Jump to content

Touran - senzor rezervor pt solutie spalare parbriz


kasius
 Share

Postare recomandată

On 16.01.2017 at 15:25, F l o r i n a scris:

pin 2 senzor, tragi fir pana in mufa ceasurilor, pin 17.

Pin 1 senzor, tragi fir pana in mufa ceasurilor - la pin 20 - ai fir maro/alb acolo

Mi a ajuns vasu de lichid parbriz cu senzorul de nivel pe care stiu sa l leg datorita lui Florin. Acum am alta provocare am luat si kitul de spalatoare faruri cu pompa duze si suporti bara numai ca nu stiu unde sa leg pompa de la spalatoare faruri? Multumesc anticipat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

T52b - pin 40 - dar prin releu - la 1B releu. Pleaca din 5B in pompa la pin 2 pompa, pin 1 pompa este masa

releu 3B si 2 - plus de la siguranta SC53 -20A.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Salut. De curand mi-am montat stropitori pentru faruri, insa nu inteleg de unde si pina unde trebuie trase firele pentru motoras la ele.

Stii cumva firele pentru stropitorile de parbriz incalzite unde trebuie legate. senzorul pt lichid de parbriz l-am legat.

Citarea inutila se sanctioneaza!

Modificat de vdragos
Quote inutil
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Incalzirile stropitori parbriz, la o siguranta pe plus contact, asa vin de fabrica.

Pana in masina,  comanda de la centrala electrica, prin releu, plus sigurante, la pompa

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!