CS new car nu merita cumpărat.

CWS cu sugativa întreaga în mașină e prea puternic. Tai jumate din ea și grija unde îl pui sa stea fix și sa nu se atingă de nimic.

Asa am sa fac, si pun sticluta intr-un locas de dupa frana de mana.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, si mie imi place..dar n am prea ma vazut... :(

Azi am trecut prin Dedeman si am vazut ca mai aveau cateva cutii de Cinnamon Apple, asa mi-am luat si eu o cutiuta si una cu gel cu Thyphoon Blossom.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Oare se poate adapta un aparat electric (Glade, ambi pur) de casa sa meargă în mașină? E practic un suport pt sticla de parfum care se încălzește pt a elibera parfum.

Ar fi ok pt ca da parfum cat merge mașină, nu mereu ca cele de mașină.

Dar rezistenta aia la 220v trebuie adaptata pt mașină.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

e interesanta ideea asta cu aparatul electric. Si eu m-am gandit ca ar fi mai practic decat apartul obisnuit.

 

CWS cu sugativa întreaga în mașină e prea puternic. Tai jumate din ea și grija unde îl pui sa stea fix și sa nu se atingă de nimic.

 

problema e ca e nu le mai gasesti pe alea originale. In ultima vreme, de fiecare data cand am luat, culoarea lichidului se schimba in cateva zile. De la culoarea aceea deschisa la o culoare inchisa, gen nestea :(

 

Iar mirosul nu e fix acelasi. E clar ca sunt 99% contrafacute. Am vazut mai nou ca se vinde si 'vrac'...Deci e clar ca le dilueaza sau sunt facute cu alte chestii care sa imite mirosul original...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Culoarea se schimba, se închide. Nu înseamnă că nu e original, probabil de la UV sau ca se evapora și rămâne uleiul parfumat.

Eu am luat original, cu factura și la fel se închide.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu luam inainte de la un prieten, care avea firma de curatenie. Si avea contracte la multinationale de astea mari. Iar ala nu se inchidea la culoarea + ca avea mirosul mult mai intens si mai placut (nu stiu cum sa explic).

 

Tu de unde le-ai luat? Si cat te-a costat? Ca pe net vad ca variaza pretul intre 25 si 35 ron in functie de cantitatea luata.

 

 

Cel mai tare miros care imi place la nebunie este cel de la benzinaria Rompetrol din Otopeni. E senzational. Numai ca n-au stiut aia sa-mi dea absolut niciun detaliu. Mi-au spus ca e o firma care se ocupa si nici macar nu stiu cum arata dozele consumate, esenta folosita..etc. Cica f multi au intrebat ce bradulet miroase asa :)))

 

Si ar mai fi un miros foarte tare, la magazinele Massimo Dutii, e asa un miros mai elegant - s-ar potrivi unei masini de lux, cu piele in interior si mahon ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

În jurul a 25 lei este la CWS, nu rețin exact prețul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

shobolanu.wob

În jurul a 25 lei este la CWS, nu rețin exact prețul.

10 RON sticluta mica, 50 ron sticla mare de CWS, se pot cumpara din Auchan de langa Militari Residence, e chiar in fata la magazinul de jucarii Noriel un stand, e o gagica acolo.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

85ml are sticla mare (originala cws)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Știu cât are, eram curios ce cantitate primești pentru cei 50 de lei.. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Frumos ar fi sa primești tot atât, având în vedere ca are adaos aproape 100%

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!