Jump to content

Service-uri in Sibiu


cosmin brici
 Share

Postare recomandată

Multumesc frumos pentru raspuns.

Dar este vreo problema daca uleiul nu e de culoare verde?

am citit undeva pe forum si scria ca la vw golf 4 si bora neaparat uleiul sa fie verde ca altfel ar fi problema...

Nu stiu ce ulei sa bagat la servo-directie dar banuiesc ca in Germania la service nu a bagat orice au avut la indemana.

 

O zi frumoasa in continuare.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Salutare! Vineri as dori sa ma duc in Sibiu pentru a achizitiona un seat leon 1m 1.9 tdi 4x4 si evident vreau sa il duc intr-un service pentru o verificare.
Am sunat la cei de la Tess, reprezentanta VW, dar aveau disponibil abia de marti incolo.
Stie cineva un service de incredere din Sibiu sau in imediata apropiere la care sa fac o verificare completa a masinii?

Atasez si doua poze cu masina luata in vizor, in caz ca o stie cineva si are informatii despre ea, mi-ar fi de un mare folos.
Multumesc mult!

638035_seat-leon-model-4x4_1.jpg

638035_seat-leon-model-4x4_2.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...

Imi poate recomanda cineva un service serios in Sibiu? Problema e legata de consum de lichid de racire,deci trebuie investigat un pic mai mult. Multumesc.

 

PS Link-ul de mai sus nu merge la mine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salutare tuturor , pentru un rns 310 unde as putea merge pt harta romaniei ? Si pentru montare alarma stiti pe cineva bun ? 

Multumesc anticipat si o seara frumoasa va doresc !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Eu am fost la AutoLeo unde am fost foarte multumit insa nu mai raspund la telefon de ceva timp, iar eu nu am timp sa ajung pe la ei (fiind in partea opusa a orasului). Din motivul asta ma gandesc sa incerc si in alta parte.

Voi pe unde va faceti revizia?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Salut

Imi puteti recomanda pe cineva in Sibiu pentru o diagnoza la un Touran? In special am nevoie pe partea de clima / webasto.

La Tess e ok pentru asa ceva?

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bad post

Modificat de Johnny_L
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Salut. As avea nevoie de un service bun pentru vetificare/reglare geometrie roti pentru un golf 4. Va multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Salut!

Imi puteti recomanda un tinichigiu/vopsitor bun? Am inteles ca turcii (Metin, Zeinel) de langa lacul lui BInder nu mai sunt atat de apreciati, au inceput sa faca carpeli.

Am auzit ca undeva in Slimnic ar fi cineva bun dar nu am nici un contact.

Please help!

Multumesc!

P.S.: Am de schimbat 3 usi si pragurile :).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut

E  un tip in Talmaciu,Marian

A lucrat la TESS

0745096990

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Buna, ma puteti ajuta Urgent cu un service  in Sibiu? Sunt din Bucuresti si am o problema la passat2.0tdi, 170 cp. In timp ce veneam de la deva pe autostrada si e ploaie mi-a aparut clipind semnul de bujii si nu mai trage masina peste 2500 de ture. Parca a murit turbina. 

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La ora asta c am greu

Leo Service
Mobile 0722588423

AUTO SERVICE S.R.L.

Str. Magheranului 82, Sibiu
0752 312 625

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

25 minutes ago, chief said:

Buna, ma puteti ajuta Urgent cu un service  in Sibiu? Sunt din Bucuresti si am o problema la passat2.0tdi, 170 cp. In timp ce veneam de la deva pe autostrada si e ploaie mi-a aparut clipind semnul de bujii si nu mai trage masina peste 2500 de ture. Parca a murit turbina. 

Multumesc

Ia contactul si pune-l din nou. Cel mai probabil ai luat un limp mode.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

45 minutes ago, pronet said:

Ia contactul si pune-l din nou. Cel mai probabil ai luat un limp mode.

Intr-adevar dupa ce am luat contactul si am pus din nou a mers mai bine. O sa merg la o diagnoza la Bosch Car Service in Sibiu sa vad ce zic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mergi la orice coleg cu vcds. Faci o scanare si un log in mers. Posibil geometrie turbina, actuator etc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dacă rămâi în Sibiu te pot ajuta eu cu o scanare

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, multumesc pentru raspunsuri. Am fost la Bosch Service si nu au reusit sa se conecteze la computer pentru diagnoza. In Alba Iulia la PROTOS au gasit supapa de vacuum turbo cu problema. Acum astept piesa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Un mecanic care are pistol cu bataie? 

Imi trebuie pt surubul bucuclas de la compresor clima 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salutare, in sibiu unde se pot face unghiurile la un touran: si pe fata si pe spate. Tot de pe forum am inteles ca la Touran tre sa se faca si pe spate...mersi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut

Sunt multe service uri care fac unghi

Eu le am facut undeva in zona Kontiki

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna, am din fabrica montat pe mașină încălzire auxiliara programabilă... Scoate un fum dens cu miros de motorina, cunoașteți vre-un service sa se ocupe cu așa ceva? Sau măcar să o de-a jos și să o curețe...

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

 

Va rog mult, imi puteti recomanda pe cineva in Sibiu care sa imi schimbe actuatorul turbinei?
Pe la service-urile la care merg, nu gasesc nici unul liber luna asta - si nu pot fara masina atat de mult timp. :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

 

Salut, imi puteti recomanda un service serios si decent in Sibiu care sa imi repare motorul BGW la Passat 2005? Am bataie la motor si pierdere ulei, cred ca e turbina?

Mersi pentru ajutor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!