Jump to content

Skoda Superb .. care e cea mai potrivita motorizare ??


rvacaru
 Share

Postare recomandată

Aș fi atent la problemele cu design-ul defectuos al pompei de ulei ce duce la distrugerea turbo. Este notoriu motorul de 2l PD pentru problemele de mai sus, dă un search și vei găsi pe forumuri VW / Audi detalierea problemelor. Eu unul m-aș feri...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...
  • Replies 53
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Mariuz__

    3

  • andrein

    3

  • andrei_221

    3

  • Cosmin Min

    2

Sal. In caz ca răspunsul nu vine prea tarziu am avut masina asta cu motor awx tunat la 160 cp pentru 4 ani -110000km . Este E3 asa ca ai grija la taxe. In rest numai de bine: consum foarte bun, demaraj mult peste actualul superb cu dsg si 170 cp ( cel putin pe plaja zilnică) , senzația de tabla țeapănă nu este doar senzație e pe bune. Copii ii puneam pe capota si nu se mișca nimic- la modelul actual se mișca capota la viteze mari ca o pânza. Lucruri nașpa: uzura morala, bordul depășit si interiorul anost, tapiteria care deși arată bine dupa spălat se pătează si de la picăturile de ploaie. Atenție la cauciucul de pe butoane care se cojește in timp, mai ales daca picura deodorantul. Ca probleme cronice: veșnicele contacte de la uși (cele care aprind lumina), burdufurile de la planetare, macaraua de la șofer care a fost schimbată de 2 ori (caută sh daca ai nevoie). Cu chip tuningul nu am avut probleme decat ca mi-a spart furtunul de la intercooler in Turcia, dar nu am forțat-o decat ocazional ( eu unul n-as mai face chip tunnig- mereu mi-a fost frica de ambreiaj sau turbina). Consumul in oras este la fel ca la superbul actual dar la drum lung era mai economică ( eu compar superb 1 manuala 5 trepte 160cp cu superb 2 dsg6 170 cp). Daca mai ai întrebări nu ezita

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la modelul actual se mișca capota la viteze mari ca o pânza.

hai mai... chiar asa?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O da... la mine face ca si covorul lui Aladin, uneori se mai si deschide da doar la viteza de autostrada si la noi cum nu avem prea multi km de autostrada este ok! :icon_bounce:

De unde le scoateti?

Modificat de czsilviu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!