Jump to content

Probleme avertizare lumini aprinse


VAG4Ever
 Share

Postare recomandată

pune contactul si vezi daca sta plafoniera aprinsa, cu usa deschisa - daca da, nu este problema de la switch/yala - daca nu sta aprinsa, atunci e de la switch/yala

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...
  • Replies 109
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • F l o r i n

    14

  • Al Bundy

    11

  • kelu

    10

  • Nick.sb

    6

Salut eu am o problema si mai ciudata la acest martor, nu ma avertizeaza cand am lumina aprinsa si daca usa e deschisa, doar cand usa este pe jumatate inchisa(broasca prinde clema pe jumatate)...asta face la usa sofer, celelalte  sunt ok. Am sesizat acest lucru de cand am schimbat comutatorul far fiind unul aftermarket de la TORPAN(nemtesc) si resetat ECU scotand bateria. De la ce sa fie pentru ca switchul este ok ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

switchul nu este ok, 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n
23 hours ago, Andrei1991 said:

Salut eu am o problema si mai ciudata la acest martor, nu ma avertizeaza cand am lumina aprinsa si daca usa e deschisa, doar cand usa este pe jumatate inchisa(broasca prinde clema pe jumatate)...asta face la usa sofer, celelalte  sunt ok. Am sesizat acest lucru de cand am schimbat comutatorul far fiind unul aftermarket de la TORPAN(nemtesc) si resetat ECU scotand bateria. De la ce sa fie pentru ca switchul este ok ?

Jos yala, inlocuit switch-ul, refacut lipiturile la placa electrica a yalei si curatat si colector motoras, daca tot desfaci yala.

Torpan = Topran - trece doar cu numele pe langa Germania... oricum, nu de la el este problema si degeaba ai scos borna, nu are nimic electronic, de resetat, la Golf 4

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am descoperit ca broasca este defecta nu are cursa suficienta la clema. Azi ma apus sa o dau jos sa vad ce pot sa-i fac....Multam fain de sfaturi !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Salut,

Am si eu o problema asemănătoare, dacă las luminile aprinse pe pozitie, avertizarea sonora este activă și luminile din bord rămân active, dacă las luminile aprinse pe faza scurta se stinge bordul si nu să mai aude sunetul de avertizare si după 10 sescune de sting farurile. În urma cu 1 sapt. am fost cu masina la tester si cred ca a activat ceva funcție. Mentionez ca nu am faruri automate. VW Jetta 2.0 tdi.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O fi activat CH su LH.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...

Are legatura switch _ eru din usa stanga ca nu imi apare  in bord cand sant usile   deschise si buzzerul nu ma avertizeaza ca am luminile aprinse la oprirea  motorului. Golf 4 1.9 tdi 2001

Modificat de mihaivxn
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...
adrian faraoneanu

Bună ziua am si eu o întrebare de ce nu ma anunță cînd las farurile aprinse la vw pasat ,dar ma anunta cind am usa deschisă si cînd rămân fără motorină și nici becul de la portiță nu mi se aprinde vă multumesc.

Modificat de adrian faraoneanu
Problema cu masină
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Lasa-le pe pozitie si te anunta. Despre ce portita e vorba? 

Ce model de passat este? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!