Jump to content

Service-uri in Sibiu


cosmin brici
 Share

Postare recomandată

cosmin brici

Sunt curios posesorii de vw din sibiu, inafara de TESS, pe unde isi mai repara masina, k la TESS sunt niste scoruri exagerat de mari si lipsite de realism. De expl: montat demontat baterie 250 000 smile.gif

Modificat de Bwwlan
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cosmin brici

Sa inteleg k sibienii nu isi repara masinile decat la dealer: :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

nici macar sibieni posesori de G4 nu sunt inscrisi aici? Poate fiind din acelasi oras mai schimbam ceva impresii la vreo intalnire, sau eventual sa impartasim "electronic" ceva impresii sau sfaturi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fii sigur ca nu e asa.Daca doresti, da-mi un P.M.si pot sa-ti recomand un bun mecanic in SB.Pentru schimbarea bateriei trebuia doar sa intrebi aici, in forum,si sunt sigur ca primeai sfaturi,incat s-o poti schimba singur.Curaj!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

demontatul/montatul a fost necesar in cadrul unei reparatii la vitezometru. Si pe listingul de manopera dat de cei de la tess atat au taxat operatiunea "decuplare sursa alimentare"

In sfarsit un sibian. sper k nu e si ultimul

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

salut baietii

un service bun pentru geometria rotilor stiti in sibiu ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salut voi sibienilor. Am si eu problema de aici http://vwforum.ro/index.php?s=&sho...ndpost&p=274143. dpolo crezi ca mecanicul de care ziceai poate sa rezolve treaba? Daca da trimite pe PM un nume si un nr de telefon sa il contactez pe om. Mersi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 10 months later...

Salutare,

Am si eu o problema destul de grava , imi intra apa in masina pe partea dreapta, poate cineva sa imi recomande un service bun in sibiu

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...
doru_constantiniu

Cel mai bun service din Sibiu, numai pentru VW, Audi , Seat si Skoda, este Auto Leo. Frigoriferului 17. Piese si consumabile pe stoc, de la golf 2 pana la Q7, preturi rezonabile.

Iti poti da seama ca e cel mai bun service dupa cate masini sunt acolo. Si, mai ales ce masini.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu vreau sa fac reclama nimanui dar pe frigoriferului am vazut ceva bun.de preturi si calitate nu stiu dar la prima impresie mi-au placut...dar mai e la turci dar am auzit ca au preturi cam mari....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cel mai bun service din Sibiu, numai pentru VW, Audi , Seat si Skoda, este Auto Leo. Frigoriferului 17. Piese si consumabile pe stoc, de la golf 2 pana la Q7, preturi rezonabile.

Iti poti da seama ca e cel mai bun service dupa cate masini sunt acolo. Si, mai ales ce masini.

Absolut corect doruconstantiniu, intr-un post mai vechi cineva ma intreba ce mecanic minunat am eu de ma duc tocmai la sibiu. Leo pe frigoriferului 17.

Plusuri: Leo e un tip pasionat, care sta acolo in business, pune mana el singur si rezolva problemele. Piesele convenabil, pe stoc sau se descurca de ele foarte repede ( dar mai convenabil la Volksman)

Minusuri: din pacate un pic cam aglomerat ( oare de ce?). Nu au tinichigerie deloc, nici vopsitorie sau electrica avansata. La mecanica stau f bine. Totusi, continui sa ma duc la Leo cu programare. Cand nu m-am dus la Leo, am patit chestiile alea urate cu motor cazut si alte treburi urate. Aviz si lui Rapier, daca ai probleme in zona poti avea incredere sa ii dai masina pe mana. Bafta oameni buni.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

doru_constantiniu

Intr-adevar, la AutoLeo nu fac decat mecanica, dar o fac cel mai bine.Metin, unul din cei 3-4 turci vopsitori din Sibiu, este cel mai bun din Sibiu. La tinichigerie si vopsitorie. Dar la mecanica, eu n-as avea incredere. Recunosc, n-am incercat, dar nici nu vreau. Dezavantaje la vopsitorie ar fi timpul mare de asteptare, pentru ca au foarte mult de lucru, si pretul, care este exorbitant. Pentru vopsit, mai sunt si alti turci, se zice ca sunt buni, dar n-am incercat.Eu, pentru probleme de mecanica, accesorii, etc, merg la Leo, iar pentru vopsit, merg la Metin.Parerea mea este ca, cu cat un meserias este mai specializat, cu atat face lucrul ala mai bine.Leo face numai mecanica si numai pentru masini VAG.Metin a inceput cu vopsitul, iar acum face si mecanica, pentru orice fel de masina.Cel mai bun electrician in Sibiu - Marius Popovici, nu stiu cum ii spune la strada, undeva in Lazaret. Intrebati de Auto Popovici.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am fost azi la Auto Popovici si e inchis pana in data de 03.10.2007

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu pentru partea mecanica merg la Leo. Nu are preturi exagerate. Mi-a curatat turbina si refacut geometria variabila 240 ron.

Consumabilele le schimb acasa, in afara de ulei. Cele mai ieftine piese le gasiti la RollFast in Turnisor. (filtru polen MANN carbin activ pt G4 - 45 ron, la alte 3 magazine era 60 ron).

Despre vopsit si eu votez pentru turci (Metin sau Zeno) de fapt lucreaza impreuna... si fac treaba super buna! Si la Polish sunt foarte priceputi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu pentru partea mecanica merg la Leo. Nu are preturi exagerate. Mi-a curatat turbina si refacut geometria variabila 240 ron.

