Jump to content

Service AMI


ADU 33
 Share

Postare recomandată

nu vreau sa stic linia de vorbe bune, dar poate ar trebuii cineva sai informeze pe baietii de la ami ca motorul de 131 cp este pd si sa numai puna ulei cu alte norme inafar de 505 01, cum au facut la un a6... si omul era la al doile schimb la ei

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cipos, aici intra in discutie si ce doreste omu'.

doctore, poti veni si cu piesele tale, dar nu-ti mai ofera garantie si mi se pare normal.

n-a zis nimeni ca este perfect.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
Cristi Furtuna

Vreau sa adaug si eu o bila mare mare mare alba pentru colectivul Ami Auto. Eu am fost sa schimb distributia la masina din semnatura, total 20 mil - normal trebuia 14 dar impreuna cu unul din mecanicii AMI, domnul Marius, am considerat ca trebuie sschimbat si un intinzator care era rau uzat. Programarea sa facut prompt , am fost cu masina si am intrat direct la ora stabilita, se lucreaza curat, intrun spatiu curat, doamna Larisa , cea care face programarile si se ocupa de aducerea pieselor a fost super de treaba. Ce mai pot zice, totul a decurs cum ma asteptam mai bine si fara probleme, am avut masina gata in 5 ore, am plecat multimit si fara nici o parere de rau ca am dat banii :)). Intrun cuvant BILA ALB IMACULAT :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vekau, acum am vazut ca s-a mai postat aici!

eu am vrut sa schimb ceva si mi-au zis la tel ca ma refuza daca nu cumpar piesa de la ei!!!

nu e loc de dubii!

cu garantia nu as fi avut de comentat!

si mai nou fac asa si cei de la augsburg!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

dar de ce vreti voi sa aduceti piese din alta parte? este mai ieftin decat la ami? parca intelesesem ca au preturi bune....

stiti cumva daca lucreaza si alte masini in afara de cele din familia VW?

Modificat de tonic
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare,

Am schimbat acum cateva luni in urma, cred ca prin noiembrie, uleiul si filtrele, uleiul e 70 RON/l si in total am iesit cu 495 RON. (toate de la ei). Au dat o impresie de meseriasi intr-adevar, am stat langa masina si am urmarit fiecare miscare. Ma ganeam daca sa imi schimb si distributia la ei si capetele de planetare ca fac scandal...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Gorillaz_Doktor

tocmai am sunat la ei pentru schimb bucse punte spate = nu au presa ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Sal all

Am trecut si eu azi pe la AMI AUTO Baneasa pentru un schimb de ulei si am ramas placut impresionat de acest service .

Mai rar azi un service care sa se comporte frumos cu clientii si plus de asta am stat langa mecanic (ceea ce conteaza mult), am vorbit cu el (super de treaba) , am vazut ce face si mi-a dat recomandari .

Manopera gratuita daca iei ulei de la ei, ceea ce recomand ca sunt distribuitori Castrol si au preturi bune .

Recomand acest service , eu unul ma mai duc .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

ieri am facut din nou vizita la service pentru consumabile.

schimbat uleiurile - motor si transmisie, filtrele mai putin cel de polen si placutele pe spate = 670 RON cu multumiri.

uleiul de motor este acum Castrol Edge, ceva nou care inlocuieste mai vechiul Long Life 3. la cutie am pus Mobil.

acelasi tratament OK.

http://www.castrol.com/castrol/productdeta...ntentId=7022028

sau

http://www.castrol.com/castrol/productdeta...ntentId=7008962

Modificat de VEKAU
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Mda... S-a scris prea numai de bine... Eu am fost sa schimb filtrele si uleiul in primavara si am ramas cu impresia asta:

Sa incep totusi cu plusurile:

- Sunt foarte amabili

- te lasa sa stai cu ei

- iti dau sfaturi cat pot.

- Au preturi foarte bune la piese si la ulei si cred ca si la manopera.

Acum cu minusurile:

- Nu au diagnosticare VAG-Com pt Audi A3 8P (06-2003 prezent).

- Nu stiau unde se pune filtrul de polen. Au scos o masca de sub stergatoare degeaba. L-au gasit pana la urma. Insa a montat stergatoarele si nu mai mergeau... A verificat el motorasul si pompa dar sufletu, tot nu mergeau. Spre plecare surpriza, au inceput sa mearga ca deh, am inchis capota!

- Se pricem cam la ce au facut, si sunt destul de stangaci la lucrurile pe care nu le stiu. Nu stiu daca toti acum, dar cel care a lucrat la masina mea da.

- Nu prea mi-au lasat o senzatie de relaxare, ci mai mult una de nesiguranta...

