Jump to content

Odorizante Auto


VEKAU
 Share

Odorizante auto  

1.682 voturi

  1. 1. Ce odorizante auto folositi?

    • Ambipur
      396
    • MyShaldan
      131
    • TurtleWax
      36
    • Wunderbaum
      435
    • Ma Fra
      39
    • Sonax
      37
    • Arexons
      62
    • California Scents
      256
    • Altele (braduti de la benzinarie, imitatie ambipur, etc.)
      396
    • Nu folosesc
      35


Postare recomandată

Cred ca trebuie sa încerc mai multe, astfel încât sa imi dau seama care imi place mai mult. Mersi de recomandări !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Golden state delight este guma turbo, pana acum nu am auzit pe nimeni sa spuna ca nu ii place mirosul.

Modificat de Mumus.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mie nu.mi place :))

Squas blossom, cirese, route 66 din ce am mirosit o mostra... in masina nu stiu

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca e guma turbo imi place, a mai avut un prieten in masina acum ceva timp si era destul de puternic mirosul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Turbo miroase neplăcut într-o mașină încinsă la soare. În rest e f ok

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Uite ca acum auzi mumus : mie nu imi place mirosul de guma turbo si in general mirosurile dulci puternice ; eu sunt fan braduti Wunder-Baum New Car si Areon Sport Lux Platinum ; ambele tin ~ 3 saptamani.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Adevarul este ca sunt mai multi useri pe forum decat lume ce imi calca pragul masinii :) Normal sa se gaseasca pe aici mai multi carora sa nu le placa mirosul,.. am gandit-o si eu cu dosul... :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De ce, doar la tine in masina exista mirosul ala ? :)))) sunt si oameni carora nu le placa mirosul de guma turbo, drept dovada ti-au raspuns ;) oricum deja incepe sa fie un "trend" la fel ca folia de carbon..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dacă va place mirosul de CWS Frutto (guma turbo) încercați asta. Miroase f bine!

post-66542-14154442134912_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De ceva timp folosesc braduti areon mov. Party nu stiu cum se numeste aroma. Ii iau din carrefour cu 3 lei bucata si tin mai bine de o saptamana pe vremea asta. Va recomand sa incercati cu toata increderea aroma, pentru mine e peste wunder baum black classic, si ca pret si ca intensitate si ca durata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am incercat si eu CS Golden State Delight, cumparat de la Dedeman. Initial mirosea bine, dar acum lasa un iz neplacut, a sosete nespalate as zice.

Revin la My Shaldan, doar ca e prea mare cutia si cam incurca. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din prima zi de cand am masina am folosit numai wunder-baum pina colada,am mai incercat cu california scents,cws frutto...dar tot la braduleti am ramas,parca nu ma satur de mirosul asta,nu am gasit nimic altceva care sa ma faca sa renunt la ei...iar expresia celor care s-au urcat pentru prima data la mine in masina nu este alta decat "wow"  (ca sa ma si laud putin) :lol:  deci sunt multumit si recomand tuturor :icon_thumleft:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

In urma decesului odorizantului CS Bubble Gum, am decis sa incerc asa ceva tot cu aroma de guma, luat din Kaufland cu vreo 10-11 lei. Prima impresie e ca miroase foarte bine si e cu vreo 70% mai ieftin ca si CS. Singurul inconvenient e ca, capacul nu permite reglarea intensitatii, dar l-am pus pe cel de la California si acum e ok.

post-77500-0-89714600-1418593356_thumb.j

Modificat de flaviusmaff
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stiti cumva daca se mai gasesc cs coronado cherry? pentru ca am cautat in mai multe orase si magazine si nu mai gasesc nimic.

Modificat de redline1619
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sincer sa fiu nu am mai fost de foarte multa vreme prin Dedeman. Pe forum ai incercat? Eu sunt curios cat o sa tine asta si daca e ok o sa merg pe el. O sa incerc mai multe arome sa vad care e cea mai potrivita.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ei, hai ca nu e chiar cu 70% mai scump CS-ul. Eu folosesc numai CS Coronado Cherry si nu cred ca am dat vreodata mai mult de 14 lei pe o conserva. Sa ne spui cat rezista minunile din Kaufland. ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din ce am citit pe aici, de vreo 2 luni merg si eu numai pe wunder-baum pina colada. Am luat din Kaufland 2 braduti, pun unul la oglinda si unul in spate, dupa tetiera. Ma tin 2 saptamani lejer. Asa ca la nici 20 de lei pe luna, eu zic ca e buna afacerea :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

 

 

Dupa vreo luna jumatate, varianta pe gel este super! Eu mirosul il simt vag, il simt, dar asa, slabut, in schimb daca deschide usa cineva, imedeat simte mirosul, si spune ca se simte tare. :)

 

 

 

Eu de mult nu mai simt mirosul, dar si acum vreo 2 zile sa urcat cineva strain si ma intreba ce miroase asa frumos, deci am gasit un odorizant bun!

 

Nici cele din dedeman brasov nu sunt ce au fost odata, Adica tin max 1 saptamana doua...

Eu la varianta gel nu prea mai simt nimic, sa aibe vreo 3 saptamani, eu insa cred ca m-am obisnuit cu mirosul, trebuie sa invit colega de munca sa miroase un pic, sa vad ce zice.

Daca nu uit, testez maine.

Dupa vreo luna jumatate, varianta pe gel este super! Eu mirosul il simt vag, il simt, dar asa, slabut, in schimb daca deschide usa cineva, imedeat simte mirosul, si spune ca se simte tare. :)

 

 

 

Eu de mult nu mai simt mirosul, dar si acum vreo 2 zile sa urcat cineva strain si ma intreba ce miroase asa frumos, deci am gasit un odorizant bun!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...
apocalips80

Eu am umplut vechiul "Ambi Pur" cu parfumul meu personal, Creed GIT. Sunt mai mult decat multumit de rezultat si este diferit. Ma gandesc ca merge, pentru o varianta mai ieftina, si cu un parfum la vrac. In iasi avem o firma care face copii dupa diferite parfumuri, 100ml ajunge undeva pe la 50 lei. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

In urma decesului odorizantului CS Bubble Gum, am decis sa incerc asa ceva tot cu aroma de guma, luat din Kaufland cu vreo 10-11 lei. Prima impresie e ca miroase foarte bine si e cu vreo 70% mai ieftin ca si CS. Singurul inconvenient e ca, capacul nu permite reglarea intensitatii, dar l-am pus pe cel de la California si acum e ok.

 

Eu folosesc  aromele Fresh Spa si Bubble Gum,la cutiutele din aceea din Kaufland(11 lei).

Din experienta spun ca persesia pana la 2 luni,din lipsa de timp am stropit bucatile acelea imbibate cu parfum din interior cu detergent de geamuri si l-a revitalizat pentru inca vreo 2-3 saptamani.

Recomand.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am folosit Areon Ken Coffee, mirosul e super..dar nu persista.

Mi-am luat CS Coronado Cherry pt ca il lauda toata lumea..intr-adevar, persista..dar nu-mi place asa mult mirosul..

 

O sa caut in continuare..

Un feedback pt CWS Frutto, nu e prea puternic pt masina?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dacă îl pui cu sugativa lui, cam da. Eu când l-am folosit, am tăiat din carton pentru a nu fi puternic mirosul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!