Jump to content

Service-uri in Sibiu


cosmin brici
 Share

Postare recomandată

Hello,

Are cineva idee cat costa sa fac o copie de cheie la un Golf 5 si unde se poate face asta ?!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Incearca pe Str. Moldoveanu, pe dreapta daca mergi de pe Str.Balea, este un atelier de copiat chei. Daca trebuie sa copiezi doar lama metalica, nu cred ca e mai mult de 10-15 lei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu, vreau o copie "originala" pentru ca una dintre chei s-a pierdut si as vrea sa mai am inca una...

din cate am vazut sunt 2 tipuri, alea simple si cele cu telecomanda.

Are cineva idee cat costa fiecare dintre astea? Si unde se pot face, doar la TESS?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Probabil nu iti merge pentru ca esti abia inscris pe forum (Primul pas)... incearca sa il contactezi cu PM pe user-ul gokey. El se ocupa de copiat chei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Cine stie unde pot gasi o galerie de evacuare pentru golf 3 automatic 1.8.

Am galeria crapara chiar la iesirea din bloculmoror si la rece pocane ca tractorul.

Am 3 variante:

1. data jos si sudata

2. data jos si schimbata cu una second

3. data jos si schimbata cu una noua

Ce ma sfatuiti sa fac, avand in vedere ca nu ma prea dau banii afara din casa si unde gasesc cel mai convenabil

service in Sibiu ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu zic ca poti sa incerci sa sudezi galeria.Daca nu reusesti atunci te apuci sa iti cauti la dezmembrari o evacuare.bafta!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu zic ca poti sa incerci sa sudezi galeria.Daca nu reusesti atunci te apuci sa iti cauti la dezmembrari o evacuare.bafta!

exista riscul ca in timp scurt sa crepe langa sudura?

sti in Sibiu unde mai exact pot gasi galerie SH ?

sau macar pe cineva priceput in asemenea suduri?

mai am o intrebare. din cauza galeriei crepate, poate vibra masina? cel putin asa imi da senzatia, toarce ca un diesel...

am masina de cateva zile doar, poate asa trebuie sa se simta, nu stiu...

ceva intalniri se fac in Sibiu?

poate daca ar asculta cineva cum suna masina, mi-as forma o parere obiectiva despre ea.

Bafta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut,

am si eu o intrebare, unde pot sa verific si sa repar (daca se mai poate repara) toba. nu stiu exact ce s-a intamplat, dar suna a toba sparta :-)

@dydysoft - ai rezolvat problema? ai gasit meseriasul? cand mi-a aparut zgomotul de "toba sparta" am simtit si vibratii, asa am si eu impresia , ca tremura toata, iar sunetul e de groaza... zici ca e drujba ;-)

Modificat de DCC
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut,

am si eu o intrebare, unde pot sa verific si sa repar (daca se mai poate repara) toba. nu stiu exact ce s-a intamplat, dar suna a toba sparta :-)

@dydysoft - ai rezolvat problema? ai gasit meseriasul? cand mi-a aparut zgomotul de "toba sparta" am simtit si vibratii, asa am si eu impresia , ca tremura toata, iar sunetul e de groaza... zici ca e drujba ;-)

meseriasul l-am gasit, dar era plin de masini acolo, asa ca merg vineri pe la 14.00 sa vad daca gasesc liber.

nu imi permit sa las masina in curte la service pana au timp sa se uite la ea.

oricum, la mine se pare ca e ceva mai mult decat crepatura de galerie, imi consuma undeva la 20 litri la 100 km, si nu are putere deloc, parca ar fi lastun, nu golf de 1.8...

hai sa ne vedem intr-o zi sa schimbam pareri despre "defecte" :vaidecapulmeu:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

alt service inafara de cel a lui Leo mai stiti in Sibiu? unul sa nu fie asa aglomerat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut,

unde imi recomandati sa merg pentru a vopsi bara din spate de la Golf V pe asigurare RCA?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Avand in vedere faptul ca sunt putini specializati in VW in Sibiu este foarte greu sa gasesti un service fara clienti.

Mai puteti incerca si la Dan, in spatele bisericii de pe Stefan cel Mare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

maurice2001

La chestii marunte se descurca Dan ala si la masini vechi.La astea noi nu are ce-i trebuie asa ca nu prea se baga in ele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Dar unde as putea sa fac si eu o revizie cine stie ??? Nu de alta da nu mai am chef de astia de la reprezentanta ....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

doru_constantiniu

La Leo, pe Frigoriferului 17 sau la Autoinventy, pe Livezii

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Ce stiti de servisul DIXON din Gusterita ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Exista o tinichigerie in Ocna Sibiului, nu stiu cum se numeste dar toata lumea o cunoaste sub numele de "La Ocii". Am vazut lucrari facute de d/sul, "bijuterii", este un mare meserias.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Salut, inca un sibian printre putinii care sunt aici.La parte de mecanica si diagnoza va poate ajuta pe str.Magheranului 82,unde este si magazinul de piese auto, este un service auto destul de bun, nu are nici preturi mari si face mecanica si electronica (deocamdata la diagnoza nam auzit de rau).un numar de tel. de la service: 0752.312625.Sa auzim de bine

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Caut un service unde sa verific instalatia de climatizare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Caut un service unde sa verific instalatia de climatizare.

Incearca la Iony langa Trans-agape.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Caut un service unde sa verific instalatia de climatizare.

Poti incerca si la Gabi Curuia pe Str. Emil Zola nr.24, 0744-877005. Suna inainte pentru programare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pt cei din medias, un service ieftin si cu mecanici priceputi este in Copsa Mica, chiar vizavi de gara (0744 180 497). Mi-am schimbat le ei niste injectoare, distributia, si am facut reparatie capitala motor la transporterul de firma.

Modificat de john_otto
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Daca cauta-ti un meserias adevarat in tot ce tine de mecanica , contactati-l pe Sand Herciu. Omul lucreaza DOAR: VW, AUDI, SEAT si SKODA.

Eu tot la el imi fac revizile si pot sa zic ca sunt foarte multumit, atelierul lui zici ca-i farmacie.

Date de contact: adresa- Sibiu, str. Carpatilor nr.34 , tel 0722409896 sau 0751595219

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!