Jump to content

tune
 Share

Postare recomandată

@some, am descarcat si eu fisierul atasat de tine.

Aceiasi operatiune se face si la polo 6n?

Intreb fiindca stiu ca au aceleasi ceasuri de bord si golf III si 6n.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pt golful din semnatura imi tre cu MFA sau fara?

Pui cu MFA daca ai elementele necesare functionarii MFA: maneta stergator, sonda temperatura exterioara si ulei si, binenteles, ceasuri cu mfa

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

codurile pot fi resetate din calculator prin legare la mufa sau doar din butoanele de pe bord?

de unde pot face rost de program si mufa pentru conectarea compiuterului de bord la PC

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut,

am doua indicatoare de bord (ceasuri): unul este fara turometru dar este in km si al doilea este cu turometru dar este in mile. se poate pune doar turometrul in locul ceasului? este enervant asa in mph cum e pt ca si ecranul de jos este in mile si tot timpul trebuie sa fac socoteala citi km am mers sau citi km mai am motorina. ambele indicatoare sind de diesel.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu , este o singura placa cu integrate si cuprinde cele 4 ceasuri

Modificat de Danny78
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

mi-am schimbat si eu ceasurile de bord azi :D aveam cu ceas acum am cu turometru :) singura problema e ca snt in mile :( ma intrebam daca pot gasi hartii d-alea s le pun pe vitezometru sa-mi arate in km\h. am auzit ca se pot face la imprimanta :icon_thumright:

post-12834-1205846819_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

a si era sa uit azi cand veneam acasa a inceput sa se aprinda martorul de la ulei si piuia insistent ...oare de la ce o fi ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Verifica in topicurile mai vechi legate de sondele de ulei. Ramanem on topic

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

lasa o adresa de email , am eu unele scanate , nu stiu cat sunt de utile insa poti sa verifici .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am gasit o solutie interesanta: daca tot nu pot scoate acul de la vitezometru m-am gand s pun vitezometrul pe placa de circuite care contine turometru si il scot pe cel in mile. se scoate foarte usor. dar poate s nu mearga? adica contactele snt km aceleasi, nu?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

contactele sint aceleasi, dar pe ceasul de jos o sa fie tot in mile

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

poate asta te ajuta , esti din bucuresti , daca vrei le scanam , le editam in photoshop si le facem si albe , eu nu stiu cum se demonteaza insa daca tu ai alea in + putem sa "experimentam" pe ele .

http://blauertacho.de/doc/vw/golf_3/tacho_...cho_von_trw.htm

post-6376-1205942347_thumb.jpg

post-6376-1205942350_thumb.jpg

Modificat de D@ny
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Daca mai are cineva ceasuri de bord cu turometru, sunt interesat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Salutare,

Poate sa-mi spuna cineva daca toate bordurile de G3 cu turometru sunt echipate cu microprocesor Motorola?Daca nu, cum pot afla, fara a demonta bordul, care sunt cu microprocesor Motorola?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

daca pun ceasuri de bord de la un vr6, kilometrul va arata corect viteza?cei de la dezmembrare, mi-au zis dle nu se poate......

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

este de cumparat ''display'' alb ma refer la ceasuri? si cum se schimba.. ? ...rog ceva info...thank's

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca as alege un bord de benzinar scalat pana la 220kmh, va arata viteza corecta?(al meu e gradat pana la 200kmh)?

pe splenetic am gasit acest file, cum pot sa-l modific, daca eu vreau un fundal alb pt ceasurile de bord fiind ca habr n-am...:blah:

cum pot sa-l schimb culoarea in alb? se poate indicele de viteze se de turatie sa fie schimbate in rosu? cum pot sa-l scot de pe calc, trebuie doar facut un print?

post-33376-1223738784_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

ce trebuie facut ca sa-mi mearga avertizorul de faruri aprinse(nu merge), si ce bec sau dioda trebuie sa schimb ca sa am lumina de fundal pe la mijlocul bordului(ventilator, aer cald/rece, reglarea fluxului de aer). mult anticipat pt timpul acordat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ce trebuie facut ca sa-mi mearga avertizorul de faruri aprinse(nu merge), si ce bec sau dioda trebuie sa schimb ca sa am lumina de fundal pe la mijlocul bordului(ventilator, aer cald/rece, reglarea fluxului de aer). mult anticipat pt timpul acordat

http://www.emotors.ca/articles/117.aspx - Pentru becul de la aer

http://www.blauertacho.de/doc/vw/golf_3/li..._3_auf_blau.htm - Blocul de lumini

Modificat de BogdanBlaa
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Caut disperat becuri de bord. 2W. Am gasit ceva Philips http://philips-shop.ro/details/BECBORDBAX1...e10buc-7379.htm cu "fasung".... problema e ca sunt prea mari fasungurile.

Bun, le-am schimbat cu cele arse.... alta problema, clemele de metal la cele arse aveau o buza (becul e sudat de lamele) astea noi nu mai au acea lamela "buza". Pana la urma ma bag pe leduri. Totusi inainte sa rup bordul stie careva unde gasesc becuri pt g3? Modelul vechi. Din poze se vede ca modelul vechi (cel rosu) are ceva in plus (urechile), si e mai subtire.

post-14771-1224886590_thumb.jpg

post-14771-1224886598_thumb.jpg

Modificat de CVA G3
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am desfacut bordul, mi s-a ars becul(e led parca), unde pot sa cumpar una bucata si cat costa?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Gata am rezolvat.

10 ron.

E un super led, lumineaza normal, eu am pus albe pana ma apuc de tunat bordul (am niste idei... mama- mama).

Am gasit albe, albastre, rosii, verzi. Vezi sa iei led cu cap taiat (drept) pt a avea lumina dispersata. Intra perfect pe soclu/gaura spre deosebire de becurile philips. Uite si poze cum trebuie sa arate becul sau ledul.

post-14771-1225230950_thumb.jpg

post-14771-1225230960_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!