Consumabilele le schimb acasa, in afara de ulei. Cele mai ieftine piese le gasiti la RollFast in Turnisor. (filtru polen MANN carbin activ pt G4 - 45 ron, la alte 3 magazine era 60 ron).

Despre vopsit si eu votez pentru turci (Metin sau Zeno) de fapt lucreaza impreuna... si fac treaba super buna! Si la Polish sunt foarte priceputi.

Absolut corect, dar va sfatuiesc sa verificati piesele si la colegul volksman. Il gasiti aici pe forum, are posturi multe. Dupa un tur de forta de cautari indelungi in TM, CS, CJ, SB si B, ptr ca nu avea nimeni planetara pe care o cautam eu pe stoc, Leo mi-a dat una reconditionata GRATUIT fratilor! Apoi, a doua zi, am gasit forumul si l-am gasit pe Volksman. Am gasit planetara pe care o cautam la doar 800RON. Asta dupa ce mi se cerusera in diverse alte locuri preturi intre 4000 Ron si 1400 RON. Livrarea a doua zi. Credeti-ma pe cuvant ca preturile lui sunt fantastice si livrarea rapida. Exemple mai am... dar nu e cazul.

Pentru roti in afara de SIGEMO mai merita ceva amintit? Numai bine si fara accidente!

Modificat de SIT
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

doru_constantiniu

Pentru anvelope, am gasit preturi bune la Centrul Anvelopa (Ratiu, langa Absolut). Au si service roti. Cautati site-ul lor, ca au preturile acolo.

Metin are atelierul, de fapt ditamai service-ul, pe str. Tiglari. Treci de lacul lui Binder si, pe partea stanga, dupa vreo 50 de metri este o vopsitorie mai mica, tot un turc, Zeinel. Mai mergi 50 de metri si, tot pe partea stanga este vopsitoria lui Metin. Ugur Service se numeste.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mie mi-a reparat Zeinel un Fiat Punto prin 1998... foarte frumos a lucrat! Nu era asociat cu Metin si lucrau impreuna? Undeva pe Calea Poplacii parca...

Modificat de rvacaru
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am fost si eu pentru o problema cu Sonda de temperatura a lichidului de racire bineintzeles la AutoLeo, prima impresie dupa ce am vazut ce e pe acolo e favorabila as recomanda oricand la orice sa mearga acolo!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va salut domnilor!

Stiu si eu de Leo, desi am inteles ca e destul de scump, dar mai stiu si de Sandu Herciu. El are service undeva in zona Tiglari. Telefonul lui: 0722.409896. Mai multe persoane mi-au spus ca ei doi ar fi cei mai buni pe VW din Sibiu. Precizez ca nu am fost la niciunul. As putea sa mai recomand, pentru probleme ce tin de motor si diagnoza, pe Gabi Curuia (tipul e chiar Inginer). Gabi Service, Str. E.Zola, Nr.24, Tel: 0744.877005.

Toate bune!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai revin cu niste informatii.

Pe partea de mecanica, directie, unghi de fuga etc. mi s-a recomandat un service pe Str. Eschil, Nr.40. Mecanicul se numeste Mihai Boar si am inteles ca e foarte bun pe segmentul asta. Tel: 0269.222314.

Eu personal am fost la Gabi Curuia (schimburi ulei si filtre) si la Adrian Ciorogar (placute frana, verificari). Acesta din urma are firma Car Service, Str. Fagului, Nr. 1A, Tel: 0269.219955. Mentionez ca cei doi au preturi OK si lucreaza bine si ingrijit.

As dori sa-mi spuneti, daca puteti si stiti, de unde as putea sa fac rost de copertina (piesa aceea rabatabila-nu stiu exact denumirea ei) ce se trage peste portbagaj si cam cat ar costa? Masina e cea din semnatura si e Variant!

Mare grija la trafic!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mersi, crede-ma ca am incercat si inainte dar n-am gasit asa ceva. Am observat ca multi cauta. Am mai trimis mailuri la cei care cautau si sa vedem...

Vad ca se bat ca in razboi cand se dezmembreaza ceva, iar apoi ba se renunta, ba nu mai desfac masina, ba nu mai raspund la postari...... Parca si tu iti cautai o cotiera neagra textila, ti-ai gasit pana la urma. Caut si eu asa ceva.

Toate bune.

PS. Scuze pentru off-topic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

doru_constantiniu
Plusuri: Leo e un tip pasionat, care sta acolo in business, pune mana el singur si rezolva problemele. Piesele convenabil, pe stoc sau se descurca de ele foarte repede ( dar mai convenabil la Volksman)

Mi-a reparat Leo macaraua la geamul soferului, cu kit original - 200 lei (piesa + manopera)

Am cumparat eu un kit de reparatie pt. macaraua de la usa pasagerului, de la volksman (si mi-am reparat eu macaraua, pt. ca Leo era in concediu) - 215 lei piesa + 35 lei transportul.

Deci nu are rost sa te tiganesti sa mergi la un mecanic cu piesele tale, cel putin la Leo, pentru ca nu te jecmaneste.

Nu zic nimic de volksman, e ok, e pret de magazin, dar Leo are un discount de la engrosisti care e mai mic decat adaosul lui, deci piesele sunt mai ieftine decat intr-un magazin en-detail de piese auto.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!