Sfatul meu este daca aveti o masina mai noua nu mergeti la ei decat pentru lucruri destul de elementare. Daca se complica lucrurile sunt riscuri. Desi cel mai bine e sa intrebati inainte ca poate s-au mai pregatit intre timp.

Inca o faza. Masina mea pierde ceva ulei si mi-au zis ca la furtunu de turbo sunt niste garnituri pe la care era ceva ulei. Au zis ca sa le schimb. Acum am fost la alt service si mi-au zis ca nu trebuie sa fie aer cu vapori de ulei in furtunul ala... Deci inca un minus si pe constatari.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

"Inca o faza. Masina mea pierde ceva ulei si mi-au zis ca la furtunu de turbo sunt niste garnituri pe la care era ceva ulei. Au zis ca sa le schimb. Acum am fost la alt service si mi-au zis ca nu trebuie sa fie aer cu vapori de ulei in furtunul ala... Deci inca un minus si pe constatari."

Dupa ce am mai citit si eu cate ceva:

- imi cer scuze pt aceasta remarca. N-as putea spune ca sursa a 2-a este de prea mare incredere, iar cunostintele mele in domeniu cam nu prea exista momentan.

- restul remarcilor sunt o parere personala, si din cate am mai citit, exista service-uri specializate si aprobate RAR pentru anumite branduri capabile de orice expertiza si remediere, si service-uri care se ocupa de anumite probleme, sa zicem generale si des intalnite, - cazul Ami Auto. In concluzie pot afirma ca pentru ce este destinat, Ami este un service foarte bun, preturi intr-adevar foarte bune la ulei si filtre cel putin, iar relatia cu clientul de nota 10.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Iar inca o bila alba pentru cei de la AMI . Dupa ce in primavara am schimbat kitul de distributie la ei acum a venit randul sa shimb Kitul de ambreiaj si volant (volant pentru ca am considerat ca era mai bine asa). Pretul OK :) tinand cont de situatie - 12 mil kitul - 19 volant (LUK) . Baietii s-au miscat rapid si ca de obicei amabili si foarte receptivi la ce se intreaba.Timp de lucru - 5 ore , pretul la manopera mai mult decat bun(4.5 mil).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Iar inca o bila alba pentru cei de la AMI . Dupa ce in primavara am schimbat kitul de distributie la ei acum a venit randul sa shimb Kitul de ambreiaj si volant (volant pentru ca am considerat ca era mai bine asa). Pretul OK :) tinand cont de situatie - 12 mil kitul - 19 volant (LUK) . Baietii s-au miscat rapid si ca de obicei amabili si foarte receptivi la ce se intreaba.Timp de lucru - 5 ore , pretul la manopera mai mult decat bun(4.5 mil).

oare de ce nu mentionezi ca la aceleasi piese montai de 3 ori ambreiajul,

nu cred totusi ca ai uitat, sau zambetul pentru asta era ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am fost si eu la ei pt schimbul de ulei si anul trecut si anul asta. Mi-au lasat o impresie buna. Preturi bune , lucrare buna. Acum vreau sa imi schimb distributia, am sunat la ei dar pana pe 20 tanti Larisa e in concediu si nu fac distributie. Oricum vreau sa sustin parerea unora care au zis ca e cam isterica la telefon, asa e am patit-o si eu mai demult. Insa baietii de la service au fost foarte amabili si asta m-a facut sa merg la ei, ca doar nu ma asteptam sa o vad pe tanti Larisa bagata pe sub masina mea cu cracii in sus ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Am fost si eu astazi de dimineata la Ami pentru schimbul de ulei si filtre. Impresia lasata a fost una pozitiva. Am fost programat la 09:00, la 09:00 am intrat in service. Oamenii foarte amabili. Am stat tot timpul langa masina, am mai discutat cu mecanicul ...

Am platit pentru toata treaba 440 RON, asta implicand:

- filtru motorina

- filtru ulei

- filtru aer

- filtru polen (cu carbon activ)

- 4 litri de ulei Mobile Sinth S Special 5W 30

Filtrele Mann produse in Germania, uleiul produs in Belgia.

Ce sa zic, mi se pare OK, am fost foarte multumit :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Am fost si eu la ami auto din baneasca pt revizia de 45k km / 3 ani la octavia 1,9 tdi. pretul 370 RON care a inclus: toate cele 4 filtre (inclusiv de motorina) marca mann - toate made in germany si 4 l ulei castrol turbo diesel 5w40 norma 505.01. manopera este gratuita (inclusa in pretul consumabilelor dc le achizitionezi de la ei). au program si sambata. foarte amabili, prompti - am fost programat la 11, ora s-a respectat. mentioneaza revizia in cartea de service a masinii + stampila. ii recomand pt masinile care au iesit din garantie.

Modificat de adrian_dwl
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!