Thheo

Grecia

659 postări în acest subiect de discuţie

utile sfaturi, cred ca anul asta renunt si eu la Makaza.

o singura chestie, banii sunt ficsi, nu fixi :P

0

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Nume topic: "Grecia" ...

Reveniti va rog, despre vignete aveti thread dedicat.

Multumesc

0

Link către postare

Cand am inchiriat o masina din Grecia, cei de la firma de inchirierei mi-au atras atentia in mod deosebit, sa am foarte mare grija sa nu incalc linia continua in curbe, pentru aceasta abatere sunt foarte exigenti si nu te iarta politistii. Legat de alcolemie mi-au spus ca o bere, doua se pot bea (aici depinde de rezistenta fiecaruia, unora li se incetoseaza vederea dupa doua beri).

0

Link către postare

@DiLivio eu nu inteleg ce sfaturi is astea? Adică, dacă nu ti-ar fi atras atenția respectivii, tu ai fi depasit in curba cu linie continuă? Sau de regula conduci băut?

2

Link către postare

:))

-4

Link către postare

@sebip Sfaturi pe care le-am primit. Nu a fost specificat nimic de efectuarea manevrei de depasirea in zonele cu linie continua, ci doar de incalcarea acesteia. Cat despre mine, da, sunt multe situatii in care conduc dupa ce am baut o bere (locuiesc intr-o tara in care alcoolemia de pana la 0,5 o/oo nu este sanctionata.)

1

Link către postare

@deenman interesante sfaturi si f utile, mai am 1 luna pana la plecare catre Corfu si chiar eram in dubiu referitor la traseu, ocol pe Makaza (stiu drumul de anul trecut) sau pe Kulata (nou pentru mine) Se pare ca o sa aleg Sofia-Kulata. 

buna harta cu radarele fixe, vazusem candva pozitia lor, dar am uitat complet de site. am sa le notez pentru traseu. Acum ma amuza pozitia celui imediat dupa Stara Zagora...cam dupa cat timp trimit ei amenzile acasa?!   Anul trecut nu mergeam tocmai "legal" la ora 4 dimineata prin zona aia...:biggrin:

O recomandare de cazare in Salonic? gen..cat mai ieftin pentru cateva ore de intins oasele. Parca nu as face maraton de 16h. Mai ales ca doar eu voi conduce.

Drumuri bune!

Modificat de Stefan.DFS
0

Link către postare

Salonic - Ditania. voi sta acolo o noapte pe 8 iulie.

am stat de vreo 4-5 ani acolo si este foarte ok hotelul. nu este cel mai ieftin.

0

Link către postare

eu plec spre Corfu in 30 Iulie si stau pana pe 10 August, sanse sunt sa vad si alti colegi de forum in zona :)

Modificat de Stefan.DFS
0

Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont

• Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.