Jump to content

Ce model Audi Preferati?


EPoX
 Share

Ce AUDI preferati ?  

417 voturi

  1. 1. Ce AUDI preferati ?

    • A2
      6
    • A3
      62
    • A4
      195
    • A6
      149
    • A8
      55


Postare recomandată

  • Replies 158
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Vlad MHL

    4

  • EPoX

    3

  • Thheo

    3

  • koon

    3

Top Posters In This Topic

Posted Images

Imi este greu sa fac alegerea. Audi ueber alles, asta e clar. Dar care dintre ele, depinde de multi factori.

Daca as schimba maine Golf-ul, as alege A3.

Daca as fi mai batran cu 5 ani, as alege A6, noul model, care este cri-mi-nal.

Daca as avea 50 ani si sofer, as alege A8.

Am ales A3.

<{POST_SNAPBACK}>

:)

Asta spunea Alex acum 8 luni...Ghiciti ce model si-a cumparat acum... :P ...exact-A4 (singurul model caruia nu i-a facut o "descriere" atunci. :P

Oricum, parerea mea, subiectiva, este ca a facut o alegere foarte buna...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

acum as alege un A3, dar varianta in 3 usi, desi si sportback ma incanta..

dar daca chiar ar fi sa cumpar, as alega un A4 nou, poate chiar avantul, ca sa il am cativa ani, si eventual un diesel ceva de 2.5 quattro..

dar visul meu ramane in continuare primul RS4...break de vanatoare cum bine a fost numit el...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aleg A3 Sportback pentru mine la aceasta varsta. Mai tarziu A8. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

A6 3.0 TDI Quattro... clar... extraordinara masina...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am ales a4 1.8 T pentru ca conduc o astfel de masina si este super. are un look foarte agresiv si un interior primitor ( nu la fel ca cel de la a6). cand accelerezi te simti ca un adevarat pilot

Interiorul la a6 nu e primitor? ;) Ha! Cu ce a6 ai mers? Intr-adevar e posibil ca un audi din 1980 sa nu mai fie atit de "primitor"

Preferatul meu este A6 3.0 TDI quattro.

Detin A6 136 Kw- 180CP cu 2.5 TDI. Motorul e excelent si sta fiind ca s-a scos pe noul a6 ... trebuie sa accept ca cel de 3 TDI trebuie sa fie perfect. Pilot ma simt oricind vreau sa pun piciorul in acceleratie. La 180 CP nu prea stie ceea ce e deal / vale. Nu face diferenta ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Interiorul la a6 nu e primitor? ;) Ha! Cu ce a6 ai mers? Intr-adevar e posibil ca un audi din 1980 sa nu mai fie atit de "primitor"

Cred ca a vrut sa spuna ca este primitor, dar la un A6 ar fi fost si mai si. Mai bine te asiguri ca stii exact ce-a vrut sa spuna omul si dupa aceea incepi cu ironiile (sau, si mai bine, nu incepi deloc).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cu toate ca am a4quattro votez a6,este mai impunatoare,are spatiu interior mai mare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A3 Sportback, 2.0TFSI quattro, buna pt tuning, buna pt orice vreme destul de spatioasa, f agresiva

e un compromis excelent intre un VW Golf V GTI si un R32

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

80 B4 2.8E Quattro,S2 ABY,RS2,RS4,Urquattro,nu neaparat in ordinea asta.Cine a condus asa ceva,stie......... :D .Nimic nu se compara.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Am un Audi A6 1.9 TDi din 2002 o masina perfecta din toate punctele de vedere ( cel putin pentru mine). Asa ca la A6 inca un vot.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Indiscutabil A6 3.0tdi quattro. Ma gandesc chiar sa-mi si cumpar una....cam peste 20 de ani cand o fi pe la 5000 de euro :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am pus A4, pentru ca mi-ar placea cu A4 Quatro 3.0 TDI, dar de ce sa mint nici celelalte nu mi-ar displacea, A6 si A8, A3 si A2 mi-au placut odata, acum mi se par micute.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A3 cu siguranta........in 2 usi!!!!!! :banghead:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A 4 is the car of my dreams..quatro diesel peste 150HP..cel putin cu noua grila ma da pe spate...da e buna si O2..;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...
Sorin Golf 3 cabrio

A 4 CABRIO 2.5 TDI 205 C.P. - recunoasteti ca este cel mai bestial Audi ? ? ?

Modificat de Sorin Golf 3 cabrio
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A6. Il am de curind si cred ca Audi a gasit echilibrul cu A6. Sint multumit de confort, consumul e corect si este grozav de usor de condus pentru dimensiunile ei :P . Cei care se pling de parcarea in oras sint putin grabiti... Il recomand tuturor fanilor Audi si, avind in vedere pretul, le doresc sa-si poata achizitiona unul cit mai repede. :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pe mine de la audi ma face sa visez a4-ul iar daca ar fi sa fie the best of the best un rs4 ....daca nu macar un a4 3.0tdi (dar asta poate urmatoarea masina)

si a6-le e frumos dar nu e ceea ce caut de la o masina!

defapt toata gama de audi imi place!poate a2-ul sa nu fie printre preferinte dar la categoria ei ....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 10 months later...

Sincer, Allroad 2.5TDI, dar pentru ca nu este in lista, am pus A6. Neaparat Avant (A6 nu Allroad). Pentru locul 2 A4.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

a3modelul nou 3.0 tdi quattro automata

momentan am a4 1.8 t dar as schimba o fara sa stau pe ganduri cu un 3 integral automat , imi place foarte mult solutia asta :Driver:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am A4 -> probabil spre sfarsitul anului voi lua un A6 model nou -> dar visez la un S8!!! E criminal si nici in ruptul capului nu as angaja sofer, masina asta merita sa o conduci singur singurel...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!